Św. Wincentego po remoncie utknęła w ogromnym korku

8
Share

Chyba wszyscy kierowcy chcieli przetestować nowy asfalt, bo od rana na Odrowąża i św. Wincentego ustawił się bardzo długi korek.

 

O godz. 4 rano otwarta została ul. św. Wincentego po wyfrezowaniu odcinka od cmentarza do ronda Żaba. Niestety szybko ustawił się tu bardzo długi korek przed rondem Żaba. Jeszcze przed godz. 11 ruch na Odrowąża był utrudniony.

Główny powód korka (oprócz deszczu i końca wakacji), to remont torów na ul. 11 Listopada i przejazdu tramwajowego na ul. Starzyńskiego. Utrudnienia potrwają do 20 września, a wtedy zaczną się następne.

Pozostaje cieszyć się z remontu Wincentego. Choć nie zastąpi zapowiadanej od lat modernizacji i poszerzenia ulicy – to jednak wykonano nie tylko nowy asfalt. Poprawione zostały przejścia dla pieszych przy ul. Oszmiańskiej, Gościeradowskiej i Cmentarnej, powstały azyle, czyli wesepki dla pieszych na przejściach i nowe zatoki autobusowe. To oznacza, że od poniedziałku przystanki wracają na swoje miejsce.

Na tym nie koniec prac. Został jeszcze remont chodników i wyznaczenie miejsc do parkowania. Te roboty będą prowadzone we wrześniu i w październiku. Na poniższej grafice udostępnionej przez ZDM zobaczcie co i gdzie zmieniło na św. Wincentego.

materiały ZDM

materiały ZDM

 

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx