Test Coopera na OSiR Targówek

8
Share

Jaka odległość przebiegniecie w 12 minut? Jeden z najsłynniejszych testów wytrzymałościowych świata zostanie przeprowadzony na Bródnie.


Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana w latach 60. XX wieku przez amerykańskiego lekarza Kennetha Coopera początkowo na potrzeby armii USA, ale dziś szeroko stosowana do badania wytrzymałości sportowców i zwykłych osób.

Test polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu – i tyle.

Chodzi o to, żeby w czasie tych 12 minut przebiec jak najdłuższy dystans. Trzeba dobrze rozłożyć siły, bo jeśli pobiegniemy zbyt wolnym tempem, wynik będzie kiepski, a jeśli zbyt szybkim – może się okazać, że 12 minut to zbyt długi okres czasu. Bardzo dobrym wynikiem dla dorosłego mężczyzny jest pokonanie w tym czasie na nogach 3 kilometrów. Dla kobiety ok. 2,5 km.

Sprawdzić się mogą wszyscy – od dzieci, przez dorosłych, po seniorów (dla każdej kategorii wiekowej są oddzielne tabele wyników).

Wielki test Coopera na Targówku odbędzie się na stadionie Poloneza (OSiR Targówek, ul. Łabiszyńska 20) w niedzielę 18 października 2015 r. w godz. 9-15 – ale już trwają zapisy. Szczegóły na stronie interetowej testcoopera.pl. Start w teście jest bezpłatny.

 

zdjęcie na górze: Roberto Ferrari/Flickr

 

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx