Usuwają nielegalne reklamy z Kondratowicza! Od razu jest ładniej | | targowek.info

Usuwają nielegalne reklamy z Kondratowicza! Od razu jest ładniej

Powolutku, niezauważalnie, ale jednak konsekwentnie urzędnicy walczą z nielegalnymi reklamami. Te zdjęcia robią wrażenie. 

 

Rzadko się zdarza, że chwalimy urzędników, ale teraz naprawdę jest za co. Wojciech Wagner, szef miejskiego Wydziału Estetyki, wrzucił wczoraj na Facebooka kilka zdjęć z Kondratowicza i Głębockiej. Widać na nich jak, że dziesiątki reklamowych szmat zniknęło z płotów. Ale nie tylko. Zlikwidowano także kilka ogromnych, wolnostojących billboardów rozpraszających kierowców.

Zmiany następowały powoli, więc trudno było zauważyć różnicę na bieżąco, ale na zdjęciach porównujących rok do roku efekt wygląda wspaniale.

Wszystkie zdjęcia z Facebooka Wojciecha Wagnera

Walką z nielegalnymi reklamami przy ulicach zajmuje się m.in. specjalna komórka w Zarządzie Dróg Miejskich i Zarząd Mienia Skarbu Państwa. I to im należą się oklaski.

Swoją batalię z reklamami prowadzi też wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Kilka dni temu pisaliśmy o gigantycznym banerze, który stanął przy rondzie Żaba. Wojewoda obiecał sprawdzić jego legalność. Jak podaje Gazeta Wyborcza, to kolejarze z PKP postanowili dorobić do swoich skromnych dochodów i wynajęli podstawę nasypu kolejowego pod megabaner.

Na tym nie koniec wieści z frontu walki ze szmatami zaśmiecającymi dzielnicę. Ten sam Wojciech Wagner z urzędu miasta otwarcie pisze, że nielegalne reklamy stawia znane z Zacisza przedszkole Ciuchcia Puch Puch. Internauci dodają, że nie tylko na Targówku, ale też na Żoliborzu, gdzie przedszkole ma placówkę.

„Przedsiębiorstwo Ciuchcia Puch Puch konsekwentnie zaśmieca przestrzeń Warszawy swoimi nośnikami. Jeżeli nie stać Państwa na legalną reklamę, to się po prostu nie reklamujcie.”

Puch Puch

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Usuwają nielegalne reklamy z Kondratowicza! Od razu jest ładniej

 • 10 września 2015 o godz. 10:05

  Urzędasy sami z siebie nic nie zrobią. Nielegalne reklamy trzeba zgłaszać z podaniem lokalizacji na 19115, zdm albo straży miejskiej. Kilka dni lub tygodni, demontują blachury lub szmaty a śmieciarz dostaje po kieszeni.

 • 10 września 2015 o godz. 14:06

  Reklama dzwignia handlu.
  Moja ziemia (dom/dzialka)? To i obrazek/reklame moge powiesic na plocie/scianie/itp.

 • 10 września 2015 o godz. 15:17

  Ta nawet g.wnem mozesz swoja sciane wysmarowac, ale jak mieszkasz na odludziu. W cywilizowanym miejcu musisz stosowac sie do odczuc i zachowan wiekszosci

 • 10 września 2015 o godz. 15:55

  No tak, ale dopóki media o tym nie mówiły, to większość miała to gdzieś:) Tekst o tym, że jak kogoś nie stać na reklamę itp. w wykonaniu pana Wagnera jako urzędnika jest mało profesjonalne. Takie opinie powinien zachować dla siebie albo znajomych.
  Póki co ładniej jest bez reklam. Mogliby jeszcze zrobić porządek z samochodami przed pawilonami na Kondratowicza.

 • 10 września 2015 o godz. 17:56

  Pięknie, oby tak dalej …. aż do radzymińskiej, szczególnie przy kanałku i nowym deptaku jest niezły syf nielegalnie ustawianych reklam.

 • 10 września 2015 o godz. 22:12

  Reklama dzwignia handlu.
  Zla reklama walcem handlu.
  Ktora z usunietych reklam byla dzwignia handlu, skoro wszystkie byly obciachem? Nie znam nikogo kto by kozystal z uslug na tych reklamach.

 • 10 września 2015 o godz. 22:55

  Nikt nie powinien korzystać z usług takich śmieciarzy.

 • 10 września 2015 o godz. 23:56

  Dobrze.

 • 11 września 2015 o godz. 08:30

  Ja się biorę za sprzątanie na Radzymińskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.