Nowa pętla 512 ruszy 11 stycznia | | targowek.info

Nowa pętla 512 ruszy 11 stycznia

Potwierdzają się nasze informacje sprzed trzech tygodni – w najbliższy poniedziałek pospieszny autobus z Zacisza (znów) zmieni trasę.

 

Zawrotka dla autobusów 512 przy ul. Gilarskiej, w pobliżu skrzyżowania ze św. Wincentego, jest gotowa od kilku dni. Już w połowie grudnia informowaliśmy, że autobusy zaczną z niej korzystać po nowym roku – i tak się stanie.

Zarząd Transportu Miejskiego właśnie poinformował, że pętla ruszy rano 11 stycznia. Oznacza to, że od najbliższego poniedziałku 512 będzie jeździło następującą trasą:

GILARSKA – Gilarska – Rolanda – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – al. Solidarności – Targowa – DW. WILEŃSKI (powrót: Targowa – zawrotka przy ul. Ząbkowskiej – Targowa – al. Solidarności)

W związku z puszczeniem autobusu przez środek Zacisza dwukierunkowo (od niemal równo trzech lat 512 robiło jednokierunko wielką pętlę dookoła osiedla, przez Bródno) zostaną uruchomione nowe przystanki:

– ZACISZE 02 – na ul. Codziennej, w kierunku ul. Rolanda, za skrzyżowaniem z ul. Blokową; przystanek będzie obowiązywał jako stały dla linii 512,
– KANAŁ BRÓDNOWSKI 02 – zlokalizowany na ul. Rolanda, w kierunku ul. Gilarskiej, za skrzyżowaniem z ul. Sternhela; przystanek będzie obowiązywał jako stały dla linii 512.

Wznowione też zostanie funkcjonowanie starego przystanku:
– CZERWIŃSKA 02 – na ul. Codziennej, w kierunku ul. Rolanda, za skrzyżowaniem z ul. Czerwińską; przystanek będzie obowiązywał jako warunkowy dla linii 512.

Ostatnia zmiana: istniejący dziś przystanek KANAŁ BRÓDNOWSKI 01 (w stronę centrum) zmieni się z warunkowego na stały.

 

fot. archiwum targowek.info
11 stycznia na 512-tkach znów pojawi się tekst „Nowa trasa” – ale zniknie napis „Zacisze” /fot. archiwum targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Nowa pętla 512 ruszy 11 stycznia

 • 5 stycznia 2016 o godz. 19:00

  ciekawi mnie to tak niemawidzi naszej dzielnicy ze po raz kolejny skraca sie trase 512

 • 6 stycznia 2016 o godz. 08:49

  do tg: to po 1:
  a po 2) budowa pętli dla 1 autobusu i to jeszcze tak krotkiej linii. Tak na dobra sprawe to nikt tam nie ma blisko. Petla na polu. Porazka po raz kolejny. Ta dzielnica zarzadzaja nieudacznicy

 • 6 stycznia 2016 o godz. 10:23

  Czy planowane jest postawienie wiat na przystankach w obrebie osiedla Zacisze ? Takie wiaty stanowilyby ochrone od wiatru i deszczu zwlaszcza potrzebne dla osob starszych.

 • 13 stycznia 2016 o godz. 17:11

  Z Przystanku Zacisze 512 w kierunku Gilarska nie mozna
  Bezpiecznie przejsc w kierunku dawnej pętli.
  Brakuje chodnika po stronie przystanku oraz przejscia dla pieszych na druga strone ulicy. Czesc osob idzie ” pod prąd” po ulicy.
  Oswietlenie skrzyzowania Codzienna / blokowa jest
  Fatalne. Niedawno w tym miejscu byl niebezpieczny wypadek
  na przejsciu dla pieszych na przeciwko sklepu.
  Ruch w tym miejscu jest bardzo duzy. Tedy odbywa tranzyt ruchu na Białołękę i Bródno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.