Wybierz sobie posła z Targówka. Kto kandyduje do Sejmu?

8
Share

Nie, nie podpowiadamy, na którą partię głosować. Ale podpowiadamy, którzy kandydaci mają bliskie związki z naszą dzielnicą.

 

Wiadomo: Sejm raczej rzadko decyduje o lokalnych sprawach – ale lepiej mieć na ul. Wiejskiej swojego patriotę (a przynajmniej kogoś, kto dobrze zna Targówek) niż nie mieć. Jeszcze kilka lat temu posłowie przeznaczali z rządowych pieniędzy 100-200 mln zł dotacji na budowę metra. Może w nowej kadencji uda się jakiś lobbing w podobnej sprawie…?

Zatem przyjrzymy się, kto związany z Targówkiem kandyduje do parlamentu w 2015 roku.

 

Lista nr 1: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

jaroslaw_krajewski

Jarosław Krajewski / fot. Twitter

Jarosław Krajewski, numer 6. na liście

Szef młodzieżówki PiS od dwóch kadencji zasiada w Radzie Warszawy. Choć kandydował do niej z Pragi Południe, to jest jednym z najaktywniejszych radnych upominających się o… sprawy Targówka.  Dopytywał m.in. o bezpieczeństwo na skrzyżowaniu Trockiej z Pratulińską, budowę metra czy nawet o takie detale jak wiata przystankowa na Myszkowskiej. To ten radny w lipcu pytał jaka przyszłość czeka otoczenie stacji metra Targówek przy Ossowskiego. Do tej pory nie doczekał się odpowiedzi. 

 

Lista nr 2: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska

Jolanta Miśkiewicz / fot. mat. pras.

Jolanta Miśkiewicz / fot. mat. pras.

Jolanta Miśkiewicz, numer 20. na liście

Urodzona na Bródnie, gdzie mieszka do dziś. Na Bródnie kończyła podstawówkę i liceum. W ostatnich wyborach samorządowych wybrana na radną dzielnicy. Była szefową Komisji Dialogu Społecznego, działa w komisji Budżetu Partycypacyjnego.

 

Lista nr 4: Komitet Wyborczy KORWiN

adam-wojtacki

Adam Wojtacki/ fot. facebook

Adam Wojtacki, numer 13. na liście

Czytelnicy targowek.info znają go z zupełnie niepolitycznej strony. Jest świetnym akrobatą sportowym i członkiem klubu DKS Targówek. W zeszłym roku opisywalismy jego akcję na portalu polakpotrfi – gdzie zbierał (i zebrał) pieniądze na wyjazd na akrobatyczne mistrzostwa świata. Gorzej poszło mu w ostatnich wyborach samorządowych: był „jedynką” na liście JKM do rady Targówka, ale mandatu nie dostał.

 

Jarosław Modzelewski / fot. facebook

Jarosław Modzelewski / fot. facebook

Jarosław Modzelewski, numer 24. na liście

Kolejny działacz ugrupowania Janusza Korwina–Mikke z Targówka. Członek rady osiedla Zacisze i wiceprzewodniczący Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego.

 

 

 

Lista nr 5: Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

fot. szpital-brodnowski.waw.pl

Teresa Bogiel /fot. szpital-brodnowski.waw.pl

Teresa Bogiel , numer 5. na liście

Pochodzi z Suwałk, mieszka pod Płockiem, ale wbrew pozorom od 11 lat jest bardzo mocno związana z Bródnem. Między 2004 a 2010 rokiem była dyrektorem Szpitala Bródnowskiego, a obecnie zajmuje w nim jeszcze wyższe stanowisko: jest prezesem zarządu.

 

Lista nr 6: Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica

Dariusz Klimaszewski / fot. Facebook

Dariusz Klimaszewski

Dariusz Klimaszewski, numer 14. na liście

Wieloletni radny Warszawy wybierany z naszej dzielnicy. W latach 2006-2010 przewodniczył jednej z najważniejszych komisji infrastruktury i inwestycji. W kolejnych wyborach odnotował słabszy wynik – tak jak całe SLD.

 

 

 

Witold Harasim / fot. UD Targówek

Witold Harasim

Witold Harasim, numer 16. na liście

To z kolei wieloletni radny Targówka, także specjalizujący się w inwestycjach i przewodniczący tej komisji, tyle że na szczeblu dzielnicy. W radzie Targówka zasiadał już od lat 90-tych, wcześniej – jeszcze w PRL – był prezydentem Siedlec.

 

 

Dariusz Budyta /fot. facebook

Dariusz Budyta /fot. facebook

Dariusz Budyta, numer 22. na liście

Dzielnicowy urzędnik. Wicedyrektor Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami na Targówku – zajmuje się tam m.in. parkingami i bazarami. W ostatnich wyborach samorządowych zamykał listę kandydatów SLD do Rady Warszawy (której „jedynką” był Dariusz Klimaszewski). I tak jak cała partia poniósł klęskę.

 


Przeoczyliśmy jakiegoś kandydata związanego z Targówkiem? Jeśli tak, to zapraszamy do kontaktu na redakcja@targowek.info

zdjęcie na górze: Sejm RP/ fot.Wikimedia CC BY-SA 3.0

 

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx