Trzy problemy jednego podwórka [LIST]

24
Share

Pod żywopłotem powstał śmietnik, w którym pojawiły się szczury. Samochody rozjechały trawnik. To tylko niektóre problemy, zgłoszone nam przez mieszkankę Bródna. 

 

Czasami nasi czytelnicy tak szczegółowo opisują problemy dzielnicy, że nam zostaje iść na miejsce, potwierdzić, czy wszystko się zgadza i zrobić zdjęcia. Poniżej list naszej czytelniczki i mieszkanki z ul. Toruńskiej:

Śmietnik pod żywopłotem

Śmietnik pod niestrzyżonym żywopłotem przy Toruńskiej / fot. targowek.info

Śmietnik pod niestrzyżonym żywopłotem przy Toruńskiej / fot. targowek.info

Jestem mieszkanką bloku przy ul. Toruńskiej 82. Przy tym bloku znajduje się parking społeczny. Od ulicy Toruńskiej żywopłot tego parkingu nie był pielęgnowany od co najmniej trzech lat. Pod żywopłotem powstaje nielegalne wysypisko śmieci. Śmieci oczywiście wyrzucają ludzie tu mieszkający. Odważę się i nazwę mieszkańców tego bloku (ze sporadycznymi wyjątkami) flejtuchami i ignorantami.

Z powyższym problemem zwracałam się do ZGN i GDDKiA, a w efekcie po uzyskanej przez te dwie instytucje spychologi, do Straży Miejskiej. Nikt nie potrafi mi pomóc w tym problemie. Zaznaczę, że na całej długości ul. Toruńskiej (od Rembielińskiej do Łabiszyńskiej) nie ma żadnego kosza na śmieci. Ostatnio w żywopłocie na stertach śmieci zaczęły grasować szczury.

Klepisko zamiast trawy

Tam, gdzie nie ma słupków, samochody rozjeżdżają trawniki

Tam, gdzie nie ma słupków, samochody rozjeżdżają trawniki /  fot. targowek.info

Otoczenie bloku ul. Toruńska 82 woła o pomstę do nieba. Trawniki zarośnięte, rozjeżdżane przez samochody, pod ogródkiem jordanowskim zebrania pijaków. Trawa wydeptana do klepiska. W krzkach pełno śmieci, pustych butelek i puszek po piwie. Straż Miejska nie reaguje. Ogrodzenia trawników z rurek po remontach i porwanej siatki z epoki Gierka. ZGN – klasyczna spychologia.

Trawa nie przycięta

Jakiś czas temu pisał do Was człowiek o imieniu Marcin z prośbą o reakcję na niedokończony remont Toruńskiej. Po Waszym artykule (głęboki ukłon) pojawiła się ekipa, która wkopała słupki, tym samym wygradzając teren zielony. Po wkopaniu słupków zasiano trawę. Obecnie badyle z tej trawy mają wysokość ok. 40 cm i walają się w nich tony śmieci. Nikt się tym nie zajmuje…

 

Na górnym zdjęciu: słupkoza przy Toruńskiej / fot. targowek.info

24
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx