Totalny paraliż Bródna | | targowek.info

Totalny paraliż Bródna

Tak źle jeszcze nie było. A najgorsze, że nie ma konkretnego powodu megakorka. Po prostu rano nie dało się wyjechać z dzielnicy!

 

Wystarczyło trochę deszczu, jedna kolizja na moście Grota, no i remont torów tramwajowych i całe Bródno dosłownie stanęło. Wyjazd rano na drugą stronę Wisły zajmował przynajmniej godzinę. Policja podaje, że na barierki wpadł tam jeden samochód, ale to nie powinno aż tak spowolnić ruchu. Prawdopodobnie główną przyczyną jest deszcz.

Utknęli nie tylko kierowcy, ale też autobusy. Na św. Wincentego jeszcze po godz. 10 korek ciągnął się już na wysokości cmentarza.

Mieszkańcy Brodna są wściekli. Na naszej stronie jako pierwszy wyraził to czytelnik Tadek:

Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości po co metro na Bródno, to trzeba było przeżyć poranny armagedon tj. 13 października , kiedy drobna stłuczka na Grota i trasa z Bazyliańskiej na Żerań zajmowała 1h 15 minut!!!!! Skandal, chyba jeszcze obowiązuje hasło “Polska w budowie”

Mieszkańcy skarżą się też na Facebooku:

Uwięzieni na Brodnie!!! Jedyny środek transportu dla mieszkańców – autobus Z-3 pokonuje odległość od Lidla na Budowlanej do Namysłowskiej, gdzie istnieje najbliższa możliwość przesiadki do tramwaju w 60 minut. Czy naprawdę nie ma innej możliwości? Czy remonty torowiska muszą być wykonywane wtedy, kiedy temperatura powietrza waha się od 0 do 10 stopni? Czy władze dzielnicy naprawdę nie potrafią załatwić mieszkańcom godnego dojazdu do pracy, szkoły? – napisała Kate i podała, że z Rembielińskiej na Żoliborz jechała dwie godziny. Dodajmy, że gdyby zbudowano most Krasińśkiego z drożnym buspasem przejechałaby w jakieś 10 minut…

Anna dodaje:

2 godziny zajął mi dziś dojazd do pracy z Rembielińskiej na Krakowskie Przedmieście. Czy Z4 dziś kursuje? czekałam ponad 30 min i się nie doczekałam, za to przejażdżka Z3-bezcenne.

Z kolei Ewa wybrała wariant desperacki:

Z Bródna szłam na piechotę do Namysłowskiej, to był najlepszy wybór, po drodze minęłam pięć autobusów linii Z-3. Poranny koszmar.

Piotrek dodaje:

Około godziny z pętli Bródno-Podgordzie do stacji (M) Dw. Gdański – tragedia masakra – wtorek trzynastego.

 

Odrowąża stała, Wincentego stała, Radzymińska stała. Trasa Toruńska cały czas stoi makabrycznie :/// Jak wam się jechało dziś rano do centrum?

Posted by Targówek Info on 13 października 2015

 

Remont torów tramwajowych teoretycznie ma się skończyć 23 października. Metro, które znacząco poprawi transport pasażerski na Bródnie, dojedzie tu w okolicach 2022 roku. Most Krasińskiego, który może wreszcie udrożnić ruch kołowy w naszej części Warszawy, będzie… tiaaa…

 

zdjęcie na górze: ścisk w autobusie zastępczym Z-3 na Bródnie /fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

23 komentarzy na temat “Totalny paraliż Bródna

 • 13 października 2015 o godz. 08:47

  Z Budowlanej na Namysłowską to ja bym szybciej na piechotę doszedł :).

 • 13 października 2015 o godz. 12:20

  no i tak właśnie zrobiłam po drodze minelam 4 Z-3 i miałam miejscówkę w 1 heheh :)

 • 13 października 2015 o godz. 12:22

  i wlasnie dlatego zabieraja 512 bo na Brodnie jest zbyt dobra komunikacja. to przeciez teraz tylko godzinka do metra. kiedy kolejne ciecia autobuusow?

 • 13 października 2015 o godz. 12:42

  Jak zobaczyłem co się dzieje na odrowąża to pojechałem Gilarską do Radzymińskiej i do pracy wyrobiłem się na styk.

 • 13 października 2015 o godz. 12:55

  Trochę pogorszyła się pogoda i już wiele osób przesiada się do samochodu. Z obawy przed grypą, przeziębieniem? A trzeba było się szczepić. Sam się szczepiłem, dalej jeżdżę na rowerze i nie choruję. No i nie stoję w korkach.

 • 13 października 2015 o godz. 13:13

  Nie rozumiem istoty Bus pasa skoro autobus stał w korku ponad 40 minut?
  To są żarty, dlaczego nikt tego nie pilnuje?
  Przez te korki autobusy się spóźniają i bardzo długo się na nie czeka. Skoro powstał Bus pas to może warto się do tego stosować.

 • 13 października 2015 o godz. 13:20

  A wszystko przez debilny pomysł remontu torów tramwajowych w październiku. Co za idiota to wymyślił???

 • 13 października 2015 o godz. 13:56

  Policja była zbyt zajęta łapaniem przechodniów przy bocznym przejściu przy żabie zamiast stać i kontrolować bus pas (y)
  Lepiej zarobić na tych którzy źle przejdą na zamkniętej drodze na 11 listopada niż ułatwić dojazd mieszkańcom (y)

 • 13 października 2015 o godz. 13:58

  To może Ci co panikują za kierownicą w czasie deszczu, nie umieją zmienić pasa ruchu gdy zdarzy się kolizja (dzisiejsza trasa toruńska) niech wybierze transport ztm i umili życie choć nielicznym????

 • 13 października 2015 o godz. 15:20

  kiedy wreszcie skończy się „remont” torów? Tam nic się nie dzieje! O 8 rano nikogo jeszcze nie ma, o 15 już nikogo nie ma. Czasem w ciągu dnia widać trzech chłopa podpierających łopaty, czwarty pali papierosa a piąty dłubie w nosie. Tyle roboty. Ktoś powinien zająć się firmą prowadzącą ten remont. Na trasie toruńskiej robotników można było spotkać nawet w weekend a tu? Ciężko kogoś spotkać.

 • 13 października 2015 o godz. 15:36

  Nabite do granic Z3 to raj dla kieszonkowców. W dodatku codziennie do pracy dojeżdżam dosłownie ściśnięta. Bydło ma lepsze warunki transportu

 • 13 października 2015 o godz. 15:43

  tylko zmiany na Targowku i Brodnie. Nie slysze o iinnych dzielnicach. Nam zabieraja mowiac ze tak bedie lepiej albo ze bedzie metro. ALE NIE MA METRA!!!!! Dla autobusu 512 buduja ogromna petle a ten autobusik jedzie tylko do Wilenskiego. SKANDAL!!!

 • 13 października 2015 o godz. 16:21

  HORROR!!! Remont torów robi 3 robotników, z czego 1 pracuje, reszta łazi i się gapi. Poustawiali ciężki sprzęt na Odrowąża, zwęzili pasy, przejechać się nie da!!!
  Czy ktoś poda informację kiedy zakończy się ten chory remont?

 • 13 października 2015 o godz. 18:12

  a ja sobie mknę pustym E7 i patrze na was jak mokniecie na przystankach i dusicie sie w zatłoczonych autobusach. Ha ha ha !

 • 13 października 2015 o godz. 20:01

  Świetny pomysł na remont torów na Odrowąża. Brak informacji na temat zmiany ruchu. Kierowca dowiaduje się jak juz dojedzie do przewezenia. Bus pas nie działał bo był tylko jeden pas ruchu miejscami. Niespodzianka dla kierowców na żabie nagle dwa pasy skrecajace do centrum zamieniły się w jeden. Gratulacje dla osoby odpowiedzialnej za zaprojektowanie ruchu podczas remontu. Szkoda ze go nie było dziś z nami …

 • 14 października 2015 o godz. 11:15

  Faktycznie, robią remont – tragedia. Nie byłoby remonów, też byś Piotrze psioczył, że bezczynność. Jest Trasa Toruńska po remoncie, a że wiekszość ludzi woli sobie dupska pod same drzwi biura samochodem dowieść, zamiast skorzystać z komunikacji miejskiej, to już indywidualna kwestia każdego z nich. Oraz że kierowcy nagle w najdrobniejszy deszcz zapominają jak się jeździ samochodem to jeszcze inny problem. Przypomnę Ci tylko prześmiewcze hasło, które swego czasu królowało w USA #thanksObama

 • 14 października 2015 o godz. 10:12

  Przeżyłem to, ale nie wiem jak:( To jest poprostu skandal by do tej pory nie było mostu Kraśińskiego!

 • 14 października 2015 o godz. 20:11

  @Angelika Paulina Cira
  Dowieść można swoich racji.
  D*** raczej da się dowieŹć!
  #thanks HGW

 • 15 października 2015 o godz. 11:46

  ciekawe, kto mi zapłaci za godzinę pracy, która mi odpadła przez te piep*** remonty

 • 15 października 2015 o godz. 12:01

  Ostatnio zaobserwowałam, jadąc rano do pracy, pana od remontu torów, który niczym niestrudzony i nie zamartwiając się tym, że stoi na środku rozkopanego Ronda Żaba siorpał sobie piwko niespiesznie, nie kryjąc się z tym…

 • 16 października 2015 o godz. 07:41

  ale z was marudy!!! o o godzinie 6 rano jest przyjemnie luźno , trzeba wstać wcześniej z wyrka drodzy sąsiedzi, wtedy się nie spóźnicie do pracy , szkoły. I dobrze ,że robią remont torów będzie bezpieczniej ,może w końcu tramwaje przy lidlu przestaną wypadać z torów i więcej tramwai pojedzie na Annopol.
  Sam pracuje z ludźmi w dużym biurowcu i wiem jedno że nikomu się nie dogodzi . Robisz remont pracownikom kuchni to będą darli się,że nie mają gdzie jeść. Chcesz ludziom zrobić dobrze , to tyle bluzgów musisz się nasłuchać że uszy więdną. Stwierdzam jedno że ludzie w dzisiejszych czasach są rozpieszczeni i patrzą tylko na siebie, gdzieś mają inne osoby grunt żeby mi było dobrze, reszta mnie nie obchodzi. Pomyślcie czasem ,że te wszystkie remonty budowy są dla waszej wygody i bezpieczeństwa, a nie żeby wam robić na złość. A teraz uśmiechnąć się popatrzeć że jeszcze tylko 15 dni remontu i znów pojedziemy tramwajem o 7.00 w ścisku , a może i nie bo może więcej kursów będzie. Pozdrowienia dla każdego marudy :-)

 • 16 października 2015 o godz. 09:02

  @adrian
  a my sie wydaje ze mamy prawo narzekac. w zadnej innej czesci miasta nie pocieto tak komunikacji autobusowej jak na brodnie. taka zielona bialoleka ma na przyklad 12 na godzine autobusow do metra-my mamy maksymalnie osiem.

 • 23 października 2015 o godz. 17:13

  Władze Bródna powinny przyjrzec sie lepiej wykorzystaniu czy potrzebom komunikacji do centrum z Brodna. Moze to sprawa ZTM ale władze Bródna powinny ich wspomóc. Powinni dbac o zycie na osiedlu.
  Nie jest mozliwe aby mała kolizja na moście spowodował ze przejazd do racy Z3 trwał 1,5 godz. Bo Z3 nie jedzie tym mostem. Ktos powinien zapłacić głową za brak kierowania ruchem w takim dniu. Wstyd panowie z drogowki, ZTM i innych.
  Jakby kazdy znał swoje obowiązki nie doszłoby do tego, i ktos musi sprawe odpowiedziałnosci osób rozliczać. Demokracja po polsku to samowolka- róbta co chceta. Niech napisze ktos władny, kto jest za to odpowiedzialny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.