Coolomat – co takiego postawili przy Statoilu na Kondratowicza?

8
Share

Mieszkańcy Bródna jako jedni z pierwszych w Polsce mogą korzystać z Coolomatu. Czy to urządzenie zrewolucjonizuje sposób, w jaki robimy zakupy?

Dwa dni temu napisaliśmy o planowanych na Targówku paczkomatach, przy tej okazji jeden z internautów pytał, co to za zielony paczkomat stawiają przy Statoilu na Kondratowicza. Już odpowiadamy – to Coolomat. Pierwsze takie urządzenie nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Urządzenie wprowadzone przez sieć delikatesów Alma od paczkomatu różni to, że jest chłodzone. Mamy tu trzy strefy: mrożącą do – 20 st. C. chłodzącą i zwykłą. Dzięki temu można zamawiać niemal wszystkie zakupy przez internet i odbierać je w Coolomacie.

Według producentów ma to wyglądać tak: Po pracy nie chce ci się stać na zakorkowanej Głębockiej w kierunku centrum handlowego i nie masz siły jeździć z wózkiem po delikatesach. Więc jeszcze w biurze zamawiasz wszystko przez internet (np. z komórki), a wracając z pracy tylko odbierasz w automacie na stacji.

Zamówienia można składać cztery godziny przed planowanym odbiorem zakupów. Dostawa do Coolomatu jest bezpłatna, jeśli zrobiliśmy zakupy powyżej 50 zł. Za dostawę tańszych zakupów trzeba zapłacić 10 zł.

Na razie w Warszawie stanęło pięć takich Coolomatów, na prawym brzegu Wisły tylko jeden, ten na Bródnie. Alma zapowiada, że będzie się przyglądała czy klienci chętnie z nich korzystają i ewentualnie będzie rozwijać sieć.

A Wy co sądzicie o takim sposobie robienia zakupów?

 

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx