Osiedle Gama. Zaczyna się budowa przy Kondratowicza

9
Share

Osiedle Gama uzyskało oficjalne pozwolenie na budowę. Już wcześniej dochodziło tu do konfliktów z mieszkańcami. Chodzi oczywiście o parkowanie.

 

Osiedle Gama / materiały promocyjne

Osiedle Gama / materiały promocyjne

Spółka Unidevelopment dostała pozwolenie na budowę inwestycji przy ul. Kondratowicza. Osiedle powstanie w miejscu zburzonego latem pawilonu handlowego. Budynki zaprojektowała renomowana pracownia JEMS Architekci. Zmieści się tu 127 mieszkań o metrażach 30 – 94 m².

Na parterze i pierwszym piętrze dostępnych będzie 4 tys. m² powierzchni handlowo – usługowych. W podziemnych garażach powstanie 205 miejsc parkingowych. Ciekawostką jest planowany na osiedlu podziemny garaż dla rowerów wraz z miejscem do ich naprawiania.

Osiedle Gama / materiały promocyjne

Osiedle Gama / materiały promocyjne

Planowane zakończenie budowy osiedla Gama to pierwszy kwartał 2017. Do tego czasu mieszkańców sąsiednich bloków czekają uciążliwości związane z sąsiedztwem budowy. Do pierwszych spięć dochodzi już na parkingu podczas rozbiórki pawilonu.

Z miejsc parkingowych wyproszono mieszkańców bloków przy Chodeckiej oraz klientów pobliskiego banku. – Początkowo budowlańcy za każdym wyjeżdżającym samochodem stawiali drewniane szlabany, później za wycieraczką zostawiali kartki z poleceniem przeparkowania auta, ponieważ „jest to teren prywatny” – opisuje problem nasza czytelniczka Olga.

Mieszkańcy i klienci ignorowali znak zakazu postoju, bo nie było dla nich jasne, dokąd sięga działka dewelopera. – Interweniowała kierownik banku, uświadamiając budowlańcom gdzie kończy się ich „teren prywatny” – pisze Olga.

Kartki zza wycieraczek nagle poznikały, ale problem pozostał. Samochody parkują, gdzie się da i wielkie ciężarówki manewrują na ciasnej uliczce. – Jeden wielki bałagan – ocenia nasza czytelniczka.

zdjęcia od czytelniczki Olgi

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx