Gilarska węższa i z progami na całej długości

23
Share

Po tych na Rembielińskiej przybędą kolejne progi zwalniające na dużej ulicy. Tym razem na całej długości Gilarskiej. 

 

Jedni pokochali niedawno położone wyspowe progi zwalniające na Rembielińskiej, części Gilarskiej i Jórskiego, a inni je znienawidzili – i teraz to ci pierwsi mają powód do radości.

Warszawski pełnomocnik rowerowy pochwalił się wczoraj, że zatwierdzono plan remontu drogi rowerowej wzdłuż kolejnego odcinka ulicy Gilarskiej. Teraz chodzi o odcinek od ul. św. Wincentego do ul. Rolanda, włącznie z pasami, po których ścieżka przechodzi na drugą stronę jezdni i dalej biegnie jako ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż Rowu Drewnowskiego i skweru z placem zabaw.

Remont tej ścieżki rowerowej to na pewno dobra wiadomość. Pozostałe wiadomości już nie wszystkich tak ucieszą.

– W komplecie zwęzimy też jezdnię i zamontujemy progi zwalniające – informuje pełnomocnik rowerowy.

Progi pojawia się w dwóch miejscach: przed oraz za przejściem dla pieszych i rowerzystów. Dodatkowo na wyskości tych progów jezdnia będzie zwężona o 50 cm – po to, żeby nie dało się ich omijać środkiem, jak to ma teraz notorycznie miejsce na ul. Jórskiego. Dozwolona prędkość samochodów przy progach zostanie obniżona do 30 km/h.

Tak wygląda zatwierdzony projekt remontu. Co ciekawe, został on wykonany na początku 2015 roku i nie uwzględnia pętli autobusu 512, która została otwarta do użytku w ostatni poniedziałek. Choć prace będą prowadzone po drugiej stronie ulicy, więc nie powinno to odgrywać większej roli.

 

Kliknij plan, żeby go powiększyć

Kliknij plan, żeby go powiększyć

 

Nie wiemy jeszcze, jaka będzie metoda mocowania progów zwalniających do asfaltu. I czy będą odpadały tak często, jak te zamontowane wcześniej na innym odcinku Gilarskiej i Jórskiego

 

Zapraszamy do głosowania w ankiecie:

 

Zdjęcie na górze: przejście przez ul. Gilarską wytyczone rok temu / fot. archiwum targowek.info

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx