Uchodźcy na Targówku

8
Share

Atmosfera wokół tematu uchodźców nieco przycichła – więc może to jest moment na spokojną rozmowę? Dom Kultury Zacisze zaprasza na debatę o cudzoziemcach, Domoteka na wystawę zdjęć… byłego premiera.

 

Temat ten na Targówku wzbudza szczególne emocje, bo działa u nas jedyny w Warszawie ośrodek dla uchodźców. Wiele osób dowiedziało się o nim dopiero niedawno, ale uchodźcy mieszkają u nas od wielu lat i do tej pory nie było z nimi problemów.

O tym ośrodku, położonym przy ulicy Księżnej Anny na Targówku Fabrycznym (obecnie przeznaczonym tylko dla kobiet z dziećmi) pisaliśmy już trzy lata temu.

Piątkowe spotkanie pt. „Uchodźcy – pytania, obawy, nadzieje” w DK Zacisze odbędzie się w cyklu „Debaty na ważne tematy”. Dyskusję otworzy Wojciech Dziedziak (podróżnik i wykładowca akademicki).

Mur ośrodka dla uchodźców na Targówku Fabrycznym. Zdjęcie sprzed trzech lat / fot. Targowek.to

Mur ośrodka dla uchodźców na Targówku Fabrycznym. Zdjęcie sprzed trzech lat / fot. archiwum targowek.info

Dom Kultury Zacisze w zaproszeniu zapewnia, że w debacie dopuszczane są wszelkie poglądy, ale powinno się unikać polityczno-partyjnej argumentacji i z rozmawiać z szacunkiem dla odmiennych przekonań.

Wydawcy zaprezentują publikacje związane z tematem spotkania. Na zakończenie odbędzie się koncert dedykowany Uchodźcom – Julian  Latos (tenor). W repertuarze m.in.pieśni J.S. Bacha, R. Wagnera, Ch. Gounoda.

Debata odbędzie się w piątek (9 października) o godz. 11 – 13. Ul. Blokowa 1. 

*****

O tą samą tematykę zahacza wystawa zdjęć „Następne pokolenie / Next Generation”, na którą zaprasza Domoteka w Parku Handlowym Targówek.

Autorem zdjęć migrantów z odległych zakątków świata jest Grzegorz Kołodko – dawniej wicepremier i minister finansów, a dziś podróżnik. Unikatowe fotografie jego autorstwa powstały podczas podróży do różnych krajów Afryki, Ameryki Południowej oraz Bliskiego Wschodu

Wystawę można oglądać we wnętrzach Domoteki przy ul. Malborskiej 51 (obok IKEA) przez cały październik w godzinach otwarcia centrum (pn.- sb.: 10.00-21.00, nd.: 10.00-19.00).

 

Zdjęcia autorstwa Grzegorza Kołodki z wystawy w Domotece / materiały prasowe

Zdjęcia autorstwa Grzegorza Kołodki z wystawy w Domotece / materiały prasowe

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx