Ewakuacja w liceum Lisa-Kuli. Wciąż trwa tam remont

4
Share

Kilka wozów strażackich, tłum uczniów przed szkołą i sporo dymu na korytarzach – tak we wtorek przed południem wyglądała ul. Oszmiańska.

 

Pożar na szczęście był niegroźny. Najprawdopodobniej podczas prac remontowych doszło do zwarcia instalacji elektrycznej, co spowodowało duże zadymienie. Uczniowie narzekali w mailach do redakcji i w wiadomościach na Facebooku, że choć w budynku wciąć nie było prądu i ogrzewania, strażacy prowadzili jeszcze akcje, a oni musieli wracać na lekcje. – Podstawę programową trzeba zrealizować – kpi Piotr.

W szkole wciąż trwają prace remontowe, bo nie udało się ich skończyć w wakacje.

Już we wrześniu pisaliśmy, że inaugurację nauki przeniesiono z tego powodu do DK Świt. Obecnie prace obejmują m.in modernizację istniejącego budynku z 1936 roku (wraz z rozbiórką części ścian działowych i wymianą części dachu) oraz dobudowę pozostałych pomieszczeń sportowych, biblioteki, pracowni i zagospodarowaniem terenu szkoły tj.: budową boisk i parkingu wewnętrznego.

Na tym nie koniec problemów szkoły.

Mocno skłócona i podzielona na dwie grupy jest kadra nauczycielska. Ostatnio mediacji podjął się nawet sam burmistrz dzielnicy, ale nie wiadomo, jak szybko uda się zażegnać konflikt.

 

Zdjęcie od czytelnika Piotra

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx