6-latek potrącony na Kondratowicza | | targowek.info

6-latek potrącony na Kondratowicza

Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia czy na Kondratowicza potrzebne są światła, to we wtorek po południu dostał kolejny argument – na przejściu bez sygnalizacji potrącono dziecko. 

 

Matka z dwójką dzieci o godz. 17.30 przechodziła przez Kondratowicza przejściem na wysokości pawilonów. Samochód na pierwszym pasie zatrzymał się, ale kobieta jadąca volkswagenem tiguanem po lewym pasie nie zdążyła, albo nie zauważyła pieszych.

Auto uderzyło w sześciolatka. Chłopiec z obrażeniami twarzy trafił do szpitala. Kierująca volkswagenem była trzeźwa.

W wtorek wieczorem było bardzo ślisko, na ulice wyjechały posypywarki, straż pożarna wydała nawet specjalne ostrzeżenie. Ale do niebezpiecznych sytuacji na Kondratowicza dochodzi i bez ekstremalnych warunków pogodowych.

Warto rozważyć czy w tym miejscu nie postawić świateł, tak jak niedawno zrobiono to na wysokości Szpitala Bródnowskiego. Owszem, kierowcy tracą tu minutę czy dwie, ale piesi czują się zdecydowanie bezpieczniej.

O wypadku na Kondratowicza poinformował TVN Warszawa i Gazeta Stołeczna. 

 

Zdjęcie zostało zrobione podczas jednego z wcześniejszych wypadków na ul. Kondratowicza. 

PRZECZYTAJ TEŻ:

27 komentarzy na temat “6-latek potrącony na Kondratowicza

 • 15 grudnia 2015 o godz. 21:52

  sugerujecie, że kierowcy jadący kondratowicza, są takimi sk..mi, że tylko światła mogą ich powstrzymać? kto za to zapłaci za sygnalizację ? no bo przecież nie kierowcy. A baba powinna dostać 15 lat więzienia za próbę zabójstwa z premedytacją.

 • 15 grudnia 2015 o godz. 20:56

  Na tym przejściu piesi są niewidoczni po zmroku- lampy są zbyt wysoko, piesi ubrani są na ciemno…To oczywiście nie usprawiedliwia zdarzenia. Gdyby tak kampania społeczna na temat odblasków.. i dodatkowe lampy oświetlające przejścia dla pieszych… Kilka lat temu byłam w podobnej sytuacji: zatrzymałam się przed przejściem, na drogę wyszła starsza pani i dwoje dzieci…. w lusterku wstecznym widziałam zbliżające się szybko auto, które przemknęło tuż przed nimi…. Przerażenie i radość jednocześnie.

 • 15 grudnia 2015 o godz. 22:23

  kampania na temat odblasków? to jakaś kpina. dlaczego obowiązek bezpieczeństwa ma być przerzucony na pieszych? w cywilizowanym świecie nie ma takich rozwiązań.

  powinna kampania na temat przestrzegania przepisów i bezpiecznego jazdy po mieście. i częste kontrole policji.

 • 15 grudnia 2015 o godz. 22:27

  A po co światła?
  Zwęzić do jednego pasa. Na drugim zrobić pas dla rowerów. 2 pasy tylko przed skrzyżowaniami, żeby rozdzielić ruch na różne kierunki. Taniej, szybciej do zrobienia. Korki? Nie wpłynie to nijak. Korki się robią, jak mieszają się kierunki, zanikają pasy ruchu. A tak, jak np. jadąc Kondratowicza od Malborskiej, mamy jeden pas. Przed skzyżowaniem z Chodecką robią się trzy: w lewo, prosto, w prawo. Za Chodecką znowu jeden pas. Więc ci, którzy jechali prosto dalej jadą prosto, nikt im się nie wcina na pas itd. I obowiązkowa likiwdacja zielonych strzałek lub policjant przy każdej, żeby pilnować, czy nasi mistrzowie kierownicy potrafią z nich korzystać, czytaj zatrzymują się przed sygnalizatorem.
  Dzieciakowi życzymy dużo zdrowia, rodzinie spokojności. Kierującej VW życzymy rozumu, spostrzegawczości, karty miejskiej, niespóźniających się autbusów. Auto niech sprzeda.

 • 15 grudnia 2015 o godz. 22:51

  Tak zrobmy jeszcze swiatla na kazdym przejsciu na kazdym wyjeździe i wjezdzie gratulacje dla pismaka ktory tworzyl artykul, przeciez brodno jest tak przejezdne i na szczescie nie budują się kolejne bloki. Przeciez wystarczy postawic kolejne swiatla na kondratowicza juz debilu sa one co kilka metrow… to ze ktos jest nie ostrożny i jadac w swojej furce nie ogarnia co sie dzieje kilka metrow przed nie znaczy ze reszta kierowcow ma tkwic w korkach. Zresztą jakby te swiadla rzeczywiście coś mialy dać… jesli ktos jest nie ostrozny potraci kogos nawet na chodniku. Wiec w takim razie genialny pismaku dlaczego nie zlikwidowac pasow niech matki ktore nie pptrafia upilnowac dzieciakow i wchodza na jezdnie mimo nie zatrzymanych pojazdow zapi**** do skrzyzowan ze swiatlami. Co mi zrobisz jak mnie zlapiesz… jesteś chyba ostatnim debilem i osoba ktora nigdy nie jechala samochodem…pas dla rowerow jeb*** sie w pusty łeb. Jeden pas wcale nie wplynie na korki..przeciez jak nagle bedzie dwa razy wiecej kierujących pchajacych sie na ten sam pas korkow nie powinno byc.. co za idiota…

 • 15 grudnia 2015 o godz. 22:53

  Co mi zrobisz jak mnie zlapiesz… jesteś chyba ostatnim debilem i osoba ktora nigdy nie jechala samochodem…pas dla rowerow jeb*** sie w pusty łeb. Jeden pas wcale nie wplynie na korki..przeciez jak nagle bedzie dwa razy wiecej kierujących pchajacych sie na ten sam pas korkow nie powinno byc.. co za idiota…

 • 15 grudnia 2015 o godz. 22:08

  Na tym przejściu jest podstawowa zasada.Nie zatrzymuj się samochodem bo jeśli to zrobisz to możesz być światkiem wypadku którego dokona kierowca jadący sasiednim pasem.Światła w tym miejscu powinny być juz 15 lat temu.Niech media przypomną jak tragiczne wypadki wydarzyły się w tym miejscu.

 • 15 grudnia 2015 o godz. 23:10

  @Sebastian Woźniakowski
  Powinni ci prawojazdy zabrać za takie zachowanie!

 • 16 grudnia 2015 o godz. 00:15

  Oj mieszkaniec, mieszkaniec. Jeżdżę autem. Codziennie. Ale nie tylko autem. Co się tak strasznie zjeżyłeś, jak tylko przeczytałeś, że dla aut jeden pas tylko? Jeszcze gdyby tylko na drugim nic nie było albo był parking. A tutaj jakieś rowery! To dopiero, używając Twojego języka po..bany pomysł. Twoje myśli się niestety tak proste, jak język, którym się posługujesz. A świat taki prosty nie jest. Nie jest tak, że jak masz 2x więcej pasów, to przejedzie tamtędy 2x więcej aut. Pomyśl o tym zanim zaczniesz pluć żółcią i jadem. Korki się robią tam, gdzie krzyżują się lub mieszają strumienie pojazdów.

 • 15 grudnia 2015 o godz. 23:22

  Swiatkiem… Zabrać ci prawo jazdy wręczyć słownik!

 • 15 grudnia 2015 o godz. 23:41

  Marcin Gorczycki -Jesteś tak prosty że nawet nie zrozumiałeś oco chodzi.Usiądź i na spokojnie pomyśl.W momencie gdy ty się zatrzymasz i chcesz puścić pieszego.Inny bałwan albo sie zagapi albo chce być szybki i cie mija powodując zagrożenie pieszemu.I co wtedy jest lepsze ustąpić pieszemu czy prze.Pomyśl.A tak apropo jakoś nigdy mi nie zabrali prawa jazdy.Mało domyślny burak jesteś poprostu.I tak malo rozumnych kierowców jak ty powoduje wypadki.

 • 15 grudnia 2015 o godz. 23:48

  zamiast pierogi na święta lepić to ona za kółko sie pcha ….
  Normalne jest chyba że jak jeden kierowca sie zatrzymuje przed przejsciem dla pieszych to nie dla jeża tylko dla ludzi …
  tyle na ten temt

 • 15 grudnia 2015 o godz. 23:52

  Monika Markowiak-Jeśli popełniłem błąd ortograficzny to nieświadomie i nawet nie zauważylem.Z tym że ten artykuł chyba dotyczy się wypadku i tragedi jaka mogła sie wydarzyć a nie tego jak sie pisze.

 • 15 grudnia 2015 o godz. 23:58

  Pani Karin.Rok temu na przejściu dla pieszych na Ostródzkiej(Białołęka) potrąciła by mnie kobieta(jadąca z prawej strony) gdy znajdowalem sie juz na pasach i gdy z lewej strony przepuszczał mnie inny kierowca.

 • 16 grudnia 2015 o godz. 05:42

  oczywiście propozycja z jednym pasem jest rozsądna, ale jak wiemy nierealna. Na Kondratowicza już mamy DDR po stronie przy parku i szpitalu. A kierowcy to skrajnie rozszczeniowa grupa i strasznie by krzyczeli jakby im zabrać chocby 5 centrymetrów jezdni czy miejsca parkingowego.

  skrajnie chorym pomysłem jest też zielona strzałka ale takich mamy i mieliśmy rządzących, że życie ludzie nie jest dla nich ważne.

 • 16 grudnia 2015 o godz. 06:04

  kierująca miała pełne prawo rozjechać tego chłopca! przecież to że ona dojedzie do domu 5 sekund wcześniej jest ważniejsze niż życie ludzkie. Weźmy pod uwagę, że kierująca bohatersko płaci OC, zdała egzamin na prawo jazdy, ma tablice rejestracyjne, a poza tym płaci drakoński podatki w cenie benzyny

  6-latek natomiast nie opłacił żadnego OC nie płaci podatków od chodzenia ! pomimo tego bezczelnie śmie się poruszać po mieście. A co byłoby jakby ten 6-latek pobrudził krwią cenny samochód kierującej i uciekł z miejsca wypadku. Kto zapłaciłby za umycie samochodu? Przecież taki pieszy jest całkiem anonimowy.

  Miasto powinno się w końcu wziąść za pieszych ! Powinni być ogromne opłaty za chodzenie pieszo. Bo to w końcu wymyślono samochody, żeby nimi jeździć. Jeśli już ktoś koniecznie musi chodzić pieszo, powinnien czołgać się przy ścianach, tak by zostawić jak więcej miejsca dla samochodów. Poza tym piesi obowiązkowo powinni być ubrani na biało i być obwieszeni lampkami i odblaskami, by kwiat społeczeństwa jeżdżący samochodami mógł ich dostrzec.

 • 16 grudnia 2015 o godz. 07:11

  własnie wczoraj szłam z dzieckiem do Poradni Zdrowie na UL.Kondratowicza tyle ze to nie była godz.17;30 zdarzyłam wtedy przejsc a zaraz po mnie szła matka z 6 latkiem usłyszałam tylko HUK

 • 16 grudnia 2015 o godz. 08:02

  Już niedługo problem sam się rozwiąże. Będą budować metro, zamkną całą Kondratowicza po długości i będzie tak jak chciał Kononowicz : nie będzie niczego !
  Ani przejść nie będzie, ani świateł, ani handlu, po prostu niczego !

 • 16 grudnia 2015 o godz. 10:45

  ustawianie świateł nie nauczy myślenia do wypadku przeważnie potrzeba dwóch bezmózgowców .Na tym przejściu można zawsze bezpiecznie i szybko przejść w przeciwieństwie do wcześniejszego przejścia na skrzyżowaniu chodeckiej .

 • 16 grudnia 2015 o godz. 11:41

  Ojeju, ale dziecku się oberwało……i to tuż przed świętami, zdrowiej 6-latku jak najszybciej, mam nadzieję, że nie sa aż tak starszne obrażenia buzi.

 • 16 grudnia 2015 o godz. 15:48

  Tak najlepiej wszędzie nastawiajmy świateł żeby jeszcze bardziej zakorkować i tak wiecznie zakorkowane Bródno. Światła nic nie zmienią jak człowiek głupi i nie umie prowadzić to i światła go nie powstrzymają.

 • 16 grudnia 2015 o godz. 16:01

  Kodeks Drogowy zakazuje wyprzedzania na przejściach dla pieszych!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  To wykroczenie powinno być potraktowane jako nieumyślna próba zabójstwa!!!!!!!!
  Czas zabierać prawo jazdy dożywotnio, za takie wykroczenia!!!!! – Będą mniejsze korki i większe bezpieczeństwo.

 • 16 grudnia 2015 o godz. 20:13

  To jest k…wa granda co tu wypisujecie. Urzedasy nic nie zrobią. Po co przerywać picie kawy i płoty. Do czasu, aż jakiś kierowca, co to codziennie tamtędy jeździ nie zatlucze na pasach matki, dziecka, staruszków. Wtedy znów będzie lament. Babie powinno się cofnąć uprawnienia. Pasy namalowane są na jezdni. Znaki stoją. NiE ma tłumaczenia nie widziałam, bo ciemno, mokro, mam miesiączke czy stary mnie zdradza. Na miejscu ojca dziecka, znalazlbym babsko i skul jej pysk.

 • 17 grudnia 2015 o godz. 05:44

  W normalnym kraju, to pozwałbys babę i puścił z torbami i w skarpetach, a od miasta też wywalczylbys odszkodowanie. W Polsce sąd ci udowodni, że to kierowca jest pokrzywdzony i będzie sześciolatek bulil klępie do końca życia. No coz, po ucie widać, że kierującą z nowobogadzkich i wszystko jej wolno. Wolno też myśli.

 • 17 grudnia 2015 o godz. 09:40

  Tego samego dnia,tuż po zaistniałej sytuacji przechodziłam przez to przejście i utwierdziłam się w przekonaniu, że korki i niebezpieczne sytuacje tworzą się przrz głupich ludzi, którzy muszą sobie pooglądać wypadek. Kierowca taksówki zaczął zwalniać przed przejściem zatem na nie weszłam, ale on nie zwolnił żeby mnie przepuścić tylko, żeby się pogapić na to co się stało. I tak oto po chwili znalazł się tuż przed moimi stopami zdziwiony kiedy nagle zauważył mnie dopiero kiedy już mnie minął i weszłam mu w „kadr”. Policja stojąca na pasach nawet nie zareagowała, a ja żałuję tylko, że nie uderzyłam pięściami w maskę samochodu!

 • 17 grudnia 2015 o godz. 10:42

  Tego samego dnia została by potrącona moja mama pierwszy samochód się zatrzymał a drugi jechał jak szalony pulsacyjnie zaczął chamować i wychował przy samych nogach mama jeszcze nie może się pozbierać potem te przejście jest okropne!! Dopiero jak zginie kilka osób to może coś się zmieni ale nie życzę tego nikomu bo to największa tragedia

 • 20 grudnia 2015 o godz. 02:53

  Na tych pasach często jest tak, że na jednym pasie samochód się zatrzymuje, a na dalszym pędzi. Co gorsze ten stojący zasłania widok na drugi pas i nie widać, czy coś nadjeżdza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.