Konstultacje w sprawie mostu Krasińskiego

9
Share

W piątek odbyło się pierwsze spotkanie „przy okrągłym stole” w sprawie tej ważniej dla Bródna i Targówka inwestycji. Efekty: niewielkie.

 

Zorganizowane przez urząd miasta konsultacje były zamknięte – bez publiczności i dziennikarzy. Byli za to przedstawiciele trzech dzielnic, przez które będzie przebiegać trasa Krasińskiego (Żoliborz, Praga-Północ i Targówek), działacze społeczni z obu stron Wisły oraz miejscy urzędnicy. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz spotkanie otworzyła, ale dość szybko opuściła salę, pozostawiając w swoim imieniu wiceprezydenta stolicy Jacka Wojciechowicza.

Targówek reprezentowali burmistrz Sławomir Antonik (równocześnie jako przedstawiciel… Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno), dwoje radnych i trójka działaczy społecznych.

Ponieważ kilkugodzinne spotkanie było zamknięte – o tym, co się działo, wiadomo tylko od samych uczestników konsultacji.

I stąd wiemy, że… nie działo się nic nowego. Wszystkie strony skupiły się na powtarzaniu znanych już wcześniej swoich poglądów i argumentów. A więc: Żoliborz upierał się, że mostu ma nie być – bo nie i tyle. Targówek mówił o potrzebie zmiejszania różnic pomiędzy dzielnicami Warszawy i przedstawiał argumenty za koniecznością jego budowy. Zaś władze Warszawy zapewniały, że dwupasmowy most ze ścieżką rowerową i torami tramwajowymi będzie możliwie jak najmniej zakłócał życie mieszkańcom jego sąsiedztwa.

 

 

Bodaj jedyna konkretna – dobra – informacja ze wczorajszych konsultacji jest taka, że miasto chce praktycznie połączyć ze sobą oba etapy inwestycji, a więc budowę mostu nad Wisłą i wiaduktu nad torami kolejowymi. Padła deklaracja, że most ma powstać w latach 2021-2023, a dojazd z Bródna ma być gotowy tylko rok później – w 2024 roku. Tak czy siak widać, że dyskusja dotyczy dość odległej przyszłości.

Innych wniosków, decyzji, postanowień po piątkowych konsultacjach brak. Kolejny etap konsultacji, także z mieszkańcami, ma się odbyć po nowym roku.

 

zdjęcie na górze: konsultacje w sprawie mostu Krasińskiego / fot. RDC

 

PRZECZYTAJ INNE NASZE ARTYKUŁY O MOŚCIE KRASIŃSKIEGO

 

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx