Nowy lokal dla kibiców piłkarskich (i nie tylko)

8
Share

Mnóstwo pamiątek związanych z polskim futbolem i wielkie telewizory do oglądania meczów – tak wygląda „Bistro pod Orłami” na Targówku.

 

Niewiele mamy w naszej dzielnicy pubów i restauracji, a jeszcze mniej lokali z prawdziwym klimatem. Dlatego warto odnotować najnowszy punkt na mapie Targówka: „Bistro pod Orłami” przy ulicy Smoleńskiej 94.

Nazwa nie jest przypadkowa ani „naciągana” – właściciel knajpki Adam Modzelewski od dawna przyjaźni się z wieloma piłkarzami z legendarnej reprezentacji Kazimierza Górskiego. Wszystkie ściany lokalu zawieszone są zdjęciami sportowców oraz koszulkami i szalikami różnych drużyn, w większości związanych właśnie z „Orłami Górskiego”. A na uroczystym otwarciu bistra w ostatnią sobotę gościli m.in. Lesław Ćmikiewicz, Jan Domarski, Stefan Majewski, a także Dariusz Górski, syn zmarłego kilka lat temu Kazimierza.

Pomiędzy pamiątkami znalazło się też miejsce na dwa telewizory.

Oczywiście będzie można na nich obejrzeć na żywo transmisje meczów piłkarskich. A jeśli akurat nie będzie żadnego meczu, będziemy puszczać powtórki starych spotkań Orłów Górskiego

– obiecuje Adam Modzelewski, właściciel „Bistra pod Orłami”.

W menu knajpki znajdują się tradycyjne proste potrawy, takie jak kotlety schabowe, mielone, de Volaile czy smażona ryba (każde z frytkami lub ziemniakami i sałatką), po około 15 zł za jeden zestaw. Będzie też piwo i inne alkohole, ale na razie właściciel czeka na koncesję na ich sprzedaż. Powinien otrzymać ją jeszcze w tym tygodniu, więc o ile na dzisiejszy mecz Szkocja–Polska raczej nie zdąży, to jest już duża szansa na obejrzenie w „Bistro pod Orłami” niedzielnego spotkania Polska–Irlandia.

 

zdjęcia: targowek.info, podorłami.pl

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx