Zlikwidują ogródki, żeby zrobić parking pod bazarek

22
Share

Ratusz wydał warunki zabudowy dla nowego bazarku przy ul. Radzymińskiej. Planują wysokie na 7 metrów reklamy i likwidację ogródków działkowych.

 

Dotarliśmy do dokumentu określającego kształt przyszłego bazarku u zbiegu ul. Fantazyjnej i Radzymińskiej.

Już formalnie urzędnicy potwierdzają to, o czym pisaliśmy w styczniu: inwestycja blokuje budowę Nowotrockiej. „Ewentualne rozpoczęcie prac budowlanych (realizacja drogi) będzie możliwe po zakończeniu budowy II linii metra” – czytamy w dokumencie.

A więc w pierwszych latach, gdy stacja Trocka będzie końcowa i wszyscy będą chcieli do niej dojechać, ratusz dopiero weźmie się za budowę niezbędnej ulicy. Albo i nie, bo nie wiadomo czy będą na to pieniądze.

To nie wszystko.

Budy planowane są na wolnej działce zajmowanej dziś okazjonalnie przez cyrki. Parking ma być zorganizowany w miejscu ogródków działkowych po drugiej stronie Fantazyjnej. Jak ratusz chce się pozbyć działkowców? Tego nie wiemy. Wiemy za to, że od czterech lat nie potrafi wynegocjować z innymi działkowcami dojścia do stacji Wilno – budowę chodnika skutecznie blokuje 12 właścicieli ogródków. W przypadku bazarku nie ma czasu na żmudne negocjacje. Budowa metra ma się zacząć w połowie przyszłego roku i wtedy musi być wolny plac przy Trockiej. Grozi nam zatem bazarek bez parkingu.

W warunkach zabudowy znajdujemy jeszcze jedno kuriozum, którego nie widać na eleganckich wizualizacjach prezentowanych przez urząd dzielnicy.

Urzędnicy dopuszczają  wysokość górnej krawędzi dachu „łącznie z konstrukcją pod baner reklamowy” na 5 m, a w narożnikach bazaru nawet do 7 metrów! Zwykły pawilon ma wysokość około 2,5 metra. Reszta to będą reklamy. To sporo wyjaśnia, skąd upór, żeby robić bazarek na Zaciszu, a nie na wolnej działce przy Trockiej, tuż obok obecnej lokalizacji. Na gigantycznych banerach wzdłuż ruchliwej Radzymińskiej na pewno ZGN zarobi więcej niż przy Trockiej.

 

zdjęcie na górze: tak ma wyglądać bazarek przy ul. Radzymińskiej (wersja bez reklam) / mat. prasowe

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx