Sieć darmowego Wi-Fi gotowa. Ma zacząć działać w tym roku

4
Share

Zamontowano już nadajniki sygnału w siedmiu miejscach na Targówku Mieszkaniowym. Dziś mają się odbyć odbiory techniczne.

 

fot. targowek.info

Antena Wi-Fi przy ul. Samarytanka

Na sieć bezprzewodowego, darmowego internetu mieszkańcy Targówka zagłosowali w edycji budżetu partycypacyjnego na 2015 rok. Dlatego punkty dostępu (hot-spot) powstaną tylko na tym osiedlu. Bezpłatny internet będzie dostępny w takich miejscach:

  • Zespół rekreacyjny przy ul. Samarytanka 1
  • Zespół rekreacyjny pomiędzy ul. Trocką i Askenazego
  • Plac zabaw przy ul. Zamiejskiej sąsiadujący z Gimnazjum nr 141
  • Boisko Orlik przy ul. Remiszewskiej 40 obok SP 114
  • Plac zabaw przy ul. Orłowskiej obok Przedszkola nr 95
  • Plac zabaw przy ul. Węgrowskiej obok OPS „Chatka Puchatka”
  • Park Wiecha (tu będą trzy nadajniki: na teatrze Rampa – od frontu, od strony płn-wsch i na słupie monitoringu miejskiego blisko głównej fontanny)

Od kilkunastu dni widać już anteny, a w środę ratusz poinformował, że sieć jest już całkowicie zamontowana. W piątek ma się odbyć odbiór techniczny. Jeśli wszystko zadziała, będzie można uruchomić Wi-Fi dla mieszkańców. Według zasad budżetu partycypacyjnego powinno się to stać jeszcze w tym roku.

 

fot. targowek.info

Antena Wi-Fi na „Chatce Puchatka” przy ul. Węgrowskiej

 

Internet ma działać w ramach miejskiego Systemu Sieci Bezprzewodowej, można się więc domyślać, że będą podobne zasady dostępu. Miejskie punkty mają zasięg 300-400 metrów. Prędkości transferu to 512 kb/s (download i upload), więc filmów oglądać się na tym nie da, ale pocztę czy Facebooka można sprawdzić. Szybciej być nie może, bo takie są regulacje Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Aby połączyć się z Internetem trzeba wyszukać na smartfonie czy tablecie dostępne sieci bezprzewodowe i wybrać UM-Warszawa. W przeglądarce internetowej wpisujemy adres dowolnej strony www, wtedy system automatycznie kieruje na stronę logowania do miejskiej sieci. Wystarczy podać adres e-mail, zatwierdzić regulamin i można surfować. Najlepiej zaczynając od lektury www.targowek.info ;).

Połączenie trwa do 60 minut, aby zacząć kolejną sesję trzeba ponownie się zalogować.

Te zasady są dość proste i oby takie obowiązywały na Targówku.

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

 

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx