Arachnofobia na Targówku | | targowek.info

Arachnofobia na Targówku

Mieszkaniec naszej dzielnicy sprowadził z USA samochód – a w nim jadowitego pająka. Nim się zorientował, pająk zaczął się rozmnażać…

 

Miłośnicy horrorów z pewnością znają kultowy film „Arachnofobia” z 1990 roku, w którym samica jadowitego pająka jest przez przypadek sprowadzona z dżungli do małego miasteczka, rozmnaża się i wkrótce stada morderczych pająków zaczynają siać śmierć w całej okolicy.

Oczywiście nic takiego nam na Targówku nie groziło – ale jednak podobieństwo niedawnych wydarzeń do słynnego filmu jest zaskakująco duże…

Pewien mieszkaniec naszej dzielnicy sprowadził z USA samochód. Kiedy oglądał swój nowy pojazd, zauważył w nim pajęczynę. Przyjrzał się lepiej – i zobaczył pająka z charakterystyczną jaskrawo czerwoną plamką na spodniej stronie odwłoku. Oraz trzy kokony.

 

 

Nikt nie zginął ani nawet przez sekundę nie był zagrożony, choć zwierzę okazało się samicą słynnej czarnej wdowy – jadowitego pająka zamieszkującego Amerykę Północną i Środkową.

Mieszkaniec Targówka wczoraj rano zawiadomił o swoim niepokojącym odkryciu straż miejską. Na miejsce przyjechał patrol ekologiczny (Patrol Eko), którzy bezpiecznie przewiózł pająka i kokony do ZOO.

– Specjalista w ogrodzie zoologicznym ocenił, że w pojedynczym kokonie znajduje się kilkadziesiąt młodych pająków – mówi Tomasz Szymczak ze straży miejskiej.

Nawet jeśli teraz z trzech kokonów wykluje się setka jadowitych czarnych wdów, to możecie spać spokojnie – pająkami zajmują się już fachowcy z ZOO. Choć, jeśli popuścić wodze fantazji, to mogliśmy mieć na Targówku swojską wersję „Arachnofobii” :)

 

 

wszystkie zdjęcia: czarna wdowa znaleziona wczoraj na Targówku /fot. Straż Miejska

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Arachnofobia na Targówku

 • 24 listopada 2015 o godz. 07:25

  dobrze, że jednak przerwali to, nim rozkręciło się jak w filmie :)

 • 24 listopada 2015 o godz. 10:07

  Mam nadzieje że jakiś kokon sie gdzies przez przypadek nie zapodział…

 • 24 listopada 2015 o godz. 12:58

  Nie chcemy być gorsi od Bielan – tam mają szczury, smród i robale, a my wesołe wdówki ;-)

 • 25 listopada 2015 o godz. 09:32

  Napalm! Szybko!

 • 25 listopada 2015 o godz. 21:55

  Nope nope nope nope

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.