Weekend z Mikołajkami. Dużo imprez w całej dzielnicy

2
Share

Każdy dzień weekendu jest dobry na obchodzenie Mikołajek. Dlatego zaczynamy je obchodzić już w piątek i nie przestajemy do niedzieli. 

 

PIĄTEK

Mikołajki na lodowisku Polonez

Świętowanie zaczynamy już w piątek 4 grudnia. OSiR przy Łabiszyńskiej 20 w godz. 16-19 zaprasza na Mikołajki na lodzie.

W programie:  Mikołaj i jego pomocnicy, zawody sportowe, gry i zabawy, upominki, gorąca czekolada i grochówka dla wszystkich oraz  pokaz jazdy figurowej na lodzie, ice show oraz short tracku.  Imprezę poprowadzi konferansjer, który zaangażuje wszystkich uczestników do wspólnej zabawy. Poprowadzi gry i konkursy sportowe. Dodatkową atrakcją będzie udział bajkowych postaci, takich jak: Mikołaj, śnieżynki, kot, pingwin, Superman, które będą zachęcać uczestników do wspólnej zabawy.

Wejścia bezpłatne, wypożyczenie łyżew 6 zł (za okazaniem legitymacji szkolnej lub innego dokumentu). Na tafli jednorazowo może przebywać 60 osób.

 

SOBOTA

Sportowe Mikołajki na Bródnie

Rzadka okazja spotkania na Bródnie sportowców światowej sławy. W imprezie weźmie udział Zofia Klepacka-Noceti, medalistka olimpijska w windsurfingu, Dariusz Goździak, pięcioboista, medalista z Barcelony i Paweł Skrzecz, słynny bokser i mieszkaniec Bródna.

Dla rodziców przygotowano m.in. naukę tańca towarzyskiego, zajęcia zumby i pokaz piewszej pomocy. Dla dzieci m.in. zabawy przy muzyce, gry i zabawy sportowe.

Impreza rozpoczyna się w sobotę 5 grudnia o godz. 10 w zespole szkół nr 41 przy Bartniczej 2.

Mikołajki w spódnicy

Impreza skierowana do kobiet i równocześnie do dzieci. Takie combo. Dziecko się bawi, a mama robi coś dla siebie. Co? Wybór jest spory. W programie przewidziany jest między innymi seans filmowy dla najmłodszych czy wizyta Świętego Mikołaja. Dla pań w tym roku przygotowałyśmy mini szkolenie z zarządzania stresem.

Na zakończenie uczestnicy udekorują sąsiedzką choinkę przed Domem Kultury „Świt”. Mikołajki w spódnicy odbędą się 5 grudnia, start godz. 13:00 w Dom Kultury Świt. 

Akcja jest bezpłatna, a zgłoszenie do udziału odbywa się poprzez wysłanie wiadomości e-mail (imię i nazwisko mamy + tel. kontaktowy oraz imiona i wiek dzieci) na adres info@targowekwspodnicy.pl.

SOBOTA I NIEDZIELA

Wioska Mikołaja w PGR Bródno

Duża impreza mikołajkowa na terenie PGR-u. Wstęp za darmo i sporo atrakcji dla dzieci. M.in. oprowadzanki konne, projekcje filmowe  „KRAINA LODU” i „ARTUR RATUJE GWIAZDKĘ”, warsztaty plastyczne, konkursy przyrodnicze i świąteczne z nagrodami, poznawanie, karmienie i głaskanie folwarkowych zwierząt, spotkania z Mikołajem, pisanie listów do Św. Mikołaja, wspólne robienie ozdób świątecznych, konkurs na najciekawsze świąteczne rodzinne zdjęcie.

Nie zabraknie też Targu Mikołajkowego pełnego regionalnych pyszności i rękodzieła.
ul. Św. Wincentego 92, 10.00-18.00 w sobotę i niedzielę  (5-6 grudnia).

 

…I PO WEEKENDZIE

Podwórkowa Gwiazdka na Bródnie

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek organizuje dwa spotkania świąteczne. Mieszkańcy  z grupy sąsiedzkiej „Zjednoczone Pokolenia” mieszkający w budynkach u zbiegu ulic Św. Wincentego, Żuromińskiej i Bolivara zaplanowali m.in.: wspólne przygotowywanie ozdób świątecznych prezentów i prezentów z filcu, manufakturę kartek świątecznych, kolędowanie, świąteczny konkurs karaoke.

Spotkania odbędą się we wtorek i środę – 8 i 9 grudnia – w godzinach 17:00-19:00 w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy „Na Targówku”, przy ul. Św. Wincentego 85 (wejście do budynku jak do Czytelni Naukowej Nr 1).

Rysunek na górze pochodzi z plakatu Mikołajek na OSiR Targówek

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx