Planują Kondratowicza od nowa. Dziś pierwsze spotkanie

128
Share

Po wybudowaniu metra ulica Kondratowicza zmieni się nie do poznania. Jak dokładnie? To właśnie jest ustalane. Dziś pierwsze spotkanie w tej sprawie. 

 

Ratusz już teraz planuje, jak zmienić główną ulicę Bródna. Rozpoczęły się warsztaty urbanistyczno-architektoniczne, prowadzone – na zlecenie miasta – przez Warszawski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Ich celem jest uzyskanie różnych propozycji dotyczących zagospodarowania centrum współczesnego Bródna, na odcinku pomiędzy planowanymi stacjami II linii metra: „Kondratowicza” i „Bródno”.

Na razie do konkursu zaproszono zespoły specjalistów – urbanistów, architektów. Ratusz zapewnia jednak, że samych mieszkańców też zapyta o zdanie. Dziś pierwsza do tego okazja – rozpoczynają się konsultacje społeczne w tej sprawie. W środę (20 stycznia) o godz. 17.30 w Urzędzie Dzielnicy Targówek odbędzie się spotkanie informacyjne, na którym zostaną przedstawione planowane działania dotyczące nowego centrum Bródna.

Podczas konsultacji, które potrwają do 5 lutego, odbędą się również dwa spotkania warsztatowe (chętni mogą wybrać jeden dogodny dla siebie termin). Mieszkańcy będą mogli przedstawić swoje pomysły, powiedzieć co jest dla nich ważne i wymaga zachowania, a co należy koniecznie zmienić. Propozycje mogą dotyczyć zieleni, przestrzeni publicznej, organizacji ruchu rowerowego oraz samochodowego na ul. Kondratowicza (na przykład czy zwęzić jezdnie?). Wyniki zostaną później przekazane pięciu zespołom projektowym zakwalifikowanym do drugiego etapu warsztatów urbanistyczno-architektonicznych.

Jak można wziąć udział w konsultacjach:

Zieleń, przestrzeń publiczna, piesi, rowerzyści, samochody – jak powinna funkcjonować ulica Kondratowicza i jej otoczenie, by na Targówku żyło się lepiej?

 Dziś spotkanie informacyjne. Później można wybrać się na jedno z dwóch spotkań warsztatowych:
  • w sobotę, 23 stycznia 2016 r., w godz. 11:00-14:00
  • we wtorek, 26 stycznia 2016 r., w godz. 17:30-20:30
Jeśli nie możesz uczestniczyć w warsztatach, a chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami napisz na: konsultacje@um.warszawa.pl albo zadzwoń: 22 443 34 85.
Metro, a później remont Kondratowicza, planowane są po 2020 roku.
128
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx