Agata Meble – rozpoczęła się budowa wielkiego sklepu na Targówku | | targowek.info

Agata Meble – rozpoczęła się budowa wielkiego sklepu na Targówku

To nie będzie zwykły sklep z meblami. Agata Meble buduje przy Trasie Toruńskiej wielki, wolnostojący salon.

 

Salon Agata powstanie obok Parku Handlowego Targówek, czyli blisko Ikei. A dokładniej na wolnej działce przy Leroy Merlin. Budowę widać z Trasy Toruńskiej przed skrętem do centrum handlowego. Kilka lat temu były tu jakieś próby z polem golfowym, od paru lat rosła wysoka trawa.

Teraz jest już zaawansowany plac budowy. Wygląda to jak kolejne centrum handlowe, ale okazuje się, że powstaje salon meblowy w osobnym, wolno stojącym budynku. W dodatku całkiem spory. Będzie miał 25 000 m kw powierzchni handlowej, a przed nim powstanie parking na 500 samochodów.

Agata Meble to spadkobierczyni działającej w PRL-u Bytomskiej Fabryki Mebli. Po różnych transformacjach i prywatyzacjach jest dziś jednym z największych graczy na rynku meblowym. Ma już 18 podobnych salonów w całej Polsce, zatrudnia około 1600 osób.

W Warszawie do tej pory działa tylko jeden salon Agata Meble i to dokładnie na drugim końcu Warszawy – we Włochach. Salon na Targówku będzie obsługiwał naszą stronę Wisły.

Zakończenie budowy planowane jest obecnie na październik 2016 roku.

 

na zdjęciu budowa salonu Agata Meble / fot. targowek.info

4 komentarzy na temat “Agata Meble – rozpoczęła się budowa wielkiego sklepu na Targówku

 • 30 grudnia 2015 o godz. 07:29

  25 000 metrów kwadratowych?. To 2,5 hektara. Małe gospodarstwo. Właściciel pewnie jest w KRUS-ie.

 • 31 grudnia 2015 o godz. 11:13

  To ja się bardzo cieszę bo lubię ten sklep a ten jedyny we Wlochach to tak daleko

 • 4 stycznia 2016 o godz. 09:00

  ojej super, wreszcie, już sikam po nogach i nie mogę się doczekać. może AGATA powinna rozważyć postawienie dwóch sklepów koło siebie??? teraz ruch należy do IKEA, proponuję postawić sklep w okolicy kondratowicza lub zamienić na sklep kawałek szpitala bródnowskiego – kolory pasują. nie wiecie czy biedronka nie chce wybudować na Targówku jeszcze z dziesięciu sklepów??? może ktoś ma takie wiadomości i mi ulży???

 • 8 października 2016 o godz. 20:59

  Kto wie kiedy jest otwarcie ? :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.