Zaczęła się budowa osiedla na polu PGR

20
Share

To już fakt: maszyny wjechały na pole PGR i rozpoczyna się budowa bloków. Na razie w części pola najbliżej cmentarza. 

 

Deweloper na razie chce pozostać anonimowy, bo nie wywiesił nawet na budowie tablicy informacyjnej. Ale nie ma wątpliwości: kilka dni temu wyrównano ziemię, dziś na polu PGR stoi już pawilon, w którym będzie działało biuro sprzedaży mieszkań.

Agencji Nieruchomości Rolnych próbowała sprzedać działkę od lat. Podzielono ją na trzy części i w końcu udało się sprzedać jedną z nich: tę najbliżej św. Wincentego i ogródków działkowych. Zaznaczyliśmy jej granice czerwonymi liniami. To tu powstaną pierwsze bloki.

Czerwonym kwadratem zaznaczyliśmy pawilon z biurem sprzedaż / zdjęcie satelitarne urząd miasta, grafika targowek.info

Czerwonym prostokątem zaznaczyliśmy pawilon z biurem sprzedaż / zdjęcie satelitarne urząd miasta, grafika targowek.info

Pozostałe części pola wciąż czekają na nabywców. Fragment o powierzchni 2 ha (mniej więcej między przyszłym osiedlem a „ostrym” końcem osiedla Samarytanka) przekazano  urzędowi dzielnicy i według ostatnich zapowiedzi ma tu powstać szkoła podstawowa z przedszkolem.

pole PGR pawilon2

Dlaczego biuro sprzedaży nie powstaje przy samej ul. św. Wincentego? Od ulicy oddziela je kilkunastometrowy pas trawy, który będzie wyglądał tak jeszcze długo.  To rezerwa pod poszerzenie ulicy św. Wincentego. Ratusz nie chce jednak przeznaczyć pieniędzy na jej modernizację, a sam pomysł poszerzenia ma coraz więcej przeciwników. Dodajmy, że dziś korek na św. Wincentego o godz. 10 ciągnął się od Żaby do Gilarskiej.

Nowa ulica na Targówku

Zanosi się też na to, że inny deweloper zbuduje nową ulicę, a właściwie uliczkę, na Targówku. Bouygues Immobilier wystąpił o zgodę na budowę ulicy łączącej Borzymowską z drogą gruntową na przedłużeniu ul. Samarytanka. To ta wąska dróżka, która wychodzi niemal wprost na bramę cmentarza. Nowa ulica wraz ze zjazdami, chodnikami, odwodnieniem, oświetleniem ma powstać za Lidlem. Można przypuszczać, że będzie obsługiwać osiedle widmo przy Borzymowskiej, którego budowę porzucono kilkanaście lat temu, a teraz zostanie wznowiona.

droga_Borzymowska_samarytanka

Ulicę zaznaczyliśmy czerwoną linią / zdjęcie urząd miasta

 

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx