W poniedziałek na Bródno wracają tramwaje (chyba na stałe)

7
Share

Cieszymy się troszkę mniej niż poprzednio, bo nikt nie wie, co chodzi po głowie tramwajarzom… Ale na razie wersja jest taka, że w poniedziałek 7 grudnia wszystkie tramwaje w dzielnicy wracają na trasy!

 

Po wielkiej wpadce Tramwajów Warszawskich na przełomie października i listopada, jest szansa, że tym razem – z blisko półtoramiesięcznym opóźnieniem – tramwaje wracają na Bródno na stałe. ZTM informuje, iż:

Od dnia 7 grudnia 2015 r. od początku kursowania tramwaje linii 4 i 41 wracają na trasy podstawowe (do Żerania), a dla tramwajów linii 1, 3 i 25 będą obowiązywały trasy wydłużone (też do Żerania – gdyż na ich „macierzystej” pętli Annopol remont potrwa co najmniej do Świąt) .

W związku z tym zastępcze linie – tramwajowa 74 oraz autobusowe Z-3 i Z-4 zostają zlikwidowane. Przywrócone zostaje kursowanie autobusowej linii 356 na trasie podstawowej, a więc Witebska – Suwalska.

Uwaga – tramwaj 41 będzie jeździć tylko w godzinach szczytu w dni powszednie. I nie pojedzie w czasie przerwy świąteczno-noworocznej 28-31.12.2015 r.!

Mimo wszystko musimy się cieszyć z powrotu tramwajów. Ale zauważmy, że:

* choć tramwaje pojadą, otoczenie torów na rondzie Żaba, Odrowąża i Rembielińskiej wciąż jest rozgrzebane – i co gorsza, nie widać, żeby ktoś przy nim coś robił;

* sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach wzdłuż praktycznie całej linii jest fatalnie wyregulowana i niepotrzebnie blokuje samochody (i mówimy tu nie tylko o rondzie Żaba);

* przystanek Julianowska będzie odbudowany dopiero wiosną 2016 r.

Reasumując: jeśli, panowie tramwajarze, liczycie na gratulacje i oklaski od mieszkańców Bródna za ten fatalnie przeprowadzony, wciąż niedokończony remont – to się lekko przeliczyliście…

 

zdjęcie na górze: tymczasowy przystanek na środku Ronda Żaba dziś funkcjonuje po raz ostatni /fot. targowek.info

 

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx