W poniedziałek na Bródno wracają tramwaje (chyba na stałe) | | targowek.info

W poniedziałek na Bródno wracają tramwaje (chyba na stałe)

Cieszymy się troszkę mniej niż poprzednio, bo nikt nie wie, co chodzi po głowie tramwajarzom… Ale na razie wersja jest taka, że w poniedziałek 7 grudnia wszystkie tramwaje w dzielnicy wracają na trasy!

 

Po wielkiej wpadce Tramwajów Warszawskich na przełomie października i listopada, jest szansa, że tym razem – z blisko półtoramiesięcznym opóźnieniem – tramwaje wracają na Bródno na stałe. ZTM informuje, iż:

Od dnia 7 grudnia 2015 r. od początku kursowania tramwaje linii 4 i 41 wracają na trasy podstawowe (do Żerania), a dla tramwajów linii 1, 3 i 25 będą obowiązywały trasy wydłużone (też do Żerania – gdyż na ich „macierzystej” pętli Annopol remont potrwa co najmniej do Świąt) .

W związku z tym zastępcze linie – tramwajowa 74 oraz autobusowe Z-3 i Z-4 zostają zlikwidowane. Przywrócone zostaje kursowanie autobusowej linii 356 na trasie podstawowej, a więc Witebska – Suwalska.

Uwaga – tramwaj 41 będzie jeździć tylko w godzinach szczytu w dni powszednie. I nie pojedzie w czasie przerwy świąteczno-noworocznej 28-31.12.2015 r.!

Mimo wszystko musimy się cieszyć z powrotu tramwajów. Ale zauważmy, że:

* choć tramwaje pojadą, otoczenie torów na rondzie Żaba, Odrowąża i Rembielińskiej wciąż jest rozgrzebane – i co gorsza, nie widać, żeby ktoś przy nim coś robił;

* sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach wzdłuż praktycznie całej linii jest fatalnie wyregulowana i niepotrzebnie blokuje samochody (i mówimy tu nie tylko o rondzie Żaba);

* przystanek Julianowska będzie odbudowany dopiero wiosną 2016 r.

Reasumując: jeśli, panowie tramwajarze, liczycie na gratulacje i oklaski od mieszkańców Bródna za ten fatalnie przeprowadzony, wciąż niedokończony remont – to się lekko przeliczyliście…

 

zdjęcie na górze: tymczasowy przystanek na środku Ronda Żaba dziś funkcjonuje po raz ostatni /fot. targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “W poniedziałek na Bródno wracają tramwaje (chyba na stałe)

 • 6 grudnia 2015 o godz. 11:19

  Super Brudno ma wyremontowane tramwaje, to metro już tam nie potrzebne ;-) Nowy Most też nie potrzebny. Promujmy transport publiczny opłacany solidarnie z naszych podatków ;)

 • 6 grudnia 2015 o godz. 22:29

  Do mojego poprzednika. Bródno pisze się przez „ó”. Baranie.

 • 7 grudnia 2015 o godz. 06:46

  a 41 jeździ aż raz na 12 minut.

 • 8 grudnia 2015 o godz. 12:12

  Coś wczoraj robili przy Żabie. Zdaje się, że głównie zamieszanie, ale…Robotników było widać.

 • 8 grudnia 2015 o godz. 15:11

  a jak pięknie przy torowiskach, piękne zadbane trawniki, posprzątane – chciałoby się. nie ma lekko. tramwajarze wszędzie pozostawiają po sobie syf i malarię. rozjechane trawniki, błoto, zwały starego betonu. Zabierają ze sobą tylko to na czym można zarobić = złom

 • 9 grudnia 2015 o godz. 21:29

  To super,że jednak wróci dawny przystanek przy Julianowskiej! Ale DLACZEGO nie w starym miejscu? Na wydłużonym dla dwu składów przystanku po drugiej stronie ulicy tramwaje będą się zatrzymywały daleko od ulicy.Czy nie byłoby logicznej zrobić tak jak dawniej?Czoło pierwszego składu zatrzymywałoby się przy Julianowskiej, a wydłużyć peron można wzdłuż tyłów bazarku w kierunku istniejącego przejścia dla pieszych naprzeciwko przychodni przy Rembielińskiej.Jak mamy ułatwić życie pacjentom Rembielińskiej, Przychodni rehabilitacyjnej dla dzieci przy Balkonowej oraz Krajowego Centrum Osteoporozy przy Syrokomli, to niech to będzie prawdziwe ułatwienie.Planistów z ZTM proponuję,żeby udali się osobiście na miejsce i urządzili sobie spacerem do w/w obiektów.Może wówczas z rozumieją o co chodzi.

 • 10 grudnia 2015 o godz. 06:41

  A może by tramwaje w ogóle nie zatrzymywały się na przystankach. Znacznie skróci to czas przejazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.