Bazarek na Trockiej jednak przy… Trockiej?

40
Share

Pojawiła się szansa, na najlepsze z możliwych rozwiązań: bazarek Trocka może się tymczasowo przenieść na wolną działkę między ulicami Trocką i Zamiejską. 

 

Władze dzielnicy wreszcie robią to, o co mieszkańcy i nasza redakcja apelują od kilku lat. Próbują porozumieć się ze spółdzielnią RSM Praga o przenosinach bazarku na puste od lat pole między Trocką a Zamiejską (zdjęcie na górze).

To najlepsza z możliwych lokalizacji, bo najbliżej obecnej i  w środku osiedla. Zadowoleni będą i kupcy i klienci. Spółdzielnia ma wprawdzie do tego terenu plany inwestycyjne, ale skoro zwleka z nimi tyle lat, to może poczekać jeszcze trzy. Burmistrz Sławomir Antonik przecież zapewnia, że za tyle lat bazarek wróci na teren nad stacją metra.

 

Pomysł na przeniesienie bazarku na działkę wzdłuż Trockiej autorstwa internauty lariusa z forum Skyscraper

Tu można przenieść bazarek. Proponowaliśmy to już w 2011 roku. Rysunek powyżej przygotował wtedy internauta larius z forum Skyscraper

 

Informacje o takiej możliwości (jako tymczasowej) podano na ostatniej sesji rady dzielnicy, która poświęcona była tematowi bazarku. Pisze o niej fejsbukowy profil kupców S.O.S. Dla Bazarku Trocka:

„Niestety nadal władze Dzielnicy nie podały żadnych nowych informacji i nie wydały żadnej decyzji w sprawie przeniesienia bazaru. Pojawiła się jedynie szansa współpracy pomiędzy Dzielnicą i Spółdzielnią RSM Praga na próbę zlokalizowania bazaru na pustym placu przy ul.Zamiejskiej (przy szkole), na czas budowy nowego targowiska przy ul. Fantazyjnej.”

Spór o budowę pawilonów w tym ostatnim miejscu trwa w najlepsze. Władze dzielnicy po raz kolejny zaprosiły mieszkańców na spotkanie, ale po raz kolejny nic z tego nie wynikło. Poinformowano jedynie, że będzie nowa wersja projektu bazaru w tym miejscu (chyba już ósma), ale protestujący zapowiedzieli, że nie wycofają skargi z Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Jakby nie przeprojektować budek, nie zmieni to faktu, że małe uliczki Zacisza nie pomieszczą wszystkich samochodów, które dojeżdżają na bazar.

Tymczasem mimo protestów, na działce przy Fantazyjnej trwają jakieś prace ziemne. Nie wiemy dokładnie jakie, bo inwestor nie wywiesił tablicy informacyjnej, ale zapewne chodzi o podłączenie działki do sieci kanalizacyjnej. Na razie ciężki sprzęt zdewastował ścieżkę rowerową.

 

40
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx