Nowe wiaty tylko dla wysokich?

17
Share

Znowu podzieliliśmy mieszkańców. Tym razem według wzrostu. Ale zgłoszonym przez naszą czytelniczkę problemem obiecał zająć się ZTM. 

 

W niedzielę na nasz profil na Facebooku wrzuciliśmy dwa niewinne zdjęcia zainspirowane mailem od czytelniczki. Nie sądziliśmy, że dwa zdjęcia jednego przystanku autobusowego mogą aż tak podzielić internautów…

 

Dużo było skarg na te nowe wiaty, ale takiej jeszcze chyba nie. Napisała do nas pani Grażyna, która przyjechała odwiedzi…

Posted by Targówek Info on Sunday, 15 November 2015

 

W skrócie chodzi o to, że na przystanku przy ul. św. Wincentego (ale po prawdzie jest tak na wszystkich przystankach w Warszawie, gdzie stoją wiaty nowego typu) niska osoba nie widzi, że konkretny autobus staje tylko na żądanie – gdyż stosowną informację na naklejce z numerem linii zasłania wysunięty element wiaty przystankowej.

Wysokie osoby za to nie widzą problemu. No, ale nie każdy jest wysoki, dlatego naszym zdaniem oznaczenia trzeba jednak poprawić. Na tym konkretnie przystanku napis „na żądanie” jest szczególnie trudno dostrzec, bo chodnik jest tu wąski, więc nie można spojrzeć na numery autobusów z większej perspektywy.

Nasz wpis wywołał burzę, ale „lajki” przeważały nad głosami oburzenia i tradycyjnym trollingiem.

Tym bardziej cieszy nas, że na wpis zareagował też Zarząd Transportu Miejskiego. Na razie zgłoszenie przekazano do odpowiedniej komórki. Będziemy informować, co się z nim dalej dzieje.

 

fot. Facebook

fot. Facebook

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx