Ewakuacja w liceum Lisa-Kuli. Wciąż trwa tam remont | | targowek.info

Ewakuacja w liceum Lisa-Kuli. Wciąż trwa tam remont

Kilka wozów strażackich, tłum uczniów przed szkołą i sporo dymu na korytarzach – tak we wtorek przed południem wyglądała ul. Oszmiańska.

 

Pożar na szczęście był niegroźny. Najprawdopodobniej podczas prac remontowych doszło do zwarcia instalacji elektrycznej, co spowodowało duże zadymienie. Uczniowie narzekali w mailach do redakcji i w wiadomościach na Facebooku, że choć w budynku wciąć nie było prądu i ogrzewania, strażacy prowadzili jeszcze akcje, a oni musieli wracać na lekcje. – Podstawę programową trzeba zrealizować – kpi Piotr.

W szkole wciąż trwają prace remontowe, bo nie udało się ich skończyć w wakacje.

Już we wrześniu pisaliśmy, że inaugurację nauki przeniesiono z tego powodu do DK Świt. Obecnie prace obejmują m.in modernizację istniejącego budynku z 1936 roku (wraz z rozbiórką części ścian działowych i wymianą części dachu) oraz dobudowę pozostałych pomieszczeń sportowych, biblioteki, pracowni i zagospodarowaniem terenu szkoły tj.: budową boisk i parkingu wewnętrznego.

Na tym nie koniec problemów szkoły.

Mocno skłócona i podzielona na dwie grupy jest kadra nauczycielska. Ostatnio mediacji podjął się nawet sam burmistrz dzielnicy, ale nie wiadomo, jak szybko uda się zażegnać konflikt.

 

Zdjęcie od czytelnika Piotra

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Ewakuacja w liceum Lisa-Kuli. Wciąż trwa tam remont

 • 19 października 2015 o godz. 09:45

  Proponuję dziennikarzom zgłębić temat tego konfliktu. Zobaczyć ilu nauczycielom nie została przedłużona umowa tego roku. Jak myślicie, dlaczego? Słyszałem ponadto o braku poszanowania wobec nauczycieli i publicznym obrażaniu. Czy tak powinna funkcjonować szkoła? Dobry dziennikarzu, jeśli chcesz mieć na prawdę gorący temat to zainteresuj się tą szkołą.

 • 19 października 2015 o godz. 22:45

  Sad but true…

 • 11 listopada 2015 o godz. 22:35

  Jako absolwent szkoły mogę potwierdzić słowa autora tego artykułu. Z rozmów z nauczycielami wiem jaki jest stosunek nowej dyrekcji do „starej” kadry, i nie jest on zbyt wesoły. W te wakacje 5 nauczycieli „starej” dostało wypowiedzenia umów na jeden dzień przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, zastępując ich jakimiś studenciakami, których podczas wizyty na Oszmiańskiej pomyliłem z uczniami. Na przestrzeni 3 lat zniknęło wielu ludzi, którzy mięli kiedyś wielki wpływ na działanie szkoły. „Dzięki” obecnej dyrekcji poziom drastycznie spadł. Przyjmowani zostają coraz gorsi uczniowie przez co jesteśmy coraz niżej w rankingach. Najgorszą perspektywą było by wymienienie całej kadry nauczycielskiej. Ze strachem w oczach patrzę na to co się tam dzieje pomimo remontu i budowy nowego zaplecza.

 • 23 stycznia 2016 o godz. 20:43

  Niech oni się wezmą za nauczycieli. To jest skandal dzieci przychodzą do domu rozstrzęsione po pewnej lekcji. Nie będę mówić jakiej każdy rodzic pewnie wie. Zróbmy coś z tym!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.