100 lat Bródna w Warszawie – zdobądź świetny plakat Pawła Sky'a | | targowek.info

100 lat Bródna w Warszawie – zdobądź świetny plakat Pawła Sky’a

Wielkimi kroka zbliża się setna rocznica przyłączenia naszej dzielnicy do Warszawy. Z tej okazji jeden z najbardziej znanych artystów z Bródna zaprojektował specjalny plakat.

 

8 kwietnia 1916 roku generał–gubernator Hans von Beseler rozszerzył granice administracyjne Warszawy, ponad trzykrotnie zwiększając powierzchnię miasta. Z naszych okolic do stolicy przyłączono dzisiejszy Targówek “Mieszkaniowy”, Targówek Fabryczny (“Przemysłowy”) oraz kolejowe Nowe Bródno.

Z tej okazji znany artysta, grafik i projektant Paweł Sky zaprojektował autorski plakat pt. „BRD 100”:

 

 

Oficjalna premiera plakatu nastapi już jutro, w sobotę 5 grudnia podczas Targów Plakatów w klubie 1500m2 przy ul. Emili Plater (szczegóły wydarzenia – kliknij tutaj).

Bliżej naszej dzielnicy plakat będzie do obejrzenia (i kupienia) za tydzień, 12 grudnia, podczas Targów Prezentów Artystycznych w Dzikiej Stronie Wisły na Placu Hallera (szczegóły wydarzenia – kliknij tutaj).

A już dziś elektroniczną wersję plakatu można pobrać – za darmo – ze strony Pawła Sky www.pawelsky.pl. Wersja cyfrowa jest nawet w pewnym sensie lepsza, bo choć tutaj plakat nie jest wydrukowany na papierze, to za to jest wzbogacony o „drugą stronę” na której opisano historię Bródna, którą napisał Bartosz Wieczorek.

Targowek.info jest patronem medialnym wydania plakatu.

***

 

To nie wszystko. Plakat Pawła Sky’a ma szansę zostać umieszczony w artystycznem albumie o Bródnie „BRD 100”. To wspólny projekt Sky’a i Bartosza Wieczorka, będący swoistą kontynuacją albumu „Bródno. Generacja PRL”.

Tym razem w „BRD 100”, planowanym także z okazji stulecia dzielnicy w Warszawie, autorzy chcą umieścić równo 100 zdjęć Bródna, przesłanych przez jego mieszkańców. Akcja zbierania pieniędzy na jego wydanie ruszyła właśnie na platformie polakpotrafi.pl (chcesz go wesprzeć – kliknij tutaj).

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “100 lat Bródna w Warszawie – zdobądź świetny plakat Pawła Sky’a

 • 4 grudnia 2015 o godz. 17:45

  To jest ten plakat?! To chyba jakiś żart!

 • 4 grudnia 2015 o godz. 19:03

  Kiepskim żartem to jest Twój koment. Jak masz lepszy projekt to się nim pochwal… Czekam… A jak nie masz co pokazać, to patrz, podziwiaj i nic nie mów!

 • 4 grudnia 2015 o godz. 20:27

  Bartas ma rację. Plakat wygląda jak PRL-owski talon na klocki albo meble. Wstydziłbym się coś takiego w domu powiesić.
  Panie lub Pani anty-hejter, krytyka jest jak najbardziej na miejscu, krytycy filmowi czy teatralni reżyserami być nie muszą, nie muszą też umieć nakręcić czegoś lepszego. Więc to właśnie Twój komentarz jest jakimś kiepskim żartem.

 • 4 grudnia 2015 o godz. 22:09

  Talon na balon.

 • 5 grudnia 2015 o godz. 09:36

  Ależ skojarzenie z prlowskim talonem na klocki jest jak najbardziej trafne. Bo Bródno wciążcw najwiekszym stopniu tworzą klocki/bloki wybudowane w kulminacyjnych latach Polski Ludowej. A domek ze spadzistym dachem akcentuje nieliczne zachowane historyczne elementy.

 • 5 grudnia 2015 o godz. 12:45

  Ile będzie kosztować ten plakat? Chętnie kupię :)

 • 10 grudnia 2015 o godz. 15:07

  Szkoda, że plakat, jak i album będą dotyczyć tylko Bródna, a nie całego Targówka… One też będą miały 100 lat! Byłoby więcej i ciekawiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.