Św. Wincentego po remoncie utknęła w ogromnym korku | | targowek.info

Św. Wincentego po remoncie utknęła w ogromnym korku

Chyba wszyscy kierowcy chcieli przetestować nowy asfalt, bo od rana na Odrowąża i św. Wincentego ustawił się bardzo długi korek.

 

O godz. 4 rano otwarta została ul. św. Wincentego po wyfrezowaniu odcinka od cmentarza do ronda Żaba. Niestety szybko ustawił się tu bardzo długi korek przed rondem Żaba. Jeszcze przed godz. 11 ruch na Odrowąża był utrudniony.

Główny powód korka (oprócz deszczu i końca wakacji), to remont torów na ul. 11 Listopada i przejazdu tramwajowego na ul. Starzyńskiego. Utrudnienia potrwają do 20 września, a wtedy zaczną się następne.

Pozostaje cieszyć się z remontu Wincentego. Choć nie zastąpi zapowiadanej od lat modernizacji i poszerzenia ulicy – to jednak wykonano nie tylko nowy asfalt. Poprawione zostały przejścia dla pieszych przy ul. Oszmiańskiej, Gościeradowskiej i Cmentarnej, powstały azyle, czyli wesepki dla pieszych na przejściach i nowe zatoki autobusowe. To oznacza, że od poniedziałku przystanki wracają na swoje miejsce.

Na tym nie koniec prac. Został jeszcze remont chodników i wyznaczenie miejsc do parkowania. Te roboty będą prowadzone we wrześniu i w październiku. Na poniższej grafice udostępnionej przez ZDM zobaczcie co i gdzie zmieniło na św. Wincentego.

materiały ZDM
materiały ZDM

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Św. Wincentego po remoncie utknęła w ogromnym korku

 • 7 września 2015 o godz. 11:53

  Tam chyba zawsze rano był korek od cmentarza Bródnowskiego do ronda Żaby.

 • 7 września 2015 o godz. 14:30

  Jak by zrobic Sw. Wincentego dwupietrowa/etc, to sloiki i tak zakorkuja.

 • 7 września 2015 o godz. 18:43

  Johny, gdyby nie te słoiki to byś tu h….. miał.

 • 7 września 2015 o godz. 19:33

  wzjazd na wincentego powinnien byc platny

 • 7 września 2015 o godz. 22:11

  z tego co pamiętam to kiedyś gdzieś czytałem że Wincentego mieli zrobić dwupasmówką i nawet coś o tramwajach pisali, no w tramwaj to mi wierzyć się nie chciało ale dwa pasy na tej ulicy są niezbędne, szczególnie że początek ulicy i koniec jest właśnie dwupasmowy

 • 8 września 2015 o godz. 10:15

  Mieszkańcom Bródna i Targówka dwupasmowa Wincentego wogóle nie jest potrzebna. Dla mieszkańców tych osiedli zdecydowanie wystarczy ten remont. Planowane poszerzenie utrudniłoby mieszkańcom tych osiedli korzystanie z tej ulicy gdyż ograniczona byłaby ilość skrzyżowań. W zasadzie polepszyłoby to tylko tranzyt głównie dla mieszkańców Białołęki a na końcu skutkowałoby większymi korkami na Starzyńskiego czy 11 listopada. My mieszkańcy cieszymy się, że taki remont właśnie został przeprowadzony i nie wykluczone, że tak już zostanie a plany poszerzenia ulicy zostaną porzucone. Sporo mieszkańców Bródna i Targówka za tym właśnie optuje. My nie potrzebujemy wewnątrzosiedlowej trasy szybkiego ruchu i wtłaczania tu tranzytu z Białołęki. Dla naszego ruchu właśnie taka ulica wystarczy.

 • 8 września 2015 o godz. 17:18

  korki sa fajne. mozna sobie posiedziec w swoim samochodzie albo w. swojej ulubionej linii autobusowej. tylko dziwacy na rowerach przepychaja sie pomiedzy pojazdami tak jakby sie gdzies spieszyku

 • 11 września 2015 o godz. 08:11

  szkoda, że w ramach remontu nie powstała ścieżka rowerowa lub kontrapas dla rowerów + znak „Zakaz jazdy rowerem” na wlotach Św.Wincentego od Bródna do Żaby.
  A tak w ogóle to szkoda, że w włodarze w Warszawie zapominają o istnieniu tego znaku .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.