Gdzie oddać niebezpieczne śmieci

3
Share

W środy na Bródno, w soboty na Zacisze przyjadą specjalne śmieciarki, w których zostawimy niebezpieczne odpady. 

 

Pewnie nie wszyscy to wiedzą, ale takich śmieci, jak baterie, puszki po farbie czy aerozole nie można wyrzucać do zwykłych śmieci. Tylko do tej pory nie za bardzo było co z nimi robić. Dlatego ratusz uruchamia właśnie MPSZOK-i, czyli mobilne punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (MPSZOK).

Śmieciarki przystosowane do przewozu niebezpiecznych odpadów będą czekały na mieszkańców:

w środy w godz. 15 – 16.30 na pętli Bródno-Podgrodzie

w soboty w godz. 14 – 15. 30 pod urzędem przy Kondratowicza

w soboty w godz. 12 – 13.30 na rogu Tużyckiej z Potulicką (przy przepompowni i nowym placu zabaw)

Mieszkańcom Targówka „Mieszkaniowego” najbliżej będzie chyba jednak podjechać do punktu na Pradze:

w soboty w godz. 16 –  17.30 Szwedzka róg Stalowej

Do MPSZOK-ów można oddać między innymi opakowania po olejach (innych niż spożywcze), detergentach, środkach ochrony roślin, pojemniki pod ciśnieniem po aerozolach, farby, opakowania po farbach, tusze, tonery do drukarek oraz baterie i akumulatory.

Nie można oddawać tu gruzu czy elektrośmieci. Z tymi trzeba jeździć do stacjonarnych punktów zbiórki opadów. Takich jest kilka. Dwa nowe, ale dość odległe – na Mokotowie przy ul. Zawodzie 16 i na Białołęce przy ul. Płytowej 1 – oraz starszy, lecz wciąż najbliższy naszej dzielnicy przy ul. Chełmżyńskiej 180 na Rembertowie.

Dwa pierwsze punkty działają  od poniedziałku do piątku w godz. od 13 do 21 oraz w soboty od godz. 8 do 20, trzeci (Ekostacja) wtorek-piątek 8-18 i soboty 9-14.

 

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx