Latem powstanie wygodny parking przy Parku Bródnowskim

12
Share

Zarząd Dróg Miejskich zabiera się za realizowanie projektów zgłoszonych przez mieszkańców na 2016 rok. Na Bródnie najwięcej osób głosowało na nowy parking. 

 

Rok 2016 jeszcze się nie zaczął, a Zarząd Dróg Miejskich już ogłasza przetargi na realizację projektów w ramach budżetu partycypacyjnego '2016. W poprzednich latach ZDM nie śpieszył się do współpracy z mieszkańcami, za co stanowisko straciła jego szefowa. Teraz z nowym dyrektorem zaczynają przed czasem i bardzo dobrze. Chodzi o to, żeby formalności załatwić zimą i wiosną, a budować latem, gdy będzie to najmniej uciążliwe.

Jeden z projektów dotyczy Bródna. Konkretnie chodzi o budowę dużej zatoki parkingowej wzdłuż ul. Wyszogrodzkiej. Zbiegiem okoliczności (a może to nie przypadek?) to jeden z pierwszych w ogóle projektów, jakie były zgłoszone do budżetu partycypacyjnego, o którym pisaliśmy na targowek.info już niemal rok temu. Samochody na Wyszogrodzkiej będą parkować pod skosem, dzięki czemu zmieści się ich tu aż 194.

– O budowę zatoki mieszkańcy postulują co najmniej od dwóch pokoleń. Osiedlowe parkingi z lat 70-80 są za małe i od dawna nie są w stanie pomieścić samochodów. Nowe parkingi budowane w środku osiedla napotykają na liczne protesty mieszkańców, walczących z zanieczyszczeniem środowiska. Proponowany we wniosku, będzie usytuowany niejako poza osiedlem, nie będzie zwiększał zanieczyszczeń i oprócz mieszkańców będzie służył gościom przyjeżdżającym z innych części dzielnicy i miasta – czytamy we wniosku.

Dziś auta też tu stają, ale albo na krawężniku gęsiego…

zdjęcia Zarząd Dróg Miejskich

…albo co gorsze na chodniku i przystanku. To zdjęcie dołączone do wniosku do budżetu partycypacyjnego:

 

parking_partycypacyjny-wyszogrodzka1

Przystanek na Wyszogroddzkiej / Zdjęcie: K. Kosson, autor projektu do budżetu partycypacyjnego

 

Autor projektu, na który zagłosowało aż 1918 osób, wymienia trzy główne powody budowy parkingu:

  1. Z ogólnodostępnych miejsc parkingowych, korzystać będą głównie mieszkańcy Osiedla SM Bródno z ulic: Wyszogrodzkiej, Rembielińskiej , Balkonowej, Chodeckiej i Żuromińskiej .
  2. Parking będzie wykorzystywany przez osoby przyjeżdżające do Parku Bródnowskiego, szczególnie w czasie odbywających się tutaj imprez
  3. Zmniejszy się również deficyt miejsc parkingowych w okresie Wszystkich Świętych. Ulica Wyszogrodzka jest ostatnią ulicą przed cmentarzem nie zamkniętą 1 listopada dla ruchu drogowego. Odwiedzający cmentarz będą mogli tutaj zostawić samochody. Obecnie pozostawiają w tym dniu samochody w przypadkowych miejscach niszcząc zieleń i nie zważając na bezpieczeństwo mieszkańców.

Parking, który pomoże tak wielu osobom, ma kosztować 494 700 zł. Niewiele, jak na tak dużą dzielnicę.

Przyznacie, że budżet partycypacyjny, to całkiem fajna sprawa. W tym przypadku uda się załatwić to, o co mieszkańcy proszą od ponad 20 lat. Jeśli macie inne pomysły, to do 15 stycznia można składać wnioski do budżetu na 2017 rok. Tutaj przeczytacie, jak to się robi: Budżet partycypacyjny w dzielnicy Targówek

 

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx