Dziś kłótnia o Most Krasińskiego

24
Share

Wszyscy jesteśmy zaproszeni na spotkanie w sprawie mostu Krasińskiego. Warto przyjść, bo na pewno pojawią się na nim przeciwnicy inwestycji.

 

Dziś (środa) o godz. 18 w ratuszu odbędzie się specjalne posiedzenie komisji Inwestycji  Infrastruktury poświęcone budowie trasy i mostu Krasińskiego. Spotkania radnych  z zasady są otwarte dla wszystkich mieszkańców, ale tym razem ratusz spodziewa się większej liczny gości niż normalnie.

Urząd Miasta niedawno wrócił do porzuconych planów budowy mostu i trasy. Zarezerwowane zostało 700 mln zł. na budowę pierwszego odcinka: od Jagiellońskiego do Krasińskiego. Na II etap (dokumentacja oraz wykup gruntów na odcinku od ul. Jagiellońskiej do ul. Matki Teresy z Kalkuty) na razie jest tylko 30 mln zł.

Inwestycja od razu wzbudziła protesty tzw. aktywistów z Żoliborza i Pragi. Dlatego w spotkaniu udział wezmą przedstawiciele władz m.st. Warszawy, Zarządy Dzielnic: Targówek, Żoliborza, Pragi Północ. Obecni będą radni, stowarzyszenia mieszkańców, ZDM, Biuro Rozwoju,  Biuro Drogownictwa,  Biuro Architektury m.st. Warszawy oraz ZMID.

A więc będzie kogo zapytać o nowy most i trasę na Bródno. Spotkanie odbędzie się o godz. 18 w ratuszu przy Kondratowicza.

24
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx