Hit piłkarski: Coco Jambo Warszawa – GKP Targówek

Share

Jeśli nie pamiętacie, przypominamy: niedawno III-ligowy GKP Targówek gra teraz w B-klasie. I w niedzielę na Kołowej będzie prawdziwy szlagier.

 

Czasami jest tak smutno, że jedyne, co pozostaje to śmiech. Skoro więc ściągnięty na dno przez nieudolnych działaczy (którzy wciąż zajmują swoje malutkie stanowiska) GKP Targówek znów gra w piłkę, to zamiast bezużytecznie narzekać, cieszmy się tym, co mamy.

A w ten weekend mamy w B-klasie, czyli 8. lidze, prawdziwy hit: w niedzielę o godz. 12:00 targówkowski GKP zmierzy się na swoim boisku ze słynnym Coco Jambo Warszawa!

Wpierw dodajmy dla ścisłości – choć mecz rozgrywa się na naszym stadionie, to formalnie gospodarzem jest Coco Jambo, a dla GKP to mecz wyjazdowy. Ot, urok najniższej ligi w Polsce.

A teraz wyjaśnijmy, tym którzy nie wiedzą, co to jest Coco Jambo.

To kultowy już zespół, oficjalnie jedna z najgorszych drużyn piłkarskich w Polsce. W zeszłym sezonie klasy B „Kokosy” zdobyły 8 punktów w 24 meczach. Grają tam kompletni amatorzy, ale za to z wielkim poczuciem humoru. Dzięki niemu zdobyli wielką grupę zagorzałych kibiców – teraz mają już ponad 17 tysięcy fanów na Facebooku.

Ten sezon jest jednak dla Coco Jambo, o dziwo, wyjątkowo udany. Drużyna właśnie osiągnęła najdłuższą serię zwycięstw w swojej historii – czyli wygrała aż dwa mecze z rzędu. W tabeli B-klasy zajmuje niewiarygodnie jak na nią wysokie 8 miejsce, z 10 punktami (to więcej niż przez cały poprzedni sezon). Mówiąc krótko: Coco Jambo jest na fali wznoszącej.

Jak przeciwko nim zaprezentuje się GKP? Podnoszony z gruzów zespół z Targówka ma wyższe ambicje i mierzy w awans do klasy A. Na razie piłkarze z Kołowej są trzeci w tabeli klasy B – z 9 meczy w tym sezonie wygrali 7 i mają 21 punktów, tyle samo co Marcovia II Marki i niewiele mniej niż lider, Bug II Wyszków. Piłkarze GKP grają na pewno futbol lepszy i poważniejszy od Coco Jambo. Ale czy fajniejszy i radośniejszy?

Zobaczymy to na Targówku już w niedzielę.

 

Mecz Coco Jambo Warszawa – GKP Targówek odbędzie się 25.10.2015 r. o godz. 12:00 na boisku przy ul. Kołowej 18

 
*****AKTUALIZACJA (niedziela)*****

Niedzielny mecz na ul. Kołowej zakończył się sensacyjnym zwycięstwem 1:0 dla gospodarzy – czyli Coco Jambo. GKP Targówek, jako gość na własnym stadionie, przegrał – i chyba musi przemyśleć plany awansu do grupy A…

 

zdjęcie na górze: „gospodarze” niedzielnego meczu na Targówku: Coco Jambo Warszawa / fot. Facebook