Kanwa (Gold Box) wkrótce będzie rozebrana

17
Share

Wypijcie* dziś kolejkę za sklep, w którym zakupy robiło kilka pokoleń mieszkańców Targówka. Lada dzień rozwalą go buldożery. 

 

Wyrok zapadł. Do tej pory to były spekulacje i podejrzenia, ale teraz wiemy już na pewno. Tej zimy pożegnamy się nie tylko z bazarkiem przy Trockiej, ale też ze słynną Kanwą (nazywaną też Gold Boxem) przy ul. Piotra Skargi.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Praga ogłosiła już przetarg na budowę w tym miejscu osiedla o oryginalnej nazwie „Piotra Skargi 54”. Oferty można składać do 12 stycznia 2016 r., więc budowa rozpocznie się bardzo szybko. Wygląd bloków będzie tak samo urodziwy, jak nazwa. Przynajmniej jeśli wierzyć wizualizacjom sprzed kilku lat:

 

Projekt budynku przy ul. Skargi 54 / fot. www.rsmpraga.pl

Projekt budynku przy ul. Skargi 54 / fot. www.rsmpraga.pl

 

Jeśli wierzyć tamtym planom, to inwestycja polega na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego na 96 mieszkań z garażem podziemnym i usługami w parterze. Na wizualizacjach wygląda na to, że teren może być kolejnym grodzonym osiedlem.

Co ze sklepami? W pawilonie przecież przez lata mieściły się wszystkie ważne sklepy w okolicy i usługi. Tak zostało zaprojektowane osiedle, żeby w pobliżu bloków było też miejsce do załatwiania pilnych spraw.

Pamiętacie czasy, gdy działał tu jedyny fryzjer męski w promieniu kilku kilometrów? Tutaj też mieścił się dom kultury, biblioteka, a na piętrze w czasach Gold Boxu znajdowały się mini boksy z prywatną inicjatywą, z których momentami czuć było powiew z Zachodu, a na pewno ze szczęk pod Pałacem.

Teraz, w mocno już zdewastowanym budynku, działa m.in. apteka, kwiaciarnia i duży spożywczy Top Market. Napisała do nas czytelniczka Angela, która z rozmów ze sprzedawczyniami dowiedziała się, że los Top Marketu jest niepewny. Początkowo były ponoć plany oddania nowego lokalu tej sieci, ale nic z tego nie wyszło.

Zapewne chodziło o lokal w parterze parkingu piętrowego, który ma powstać kawałek dalej przy Ossowskiego. SM Praga umieszczała nawet logo Top Market na wizualizacjach garażu.

 

Tak ma wyglądać garaż przy Ossowskiego / rys. RSM Praga

Tak ma wyglądać garaż przy Ossowskiego / rys. RSM Praga

 

Tyle że garaż miał być gotowy w pierwszym kwartale 2016 roku, ale na razie prace nie ruszyły. Chyba jednak nie zdążą wybudować go w trzy miesiące, szczególnie, że to miesiące zimowe.

Na razie więc Targówek „Mieszkaniowy” zostanie bez popularnego sklepu i wielu punktów usługowych. Oby w nowym budynku znalazło się dla nich miejsce.

*Nie namawiamy do  picia alkoholu. Może być kolejka herbaty. 

 

Zdjęcie na górze: Gold Box vel Kanwa na Targówku / fot. archiwum targowek.info

 

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx