Najgorsze skrzyżowanie w dzielnicy pozostanie najgorsze | | targowek.info

Najgorsze skrzyżowanie w dzielnicy pozostanie najgorsze

Porzućcie nadzieję, że skręt w lewo z Radzymińskiej w Młodzieńczą będzie kiedyś łatwiejszy. Właśnie dowiedzieliśmy się, że problemu nie rozwiąże nawet remont Łodygowej. 

 

Gdy miesiąc temu pisaliśmy o ogromnych korku na Radzymińskiej przed skrętem w lewo w Młodzieńczą (przy McDonaldsie), mieliśmy jeszcze nadzieję, że może coś uda się zmienić. Radna Katarzyna Górska-Manczenko przekonywała, że wystarczy poczekać do remontu Łodygowej (zakończenie 2018 r.) i wtedy przebudowane zostanie całe skrzyżowanie.

Teraz dowiadujemy się, że guzik z tego. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych odpowiedział właśnie na interpelację radnej, że modernizacja Łodygowej przewidziana jest od granicy miasta do Radzymińskiej. A więc nie obejmuje skrzyżowania. – W związku z powyższym lewoskręt z ul. Radzymińskiej w ul. Młodzieńczą nie jest objęty opracowaniem – napisał Dariusz Mosak, naczelnik Wydziału Przygotowania Inwestycji w ZMID.

Sytuacja jest więc kuriozalna. ZDM i Inżynier Ruchu nic nie zrobią, bo planowany jest remont Łodygowej. ZMID, owszem, Łodygową wreszcie wyremontuje, ale skrzyżowania z Młodzieńczą nie zamierza zmieniać.

Przypomnijmy, że według pomysłu naszego czytelnika, wystarczy nieco przeprogramować światła i wydzielić kilkanaście sekund osobnego zielonego światła dla skręcających w lewo. Pomysłem jednak nie zainteresował się żaden z radnych ani inżynier ruchu.

A więc nadal autobusom pokonanie tego skrzyżowania będzie zajmowało więcej czasu niż dojechanie do niego z Dworca Wileńskiego.  W godzinach szczytu 512 czy 527 potrafią stać tu nawet 15 minut. Nic dziwnego, że później nijak nie trzymają się rozkładu.

 

zdjęcie na górze: skrzyżowanie ul. Młodzieńczej i Radzymińskiej/ fot. archiwum targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Najgorsze skrzyżowanie w dzielnicy pozostanie najgorsze

 • 19 listopada 2015 o godz. 07:52

  Ratusz rozdaje dodatkowe pieniądze na inwestycje na lata 2016-2022. Białołeka dostaje dodatkow 145 milionów. Ile dostaje Targówek?(dodatkowo)

 • 19 listopada 2015 o godz. 12:06

  Żeby to nie było kuriozum napisałam do Inżyniera Ruchu. Niech podejmie decyzję w tej sprawie.

 • 19 listopada 2015 o godz. 13:36

  problem jest ze na tym rondzie kierowcy codziennie urzadzaja sobie masy krytyczne. nie moga gdzie indziej?

 • 20 listopada 2015 o godz. 14:49

  tg – tam nie ma ronda i w tym cały szkopuł.

 • 26 listopada 2015 o godz. 06:41

  To niech autobusy jadą do samego końca prawym lub środkowym pasem Radzymińskiej a potem niech się na siłę wbijają w lewo przed samą Młodzieńczą

 • 3 grudnia 2015 o godz. 13:56

  he he he
  to normalne ze radni targówka sa bezradni. Urzędnicy jeszcze bardziej. Tam powinny byc swiatła do lewoskrętu. Tak samo powinny być na skrzyżowaniu Wincentego z Kondratowicza.

 • 25 czerwca 2017 o godz. 10:39

  Odnalazłam artykuł. Jak się okazuje radni tacy bezradni nie są skoro po mojej interwencji będzie przebudowywane całe skrzyżowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.