Latem powstanie wygodny parking przy Parku Bródnowskim | | targowek.info

Latem powstanie wygodny parking przy Parku Bródnowskim

Zarząd Dróg Miejskich zabiera się za realizowanie projektów zgłoszonych przez mieszkańców na 2016 rok. Na Bródnie najwięcej osób głosowało na nowy parking. 

 

Rok 2016 jeszcze się nie zaczął, a Zarząd Dróg Miejskich już ogłasza przetargi na realizację projektów w ramach budżetu partycypacyjnego ‚2016. W poprzednich latach ZDM nie śpieszył się do współpracy z mieszkańcami, za co stanowisko straciła jego szefowa. Teraz z nowym dyrektorem zaczynają przed czasem i bardzo dobrze. Chodzi o to, żeby formalności załatwić zimą i wiosną, a budować latem, gdy będzie to najmniej uciążliwe.

Jeden z projektów dotyczy Bródna. Konkretnie chodzi o budowę dużej zatoki parkingowej wzdłuż ul. Wyszogrodzkiej. Zbiegiem okoliczności (a może to nie przypadek?) to jeden z pierwszych w ogóle projektów, jakie były zgłoszone do budżetu partycypacyjnego, o którym pisaliśmy na targowek.info już niemal rok temu. Samochody na Wyszogrodzkiej będą parkować pod skosem, dzięki czemu zmieści się ich tu aż 194.

– O budowę zatoki mieszkańcy postulują co najmniej od dwóch pokoleń. Osiedlowe parkingi z lat 70-80 są za małe i od dawna nie są w stanie pomieścić samochodów. Nowe parkingi budowane w środku osiedla napotykają na liczne protesty mieszkańców, walczących z zanieczyszczeniem środowiska. Proponowany we wniosku, będzie usytuowany niejako poza osiedlem, nie będzie zwiększał zanieczyszczeń i oprócz mieszkańców będzie służył gościom przyjeżdżającym z innych części dzielnicy i miasta – czytamy we wniosku.

Dziś auta też tu stają, ale albo na krawężniku gęsiego…

zdjęcia Zarząd Dróg Miejskich

…albo co gorsze na chodniku i przystanku. To zdjęcie dołączone do wniosku do budżetu partycypacyjnego:

 

parking_partycypacyjny-wyszogrodzka1
Przystanek na Wyszogroddzkiej / Zdjęcie: K. Kosson, autor projektu do budżetu partycypacyjnego

 

Autor projektu, na który zagłosowało aż 1918 osób, wymienia trzy główne powody budowy parkingu:

 1. Z ogólnodostępnych miejsc parkingowych, korzystać będą głównie mieszkańcy Osiedla SM Bródno z ulic: Wyszogrodzkiej, Rembielińskiej , Balkonowej, Chodeckiej i Żuromińskiej .
 2. Parking będzie wykorzystywany przez osoby przyjeżdżające do Parku Bródnowskiego, szczególnie w czasie odbywających się tutaj imprez
 3. Zmniejszy się również deficyt miejsc parkingowych w okresie Wszystkich Świętych. Ulica Wyszogrodzka jest ostatnią ulicą przed cmentarzem nie zamkniętą 1 listopada dla ruchu drogowego. Odwiedzający cmentarz będą mogli tutaj zostawić samochody. Obecnie pozostawiają w tym dniu samochody w przypadkowych miejscach niszcząc zieleń i nie zważając na bezpieczeństwo mieszkańców.

Parking, który pomoże tak wielu osobom, ma kosztować 494 700 zł. Niewiele, jak na tak dużą dzielnicę.

Przyznacie, że budżet partycypacyjny, to całkiem fajna sprawa. W tym przypadku uda się załatwić to, o co mieszkańcy proszą od ponad 20 lat. Jeśli macie inne pomysły, to do 15 stycznia można składać wnioski do budżetu na 2017 rok. Tutaj przeczytacie, jak to się robi: Budżet partycypacyjny w dzielnicy Targówek

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

12 komentarzy na temat “Latem powstanie wygodny parking przy Parku Bródnowskim

 • 23 grudnia 2015 o godz. 09:13

  Bardzo dobrze!!!! A poza zatoką zakaz parkowania!!!!! Szkoda że te słupki teraz ustawili beznadziejne na wjeździe od wyszogrodzkiej, powinni je przed kurczakiem ustawić coby wyjazd był bezproblemowy.

 • 23 grudnia 2015 o godz. 11:39

  Wreszcie. Pod komisariatem nie można parkować, to może tu się uda.

 • 23 grudnia 2015 o godz. 14:34

  A za rok, dwa lata prosze ustawic parkometry, zeby wlasciciele samochodow slono placili. Wszyscy wtedy na tym skorzystamy. Jezeli ktos chce byc szczesliwym posiadaczem samochodu to prosze placic za zatruwanie powietrza I zajmowanie przestrzeni publicznej

 • 23 grudnia 2015 o godz. 20:50

  Bydło przestanie parkować 1 listopada w parku, bo ciężko szanowne 4 litery ruszyć 2 kroki dalej.

 • 23 grudnia 2015 o godz. 20:56

  „Wszyscy wtedy na tym skorzystamy. Jezeli ktos chce byc szczesliwym posiadaczem samochodu to prosze placic za zatruwanie powietrza I zajmowanie przestrzeni publicznej”

  To ja wtedy poproszę o podwyższenie cen biletów ZTM (które utrzymują tylko 30% ogólnej działalności ZTM). Ja też nie mam zamiaru dokładać się do komunikacji miejskiej nie korzystając z niej w ogóle.

 • 23 grudnia 2015 o godz. 21:10

  W całej Warszawie wygrywają dwa projekty: ksiązki dla bibliotek oraz drogi dla rowerów. Nie licząc tego parkingu u nas było podobnie, ale ze względu na jego wysoki koszt wypadły książki.

  Pojawia się pytanie- na czym polega sztuczka, że wygrał akurat ten projekt? Czy mieszkańcy tej części Bródna, aż tak bardzo się różnią od reszty Warszawiaków? Czy autor przeprowadził jakoś wyjątkowo udaną kampanię wsród okolicznych mieszkańców?

  W przyszłym głosowaniu z tego, co pamiętam ma być trochę bardziej sensownie, bo Bródno zostanie rozbite na dwa obszary, bo raczej trudno żeby ktoś kto mieszka przy Toruńskiej miał jakikolwiek interes w parkingu na wyszogrodzkiej.

 • 23 grudnia 2015 o godz. 21:15

  Komunikacja zbiorowa pełni ważną funkcją społeczną, dlatego też jest dotowana.

  Samochody osobowe natomiast wręcz na odwrót, powodują wiele złego (zachorowania na raka, ofiary wypadków itd.)dlatego też powinny być opłaty.

 • 24 grudnia 2015 o godz. 09:21

  A jak pobudują metro to i tak tam zabraknie miejsc bo cała okolica się zwali…

 • 26 grudnia 2015 o godz. 02:19

  Parking przy gminie tez powinien być ogólnodostępny. Dziś urząd kończy prace i zagradza parking szlaban. To chore – tak duży parking myslę ze 120 miejsc jak nie wiecej i stoi pusty.

 • 26 grudnia 2015 o godz. 13:53

  Won z samochodami z Bródna.

 • 19 lutego 2016 o godz. 15:19

  Ten projekt został przegłosowany bo jego autorem jest pan działający w Spółdzielni Bródno, ten projekt był jedynym o którym informacje wywieszono na drzwiach wszystkich bloków w okolicy. Niestety w projekcie nikt nie wspomniał o parkingu, który spółdzielnia zbudowała wbrew opiniom mieszkańców pobliskich bloków, wewnątrz osiedla zaraz za blokami stojącymi przy wyszogrodzkiej. Tam już nie ma gdzie postawić kolejnego parkingu wewnątrz osiedla. Parking przy wyszogrodzkiej to kolejny pomysł Spółdzielni, która w ten sposób realizuje swoje pomysły z budżetu obywatelskiego. Wstyd Panie Kosson!

 • 22 czerwca 2016 o godz. 09:41

  ciekawe którym latem bo na razie ciszaaaaa…………….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.