Budżet partycypacyjny na Targówku: można już zgłaszać pomysły

2
Share

Do wydania jest 3 126 600 zł, a więc całkiem spora sumka. Od wczoraj można już składać projekty w budżecie partycypacyjnym na 2017 rok. 

 

Zatrzęsienie nowych placów zabaw, pasy rowerowe, nowe książki w bibliotekach, zatoki parkingowe, zajęcia dla dzieci, to tylko niektóre ze spraw, które udało się załatwić dzięki budżetowi partycypacyjnemu. To mały wycinek wszystkich wydatków dzielnicy, ale najważniejsze, że  to sami mieszkańcy w głosowaniu decydują, na co wydać pieniądze.

Zobacz, jakie projekty wygrały głosowanie na 2016 rok. 

Urzędnicy kończą jeszcze projekty na 2015 rok, w przyszłym  będą realizowane te, na które głosowaliśmy w tym roku, a od poniedziałku można już składać pomysły na 2017 rok.

W 2017 roku do wydania będzie 3,1 mln zł. Tak jak już informowalismy miesiąc temu, dzielnicę podzielono inaczej niż ostatnio, bo na pięć obszarów: Bródno, Bródno Podgrodzie, Targówek Mieszkaniowy, Targówek Fabryczny (w tym Utrata i Elsnerów) oraz Zacisze. W każdym do wydania jest równa kwota 625 320 zł, ale jeden projekt nie może kosztować więcej niż 400 tysięcy zł. To też nowość, wprowadzona po to, żeby jeden duży projekt nie zabierał całej puli pieniędzy.

Złożenie projektu jest bardzo proste, można to zrobić nawet przez internet (tutaj). Trzeba tylko opisać projekt, mnie więcej ocenić ile będzie kosztował (przydatna strona Ile kosztuje miasto) i zachęcić do podpisania się pod nim 30 osób. Mamy na to czas do 15 stycznia do północy. Potem urzędnicy zweryfikują projekty i zapewne spor z nich odrzucą. W czerwcu będzie głosować na te, które przejdą urzędnicze sito.

 

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx