Będą dzwonić do mieszkańców w sprawie Mostu Krasińskiego | | targowek.info

Będą dzwonić do mieszkańców w sprawie Mostu Krasińskiego

Wiecie, co odpowiedzieć ankieterom, prawda?

 

We wtorek po południu odbyło się drugie spotkanie „okragłego stołu” w sprawie budowy mostu i trasy Krasińskiego.

I choć tak samo jak pierwsze wciąż nie przyniosło wielu konkretów, mamy chyba dobre informacje: miasto podtrzymuje plan budowy przeprawy w dotychczasowym kształcie (dwupasmowa jezdnia, być może z buspasem, tory tramwajowe, chodnik i ścieżka rowerowa) – ale jest też gotowe na spełnienie części postulatów protestujących, przede wszysktim dotyczących organizacji ruchu w okolicach ul. Krasińskiego i placu Wilsona.

Oczywiście nie zadowala to najbardziej radykalnych protestujących, którzy chcieliby żeby Żoliborz postał odciętą snobistyczną enklawą w środku dwumilionowego miasta (jeden radny z Żoliborza nawet na znak protestu opuścił salę obrad), jednak droga do prawdziwego uczciwego kompromisu, który pogodzi mieszkańców prawej strony Wisły i rozsądnych mieszkańców Żoliborza, wydaje się być otwarta.

Bodaj najciekawsza informacja z wczoraj: nim ruszą szerokie konsultacje społeczne (planowane wiosną), miasto już teraz przeprowadzi telefoniczne badanie opinii publicznej na temat mostu Krasińskiego.

Już od dzisiaj (środy) ankieterzy mają dzwonić do repezentatywnej grupy 1100 warszawiaków – przede wszystkim mieszkańców Żoliborza, Pragi Północ i Targówka. Będą pytać o potrzebę budowy nowego mostu w Warszawie oraz szczegóły preferowanych rozwiązań na trasie Krasińskiego.

Wyniki badania powinny być znane już w przyszłym tygodniu – a my mamy nadzieję, że jeśli w najbliższych dniach do kogoś z was zadzwoni telefon z pytaniem o most, odpowiednio wyraźnie poprzecie jego budowę :)

 

zdjęcie na górze: pierwsze konsultacje w sprawie mostu Krasińskiego / fot. RDC

PRZECZYTAJ TEŻ:

17 komentarzy na temat “Będą dzwonić do mieszkańców w sprawie Mostu Krasińskiego

 • 13 stycznia 2016 o godz. 11:07

  to jakaś kpina. Od kiedy badania telefonicznie pewnie na numery stacjonarne są w czymkolwiek reprezentatywne?

  I powinno się uczciwie zadawać pytania czyli wolisz most a nie np. nowe przedszkola, szkoły, szpitale, nowe linie autobusowe itd. ?

 • 13 stycznia 2016 o godz. 11:11

  Czy badania przeprowadzi firma lub osoba "związana z Żoliborzem" lub MJN? Na jakiej podstawie mamy wierzyć w takie badanie?

 • 13 stycznia 2016 o godz. 11:30

  Badanie ma przeprowadzić zewnętrzna firma wybrana przez Ratusz, próba 1100 mieszkańców powyżej 15 roku życia, także o obiektywizm przeprowadzenia i podania wyników raczej bym się nie martwił. Kwestionariusz zawiera dwa pytania ogólne, o potrzebę budowy kolejnego mostu w Warszawie i czy mamy w mieście wystarczającą liczbę mostów, następnie są pytania dot. Mostu Krasińskiego, tzn. bardziej szczegółowe. Przynajmniej taka zapowiedź padła wczoraj.

 • 13 stycznia 2016 o godz. 11:56

  Teraz pytanie: kto ma więcej telefonów stacjonarnych? Mieszkańcy Żoliborza czy Targówka? Czy emeryt z Żoliborza utrzymuje jeszcze ze swojej emerytury telefon stacjonarny czy młode małżeństwo z Targówka, spłacające kredyt, taki telefon sobie zdążyło zafundować? A jeśli będą dzwonić na komórkowe, to który operator udostępni im numery? Niektórzy mają „anonimowe” telefony na kartę.

 • 13 stycznia 2016 o godz. 12:25

  ja oczekuję kolejnych badań np.

  1. czy mamy wystarczającą liczbę linii autobusowych w dzielnicy Targówek?
  2. czy potrzebujemy nowej linii autobusowej do pierwszej linii metra?
  3. czy należy cofnąć 3-krotne (!) skrócenie trasy 512?

  Ciekawe jakie bybyły wyniki..

 • 13 stycznia 2016 o godz. 16:21

  o rany boskie, kto to wymyślił???? ciekawe, ja nie mam stacjonarnego, choć jestem zameldowana na Bródnie od urodzenia i co, już nie mam prawa głosu??? reprezentatywność takiego badania żadna!!!

 • 13 stycznia 2016 o godz. 16:26

  a gdybyśmy odwrócili sytuację i metro leżało na prawym brzegu Wisły, natomiast na Żoliborz dojeżdzałaby np kolej powiedzmy taki Dworzec Wileński na Marymont; praktycznie jedyną arterią po ich stronie byłaby nitka jakTargowa/Grochowska, ciekawe CZY TEŻ BY BYLI PRZECIW?????

 • 13 stycznia 2016 o godz. 18:16

  Dryń, dryń

  Halo,

  tu ja – most. Jestem jeszcze zarodkiem.

  Proszę pozwól mi się urodzić!

 • 14 stycznia 2016 o godz. 10:23

  Jestem mieszkańcem Żoliborza od pokoleń. Tu się urodziłem, wychowałem i żyję. W ostatnich 8 latach na Żoliborzu zaszły olbrzymie zmiany w strukturze społecznej mieszkańców. Bardzo wiele osób najzwyczajniej zmarło. Część się wyprowadziło. W ich miejsce przyjechali (dosłownie) nowi. Nowi z małych mieścinek na ścianie wschodniej, zachodniej i ze Zgierza, spod Łodzi… Niektórzy złośliwie nazywają ich słoikami lub nawet wekami. Pracują w dużych korporacjach, są prezesami banków i dyrektorami. Niektórzy nawet urzędnikami. Ot taki awans społeczny jak za komuny. Wtedy wystarczyło zapisac sie do pzpru. W ostatnich 8 latach do partii; choć innej. Wszyscy oni udają warszawiaków i protestują przeciw trasie Krasińskiego. Tymczasem My starzy Warszawiacy z Żoliborza jesteśmy za budową mostu Krasińskiego.
  Myślenie typowe dla słoików z Żoliborza moze doprowadzić do:
  1. zmiany nazwy trasy trasy z Krasińskiego na Matki Teresy (skoro to Targówek jest za mostem, to niech nazwa mostu pochodzi od ul Targówka)
  2. zwęzenia wyjazdów z Żoiliborza do innych dzielnić, tak by ograniczyć ruch na Żoliborzu:
  a. zwęzenie wiaduktu na Andersa
  b. likwidacja połączenia Krasińskiego z Wisłostradą
  c. likwidacja połączenia Słowackiego z trasą Toruńską
  d. zwęzenie Broniewskiego i Popiełuszki

 • 14 stycznia 2016 o godz. 10:27

  Panie Anonim!
  Brawo!

  Ja aby Wam ograniczyć ruch na Żoliborzu, zamontował bym na wszystkich wylotówkach z Żoliborza progi zwalniające. He he he.
  A tak w ogóle, to składam kondolencje z powodu sąsiadów :)

 • 14 stycznia 2016 o godz. 14:07

  dwupaSowa jezdnia!!!!
  Jezdnia ma PASY, a nie pasma!

 • 14 stycznia 2016 o godz. 17:46

  z mostu malo kto bedzie korzystal wiec lepiej wydac pieniadze na cos innego.

 • 15 stycznia 2016 o godz. 11:26

  Przypominam, ze zjazd z mostu Gdanskiego na Wisłostradę praktycznie nie istnieje. Im wiecej mostów, tym mniejsze korki takze na drogach dojazdowych.
  Nalezy tez zmienic pierwszenstwo na skrzyzowaniu Św Wincentego z Kondratowicza. Pierwszenstwem powninien być lewoskret z Wincentego w Kondratowicza!

 • 15 stycznia 2016 o godz. 11:29

  A ja przypominam, ze na polu PGR planowana jest budowa kilkuset tysiecy mieszkań. O tyle zwiekszy sie ilosc samochodów na Wincentego i na Rondzie Żaba.

 • 15 stycznia 2016 o godz. 12:53

  na polu pgr zamieszka pewnie poltora miliona ludzi a jak dobrze pojdzie to i dwa miliony. kazdy obowiazkowo bedzie mial samochod i bedzie nim codziennie jezdzil, nawet zeby kupic bulki. w zwiazku z tym pomiedzy gdanskim a grota potrzeba conajmniej trzech nowych mostow i eskakady nad cmentarzem

 • 21 stycznia 2016 o godz. 10:26

  A ja chcę mostu południowego!
  Tam też żyją ludzie i muszą dymać kilometry, żeby przeprawić się na drugą stronę Wisły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.