Remont tramwajów przedłużony do końca listopada | | targowek.info

Remont tramwajów przedłużony do końca listopada

Oczywiście zakładając, że znowu coś się nie opóźni. Dziś pierwszy dzień roboczy (po przerwie) bez tramwajów na Bródnie.

 

Zapowiadając rozpoczęcie remontu torów tramwajowych 30 sierpnia, napisaliśmy na targowek.info:

To będą prawdopodobnie dwa najcięższe miesiące w najnowszej historii Bródna. Trzymajmy kciuki za siebie samych – żebyśmy wytrzymali. I za tramwajarzy – że im te terminy jeszcze dodatkowo się nie wydłużyły…

Zdaje się, że nie trzymaliśmy tych kciuków dostatecznie mocno. Choć zgodnie z zapowiedziami miejskich służb tramwaje miały na stałe wrócić pod koniec października, to od soboty znów ich na Bródnie nie ma. Najgorzej będzie przez najbliższe dwa dni robocze – dzisiaj w poniedziałek, oraz jutro we wtorek – gdy wszystkie linie zawracają na rondzie Żaba.

Zapytaliśmy w Tramwajach Warszawskich dlaczego tak się stało. Rzecznik prasowy TW Michał Powałka nie widzi winy swojej firmy.

Wyłączenie torowiska z ruchu wynika z konieczności dokończenia robót, których wykonanie wcześniej okazało się niemożliwe – mówi targowek.info Michał Powałka.

Wśród przyczyn tego „niemożliwego” pan rzecznik wymienia zakończony we wrześniu remont mostu Grota-Roweckiego, dopiero po którego otwarciu można było zamknąć ruch na Odrowąża, oraz konieczność przywrócenia ruchu tramwajowego w okolicach Wszystkich Świętych.

Wszystko to prawda, tyle, że i jedno i drugie było doskonale wiadome długo przed remontem – i uwzględnione w pierwszym (i na długo oficjalnym) harmonogramie prac!

Przyczyną tej zmiany [w harmonogramie remontu] była również decyzja dotycząca pozwolenia na budowę, wydana później niż oczekiwano – dodaje Michał Powałka i to jedyny rzeczywisty argument, jakim próbuje usprawiedliwić to zamieszanie.

Przypomnijmy, że wg aktualnych informacji, całkowite odcięcie Bródna od tramwajów (linie 3 i 4 są zawieszone, pozostałe zawracają na Rodzie Żaba) potrwa do środy 11 listopada. Od tego dnia dwukierunkowe „jedynki” dojadą do ul. Kondratowicza, skąd będą zawracały. Pozostałe tramwaje dalej będą kończyć trasy na Żabie. Więcej na ten temat (+ mapki + linie zastępcze) pisaliśmy tutaj.

Jak długo planowana jest teraz ta prowizorka?

Ruch tramwajów zostanie przywrócony do końca listopada – zapewnia tym razem rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Jeśli to się potwierdzi, będzie to oznaczało wydłużenie całego remontu o dwa tygodnie (miał trwać do 15.11), a ciężkich utrudnień na Bródnie (pierwotnie zapowiadanych do 24.10) o okrągły miesiąc. No, chyba, że tramwajarze znowu znajdą okoliczności, z powodu których wykonanie robót okaże się niemożliwe.

 

zdjęcie na górze: tymczasowy przystanek tramwajowy na środku ronda Żaba/ fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Remont tramwajów przedłużony do końca listopada

 • 9 listopada 2015 o godz. 20:33

  To przez ten wiatr na bródnie. Tak wiało, że aż im termin zakończenia robót przesunęło.

 • 10 listopada 2015 o godz. 08:06

  Napiszcie prosze o calkowitym paralizu rejonu Odlewnicza/Annopol/Daniszewska…
  Momentami na samej Odlewniczej stoi w korku 4-5 autobusow Z3

 • 10 listopada 2015 o godz. 09:08

  Dziś to chyba wszystko stoi. Trasa Toruńska też utknęła w korku. Także wyjazd z Bródna był prawie niemożliwy rano.

 • 10 listopada 2015 o godz. 19:01

  ja dziś jechałam odrowąża (ok. godz. 08:00), pusto, luźno. i tak aż do wileniaka. i to już drugi dzień taki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.