Będą dzwonić do mieszkańców w sprawie Mostu Krasińskiego

16
Share

Wiecie, co odpowiedzieć ankieterom, prawda?

 

We wtorek po południu odbyło się drugie spotkanie „okragłego stołu” w sprawie budowy mostu i trasy Krasińskiego.

I choć tak samo jak pierwsze wciąż nie przyniosło wielu konkretów, mamy chyba dobre informacje: miasto podtrzymuje plan budowy przeprawy w dotychczasowym kształcie (dwupasmowa jezdnia, być może z buspasem, tory tramwajowe, chodnik i ścieżka rowerowa) – ale jest też gotowe na spełnienie części postulatów protestujących, przede wszysktim dotyczących organizacji ruchu w okolicach ul. Krasińskiego i placu Wilsona.

Oczywiście nie zadowala to najbardziej radykalnych protestujących, którzy chcieliby żeby Żoliborz postał odciętą snobistyczną enklawą w środku dwumilionowego miasta (jeden radny z Żoliborza nawet na znak protestu opuścił salę obrad), jednak droga do prawdziwego uczciwego kompromisu, który pogodzi mieszkańców prawej strony Wisły i rozsądnych mieszkańców Żoliborza, wydaje się być otwarta.

Bodaj najciekawsza informacja z wczoraj: nim ruszą szerokie konsultacje społeczne (planowane wiosną), miasto już teraz przeprowadzi telefoniczne badanie opinii publicznej na temat mostu Krasińskiego.

Już od dzisiaj (środy) ankieterzy mają dzwonić do repezentatywnej grupy 1100 warszawiaków – przede wszystkim mieszkańców Żoliborza, Pragi Północ i Targówka. Będą pytać o potrzebę budowy nowego mostu w Warszawie oraz szczegóły preferowanych rozwiązań na trasie Krasińskiego.

Wyniki badania powinny być znane już w przyszłym tygodniu – a my mamy nadzieję, że jeśli w najbliższych dniach do kogoś z was zadzwoni telefon z pytaniem o most, odpowiednio wyraźnie poprzecie jego budowę :)

 

zdjęcie na górze: pierwsze konsultacje w sprawie mostu Krasińskiego / fot. RDC

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx