Weekendowe remonty: Gilarskiej i przejazdu kolejowego na Łodygowej

10
Share

Przez dwa dni będzie zamknięty dla ruchu ważny odcinek ulicy Gilarskiej, a także przejazd przez tory kolejowe na granicy Targówka i Ząbek.

 

ULICA GILARSKA

Chodzi o fragment ulicy Gilarskiej pomiędzy ul. św. Wincentego i Rolanda – na wysokości pola PGR i ciągle budowanej zawrotki dla autobusów linii 512.

W najbliższy weekend odbędzie się tam remont nawierzchni (uwaga, tym razem siłami dzielnicy, a nie jak zazwyczaj ZDM). Gilarska na tym odcinku zostanie zamknięta dla ruchu w piątek 27.11.2015 r. o godz. 23 – i otwarta ponownie w noc z niedzieli na poniedziałek. Wg zapewnień urzędników dokładnie ma to być dokładnie 29.11.2015 r. o godz. 22:00.

W ramach remontu planowane jest frezowanie nawierzchni oraz dwukrotne wylewanie masy asfaltowej o grubości łącznej 12 cm. Koszt całego remontu to 300 tys. zł.

Sugerowany objazd samochodów prowadzi ulicami św. Wincentego, Kondratowicza, Codzienną i Rolanda.

W związku z remontem na weekend zmienią trasy jeżdżących ulicą autobusów. 120 i N11 pojadą objazdem z Gilarskiej przez Rolanda, Codzienną i Kondratowicza do Malborskiej. 512 z Radzymińskiej skręci już w Jórskiego i przez nieremontowany odcinek Gilarskiej dojedzie do Rolanda.

 

Gilarska przed remontem

Gilarska przed remontem

ULICA ŁODYGOWA

Również w najbliższy weekend 27–30 listopada (od godz. 22 w piątek do 4 rano w poniedziałek) zamknięty będzie dla samochodów przejazd kolejowy przez ul. Łodygową na granicy z Ząbkami.

W trakcie prac PKP PLK będzie wymieniać zniszczoną nawierzchnię na przejeździe.

Objazd samochodowy poprowadzony będzie od ul. Radzymińskiej przy OBI przez Rozwadowskiego, Swojską, Janowiecką do ul. Łodygowej w Ząbkach. Taką trasą objazdową pojedzie linia 145 w obu kierunkach oraz linia nocna N62. Na zaciszańskim odcinku ul. Łodygowej zostanie też uruchomiona linia zastępcza Z45 która pojedzie z pętli Targówek do stacji BP na Łodygowej (przed przystankiem Klamrowa).

Kolejarze zaplanowali prace na przejździe na dwa kolejne weekendy – takie same utrudnienia będą więc także pomiędzy piątkiem wieczór, a poniedziałkiem rano 4–7 grudnia 2015 r.

 

lodygowa_przejazd_tabiczka

Przejazd kolejowy przez ul. Łodygową /archiwum

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx