Targówek przyjmie uchodźców? | | targowek.info

Targówek przyjmie uchodźców?

Część uchodźców przygarniętych przez Polskę zostanie zakwaterowanych na Targówku. Ale bez paniki! To głównie samotne matki z dziećmi uciekające przed wojną.

 

Radio Zet podało w weekend wyniki przetargu organizowanego przez Urząd ds. Repatriacji i Cudzoziemców na ośrodki dla uchodźców, w których zostaną tymczasowo zakwaterowani uchodźcy z ogarniętej wojną Syrii. Wg radia wybrano pięć miast, w tym Warszawę – a konkretnie ośrodek przy ul. Księżnej Anny na Targówku Fabrycznym. Ten sam, który działa tam od lat i nieraz o nim pisaliśmy na targowek.info.

Ksenofobiczne portale od razu podkręcają antyimigranckie nastroje, strasząc gwałtami i terrorystami. Ukrywają przy tym informacje, którą Radio Zet podaje na samym początku wiadomości:

„Do stolicy mają trafić głównie samotne matki z dziećmi.”

To oczywiste, bo właśnie taki charakter ma ośrodek na Targówku – i tak działa od lat. Od lat mieszkają też w nim muzułmańskie kobiety i muzułmańskie dzieci (z Czeczeni) i jakoś dżihadu nam nie robią.

Zastanawiacie się, w jakich warunkach żyją uchodźcy? Na pewno nie w luksusach. Dzienna stawka żywieniowa na jednego uchodźcę w ośrodku przy ul. Księżnej Anny wynosi 2,16 zł. Dacie radę za tyle najeść się na cały dzień?

Ilu uchodźców trafi na Targówek? Tego nie wiadomo, ale na pewno nie 1400, jak podają tabloidy i internetowi panikarze. Ośrodek przy ul. Księżnej Anny przewidziany jest na 130 osób. Nawet jeśli by go rozbudować albo „dopchać” uchodźców ponad obowiązujące normy, to liczba łóżek wzrośnie może dwukrotnie, może trzykrotnie, ale raczej nie więcej. To daje maksymalnie 400 osób. Przypomnijmy – połowa z nich to dzieci, druga połowa – kobiety.

Niepewna jest nawet liczba uchodźców, których przyjmie Polska, bo rząd PiS podważa dotychczasowe ustalenia. Wcześniej Polska deklarowała przyjęcie około 7 tysięcy osób. Mało kto chce pamiętać, że jeszcze kilka lat temu – w czasie wojny w Czeczenii – przebywało u nas około trzech tysięcy osób ubiegających się o status uchodźcy. I działo się coś złego? Efektem tamtej fali uchodźców jest chyba tylko to, że mamy świetnego zawodnika MMA – Mameda Chalidowa, syna uchodźców z Czeczeni.

Nie wiadomo też jakie stanowisko zajmie diecezja warszawsko-praska. Kościół Katolicki deklarował (takie było z resztą zalecenie Papieża), że także spróbuje pomóc uchodźcom kwaterując ich na przykład na parafiach w całej Polsce. Teraz sprawa jednak ucichła. Z Syrii uciekają nie tylko muzułmanie, ale też chrześcijanie i jeśli Kościół stanie na wysokości zadania, ośrodki takie jak na Targówku Fabrycznym będą musiały przyjąć znacznie mniej uchodźców.

Podsumowując – w tej chwili w sprawie uchodźców w Warszawie praktycznie nic nie jest pewne.

Oprócz dwóch rzeczy: przybyszów z Syrii na Targówku na pewno będzie mniej, niż niektórzy straszą – i na pewno większość z nich szybko wyjedzie od nas na Zachód. Jakoś nie garną się specjalnie do mieszkania w Polsce…

 

zdjęcie na górze: uchodźcy z Syrii / fot. Flickr/DFID/Creative Commons 2.0

PRZECZYTAJ TEŻ:

46 komentarzy na temat “Targówek przyjmie uchodźców?

 • 25 stycznia 2016 o godz. 08:36

  Dzięki za wyważony artykuł. Bez histerii i rzeczowo.

 • 25 stycznia 2016 o godz. 08:37

  Skoro nic nie jest pewne, skąd pewność, że będą to same kobiety i dzieci?

 • 25 stycznia 2016 o godz. 08:38

  „Do Warszawy mają trafić głównie matki z dziećmi” słowo klucz „głównie”.!!!! informację o liczbie 1500 osób podały też dzisiaj już radia np : pogoda. Pytanie drugie : W Niemczech w noc sylwestrową gwałcicli już 17-latkowie. Przecież to też jest dziecko.

 • 25 stycznia 2016 o godz. 07:44

  Może matki, ale (cytat: To głównie samotne matki z dziećmi ), czyli nie tylko- w domyśle również ojcowie, bo jeżeli nie ojcowie to babcie i dziadkowie siostry i bracia. Rodzina chce być razem, więc niedługo ojcowie będą domagać się połączenia z żonami, bo jak nie to…zrobią nam Niemcy.

 • 25 stycznia 2016 o godz. 09:08

  Kwesia uchodźców jest bardzo trudna. Bardzo nie podobają mi się te wszystkie rasitowskie teksty, dziwaczne oskarżenia o gwałty, które wydają się zaplanowaną prowakacją. Polska (czy też polskie władze) któryauczestniczyła w agresywnych wojnach ponosi częściowo moralną odpowiedzialność za obecny stan. Z drugiej strony nas nie stać na pomoc biednym Polakom, dlaczego mamy zatem pomagać obcokrajowcom? Trudna sprawa. Nie ma tutaj dobrych rozwiązań.

 • 25 stycznia 2016 o godz. 10:27

  Dzieci kiedyś dorosną jak we Francji ;) i miejmy nadzieje ze serio „będą wyjeżdżać”

 • 25 stycznia 2016 o godz. 10:55

  Dzieci uczone są jihadu od maleńkości… Same kobiety i dzieci? w innych mediach tez tak mówiono o imigrantach, a okazało się że 90 % z nich to mężczyźni.

 • 25 stycznia 2016 o godz. 11:07

  Do: @tg

  Jak czytam Twoje wypociny, to aż mi się nóż w kieszeni otwiera, jak można być tak naiwnym? Po pierwsze. To nie są „rasistowskie teksty”. Ludzie Twojego pokroju chętnie obrzucają rasizmem za byle co. (Najczęściej dostają biali, heteroseksualni mężczyźni, wiadomo im można cisnąć do woli). Ludzie się po prostu boją, i słusznie. Zamachy we Francji, burdy i rozboje w krajach zachodnich są spowodowane wyłącznie przez Islam i mówiąc tak nie jestem „rasistą” czy „ksenofobem”, bo tak po prostu jest i nie możesz temu zaprzeczyć. Po drugie Polska ponosi odpowiedzialność za obecna sytuację z imigrantami? No do cholery ignorancie! Wiesz skąd pochodzi fala imigrantów? z tzw. „Arabskiej Wiosny”. Dyktatorzy, którzy rządzili np. w Libii trzymali wszystkich ekstremistów za mordę, i był spokój, dopóki USA nie zachciało wprowadzić „demokracji”. Po obaleniu dyktatorów do władzy doszli islamscy fanatycy powodując chaos w tych krajach, stąd fala imigrantów. Obawiam się, że w Europie dojdzie kiedyś do powtórki „holokaustu” tym razem na arabach. I winni będą temu obecne lewicowe rządy, które podpalają Europę, oraz ich poplecznicy, czyli Ty i inni Twojego pokroju. Będziesz miał krew tych ludzi na rękach.

 • 25 stycznia 2016 o godz. 11:24

  Twoja wypowiedź jest sprzeczna sama w sobie? Kto w końcu jest winnien USA, które wygoniło praktycznie ludzi z własnych krajów czy jakieś lewicowe rządy? Polskie wojsko przecież napadło na Iran i Afganistan i zabijało tam ludzi!
  Jakie masz dowody że za zamachami we Francji naprawdę stoją muzułmanie? Takich pytań można zadawać setki.
  Nie ulega wątpliwości ze miejsce Syryjczyków jest w Syrii, ale sytuacja jest chyba obecnie trochę bardziej skomplikowana.
  Mam wrażenie, że cały tzw. kryzys imigrantów służy tylko do skłócenia społeczeństwa.

 • 25 stycznia 2016 o godz. 12:22

  Do: @tg

 • 25 stycznia 2016 o godz. 12:27

  Bojowi Polacy wkrótce zrobią porządek z dziećmi i ich matkami, uciekającymi przed śmiercią, których bliscy zginęli. Ci ludzie przeszli piekło, dzieci nie mogą spać po nocach, wciąż boją się śmierci, ale dla naszych obrońców ojczyzny są zwyrodniałymi gwałcicielami chcącymi mordować i gwałcić. Wkrótce narodowi bohaterzy zdobędą się na niebywałą heroiczną odwagę i z bejzbolami rzuca się na kilkulatków i ich matki. Rzygać się chce od tej ciemnej, nienawistnej, bezmózgiej, chorej Polski. Czy nie widzicie, że jesteście jak islamscy fundamentalni terroryści, tylko zamiast Allahem, wycieracie sobie brudne mordy Polską, patriotyzmem, katolicyzmem, tradycją? Skąd tyle bezpodstawnej i chorej nienawiści w waszych pustych głowach? Czy to jedyny sposób na dowartościowanie waszej nieudanej wegetacji?

 • 25 stycznia 2016 o godz. 12:51

  BaronFink ty tak na serio ? Mniej telewizji …

 • 25 stycznia 2016 o godz. 13:19

  Czyli na targowek.info będą teraz nie tylko suche informacje ale również jednostronne lewacko-lemingowe felietony właściciela?

 • 25 stycznia 2016 o godz. 14:19

  Nowa władza sieje nienawiść do wszystkiego co inne, a dba tylko o własny interes. Nie dajmy się ogłupić.
  Uchodźcy z wolnej woli tutaj nie są. Ale rządzącym łatwo jest znaleźć kolejny obiekt nienawiści.

 • 25 stycznia 2016 o godz. 14:21

  Dlaczego Prezydent Biedroń który deklarował nieograniczoną wolę przyjęcia uchodźców w imieniu Słupska nie zdecydował się przyjąć żadnego? Ksenofob? Po dzisiejszym artykule bojkotuję Targówek. info. Ten poziom narracji jest nie do zaakceptowania.

 • 25 stycznia 2016 o godz. 14:28

  „Rzygać się chce od tej ciemnej, nienawistnej, bezmózgiej, chorej Polski (…) wycieracie sobie brudne mordy Polską, patriotyzmem, katolicyzmem, tradycją?”

  Uuu… powiało stylem wypowiedzi jak w znanym, wydawanym w Polsce dzienniku. Tyle, że nieco w wersji hardcorowej. Strach na ulicę wyjść, strach polską flagę wywiesić.

 • 25 stycznia 2016 o godz. 14:40

  kobiety też się wysadzają a są groźniejsze bo nikt sie po nich tego nie spodziewa !!!

 • 25 stycznia 2016 o godz. 14:41

  Spoko mężowie dojadą kolejnym transportem.

 • 25 stycznia 2016 o godz. 14:49

  Polska przez lata była ostoją tolerancji. I aż tak wiele się zmieniło. Owszem, jest pewna wyjątkowo krzykliwa ksenofobiczna grupa, kiedyś tacy ludzie doprowadzili do rozbiorów Polski i nazywano ich Targowicą. Przez lata zmieniali oni szyldy, obecnie nazywają się PIS, ale oni są zaprzeczniem Polskości.

 • 25 stycznia 2016 o godz. 13:49

  Abstrahuję od mojej opinii. Ten artykuł to nie dziennikarstwo. Żałuję, ale autora poniosły emocje i z łatwością można odczytać jego prywatne zdanie. Informacje powinny być rzetelne i obiektywne. Szkoda nr 2, bo mnóstwo takich materiałów u Państwa, a gdyby nie to, mielibyśmy całkiem fajny portal na Targówku.

 • 25 stycznia 2016 o godz. 14:52

  @Polka

  ja osobiście po kobietach spodziewam się wszystkiego.

 • 25 stycznia 2016 o godz. 15:19

  czy są jakieś informacje czy te kobiety będą gwałcić mężczyzn w naszej dzielnicy?

 • 25 stycznia 2016 o godz. 16:13

  do ciekawski:
  jeśli mężczyźni gwałcą kobiety- to czemu kobiety gwałcą mężczyzn, poczekamy zobaczymy „chłopy” trzymajcie się na baczności- moc nadchodzi…hahah

 • 25 stycznia 2016 o godz. 19:11

  Rzeczywiście artykuł wyjątkowo nieobiektywny, prezentujący światopogląd jak z wybiórczej, jeszcze trochę takich artykułów i bojkotuję targówek info. Osobiście uważam, że przyjmowanie islamskich uchodźców to samobójstwo. Islam to ideologia nienawiści i tylko lewacy, którzy patrzą na świat przez różowe okulary widzą to inaczej. Polecam lekturę koranu, myślę że nawet osoby posiadające odchył lewacki przejrzą na oczy.

 • 25 stycznia 2016 o godz. 20:27

  Szkoda, że w tym artykule autor nie powstrzymał się od okazania swoich preferencji. Bardzo stronniczy wpis i naiwny jak małego dziecka. Niech autor doczyta sobie, że Czeczeni mieszkający w Polsce brali udział w walkach w szeregach Państwa Islamskiego, a inni zbierali na ten cel pieniądze w Polsce.
  http://www.tvp.info/20059003/abw-zatrzymala-trzech-czeczenow-podejrzanych-o-terroryzm-zbierali-pieniadze-dla-panstwa-islamskiego
  Obywatele mają prawo dbać o własne bezpieczeństwo a informację, że na Targówku będą same kobiety i dzieci można włożyć między bajki. Dowód – już nawet premier Włoch przyznał, że ponad 90% tzw. uchodźców to mężczyźni. Niestety bez kobiet robią oni to, co w Niemczech, gdzie już ponad 800 osób złożyło doniesienia o napaściach seksualnych w noc sylwestrową.

 • 25 stycznia 2016 o godz. 20:44

  Nie dajmy sobie wcisnąć tego kitu. Niech zalewają lewacką i zlaicyzowaną Europę Zachodnią. Nich Zachód idzie z nimi na dno tylko niech nie ciągnie nas za sobą. Zatomizowane, skupione na swoim indywidualiźmie i odarte z więzi społecznych społeczeństwa Europy (szczególnie zachodniej) nie mają szans w starciu z ludźmi myślącymi w kategoriach stadnych, potrafiących się organizować w watahy do czego sprzyja nadmiar czasu wolnego, a dodatkowo potrafiących ginąć za sprawę. Teraz zaczynam rozumieć dlaczego chrześcijaństwo zatriumfowało w pierwszych wiekach naszej ery (pomimo krwawych prześladowań) i zmiotło z powierzchni ziemi stare wypalone religie pogańskie w które ludzie od dawna nie wierzyli. Teraz okoliczności są podobne tylko role inne.

 • 25 stycznia 2016 o godz. 21:39

  @Ciemnogrodzianin

  Chrzecijaństwo praktycznie nigdy nie było prześladowane. Religie pogańskie nie były „wypalone”. Zresztą chrześcijaństwo nie było przecież niczym nowym, tylko kopią starych religii.
  Chrześcijaństwo w wielu krajach narzucono są siłą i przemocą- stąd też jego sukces. Słowanie są tutaj dobrym przykładem. Wielu naszych przodków zginęło w wyniku nawracania na chrześcijaństwo, Polska w dużej mierze jeszcze do XVI wieku była pogańska.

 • 25 stycznia 2016 o godz. 22:35

  dzisiaj w Szwecji w ośrodku dla imigrantów zmarła 22 letnia Szwedka, ktora uchodźca dźgnął nożem.. nie chcemy tego na Targówku, ani w Polsce..

 • 26 stycznia 2016 o godz. 08:30

  15 latek wczoraj w ośrodku dla uchodźców zabił 22-letnią wychowawczynię. 15 letnie dziecko!!!!!!

 • 26 stycznia 2016 o godz. 14:27

  Do: @tg

  „Polskie wojsko przecież napadło na Iran i Afganistan i zabijało tam ludzi!”

  „Jakie masz dowody że za zamachami we Francji naprawdę stoją muzułmanie?”

  Przez te wypowiedzi jakakolwiek polemika z Tobą traci zupełnie sens.

 • 26 stycznia 2016 o godz. 15:03

  Pożyjemy,zobaczymy…
  Pozyjemy ,zobaczymy jak to będzie z tymi muzułmanami,jak będą zachowywać się spokojnie to ok,niech sobie u nas żyją,a jesli będą zachowywać się ,,niekulturalnie i nielegancko”to będziemy musieli ich ,,wyprosić” z Targówka.

 • 26 stycznia 2016 o godz. 15:04

  ,,Do stolicy mają trafić głównie samotne matki z dziećmi.” Tak widziałem je w tvn-e umięśnione ,bez dzieci z ajfonami już po zmianie płci ,zdżenderowane. I dlaczego na Targówku a nie w okolicy wypasionych domków w Wilanowie. Tam mieszkają potencjalni wyborcy PO, wiec niech się ubogacają dalej wraz z imigrantami, uchodźcami,czy jak tam sobie nazwiecie te islamskie hordy.

 • 26 stycznia 2016 o godz. 15:13

  Ja Abdul Ekr Ajh Goturm przybyc do was aby dymać wasze kozy i koty i psy i kury,a moim marzeniem jest wydymać łabędzia.U nas na pustyni nie bylo co dymać,tylko jaszczurki byly,chcialbym tez pojechac na Grenlandie i dymac pingwiny…

 • 26 stycznia 2016 o godz. 18:07

  Taa… w Szwecji własnie takie 15-letnie dziecko zamordowało Szwedke zajmującą się nimi.

 • 26 stycznia 2016 o godz. 20:56

  @Elvis
  Ciekawe, ja też dzisiaj pomyślałem o Wilanowie a dokładniej Miasteczku Wilanów. Tam sami światli ludzie, młodzi, wykształceni, bez uprzedzeń wobec innych kultur, z proeuropejskim nastawieniem. Niech władza PO w Warszawie ubogaci im światopogląd umieszczając ich tam. Skoro większość Wilanowa głosuje na PO to zasługuję na nagrodę i wdzięczność ze strony Bufetowej. Po co na siłę uszczęśliwiać nas, ciemnych i prostych ludzi z Targówka.

 • 27 stycznia 2016 o godz. 08:18

  BaronFink – Ty żeś się chłopie za dużo Czterech Pancernych i Klossa naoglądał.

 • 27 stycznia 2016 o godz. 08:26

  najfajniejsze jest to, że nikt nas nie pyta o zdanie. Nasza Najjaśniej Panująca nam Pani Merkel kazała Tuskom i Kopaczom przyjąć i nie ma gadania. Służba nie powinna dyskutować. Ja osobiście ich się obawiam. Oglądając w TV obrazki z uchodźcami wyrabiam sobie zdanie, że to jest dzicz. Jeżeli PO zafundowała nam taki burdel to powinien ich przyjąć Sikorski w swojej posiadłości, Komorowski w swojej posiadłości i kilku służących Pani naszej Merkel. Niech dadzą dobry przykład i wezmą tylko po 10 tych matek z dziećmi. Niech Naród zobaczy, że ludzie ze świecznika bądź spod żyrandola nie boją się ich. Prawda jest taka, ja z nimi będę się użerał w komunikacji miejskiej, a byli rządzący będą na sygnale przemieszczać się po Polsce. Ja uchodźców nie potrzebuję – I LEPIEJ ŻEBY NIE WCHODZILI MI W DROGĘ. Lepiej dla nich.

 • 27 stycznia 2016 o godz. 08:30

  tak tak. Wilanów jak najbardziej. Tym bardziej, że już komornicy pracują nad usunięciem części lokatorów (frankowiczów) z miasteczka Wilanów. Więc i lokale będą. I spokojne tolerancyjne sąsiedztwo.

 • 27 stycznia 2016 o godz. 07:44

  no i co z tego że mamusie z dziecmi, a kto dzis w Szwecji i Niemczech gwałci, własnie te dzieci tych matek sprowadzanych w latach 80-tych, a kto dzis jest odpowiedzialny za zamachy w Paryzu? obywatele belgijscy i francuscy, ludzie urodzeni i wychowani w Europie.

 • 27 stycznia 2016 o godz. 09:02

  Nie podoba Mi się sprawa przyjmowania uchodźców z Syrji i tamtejszych regionówi i już wyjaśniam dlaczego:
  1) Polska nie przyczyniła się do zdestabilizowania tamtejszych regionów (w porównaniu do Niemiec, Francji, Anglii, USA, itp.), więc nie mamy obowiązku ani powodu zajmować sie tamtejszymi imigrantami.
  2) Z jakiej racji mamy podpożądkowywać się woli Niemiec i wykonywać ich polecenia, nie po to nasi dziadkowie przelewali własą krew aby teraz Niemiec Nam rozkazywał. To zniewaga dla naszych wyzwolicieli.
  3) Polska powina zająć się Polskimi uchodźcami z rejonu Donbasu i kresów wschodnich, to dla nich powinno być przeznaczone tamtejsze miejsca. Przynajmniej oni chcą się z Nami integrować i z Nami pracować, a nie całe życie na zasiłku, który nie bieże się z powietrza tylko z podatków nałożonych na osoby pracujące.
  4) Jak raz przyjmiemy Syryjskich uchodźców to dlaczego nie mamy tego zrobić ponownie? Ścieżka już wyznaczona więc można przyjmować większe grupy, wszystko swietnie gra i nikt nie ma zastrzezeń. Tak zapewna zacznie to być iterpretowane na zachodzie i nie będzie już odwrotu, bo co im powiemy? "Że przepraszamy ale nie ma juz miejsca"? To zaraz znajdą się tzw. "DOTACJE" na nowe ośrodki.
  5) Wolał bym aby w Polsce więcej nie powstawały Niemickie getta. Hitler już Nam takie zaserwował i do tej pory mamy problemy z tego powodu z żydami. Kongres Żydzów w NY oskarża Polków, że to były Polski getta i Polskie obozy pracy domagając się 6 miliardów $ odszkodowania. To dlaczego arabi nie mieli by zrobić podobnie?

 • 27 stycznia 2016 o godz. 11:27

  A czy ktoś zapytał mieszkańców czy chcą ,,uchodźców” w swojej dzielnicy? Trzeba zrobić jakieś wielka halo. Jak ludzie potrafią się pruć i w walczyć w sprawie zlikwidowanego przystanku na Julianowksiej, bo się nie chce przejść kawałek to i niech zaczną coś w tej sprawie działać.
  Tak, Wialnów to dobry miejsce dla nich.

 • 28 stycznia 2016 o godz. 08:32

  Mam dość. Wyprowadzam sie z tego patologicznego bagna póki mieszkanie jest co kolwiek warte.

 • 28 stycznia 2016 o godz. 17:57

  Mieszkam na targówku .Nie chce ich tutaj tej muzułmańskiej chołoty.Oni tylko na początku zachowują się niewinnie a potem co wyprawiaja to widać w pozostałych krajach unii.Chrześcijanie tak Muzułmany NIE !!!

 • 28 stycznia 2016 o godz. 23:44

  To nie są uchodźcy! To imigranci. Owszem, jako że w Syrii jest wojna Syryjczycy mają prawo do statusu uchodźcy .Tyle, że otrzymują go przekraczając granice PIERWSZEGO bezpiecznego kraju (w tym przypadku zazwyczaj Turcji) .Po jego opuszczeniu nie są już uchodzcami. Nauczmy się mówić jak jest .To nie są biedni, bezbronni, potrzebujący pomocy ludzie .Bo tą pomoc juz dostawali, była im proponowana .Ale oni chcą czegoś więcej, chcą wygody .Otwórzcie oczy.
  Pozdrawiam, dobranoc :)

 • 31 stycznia 2017 o godz. 18:01

  Nie życzę sobie w swym sąsiedztwie skrajnych degeneratów z importu ! Mam dosyć religijnej ciemnoty w naszym kraju a już na pewno nie chcę tu następnego średniowiecza wraz z religijną inkwizycją. Gdyby od dawna na Bliskim Wschodzie był rozdział Państwa od Kościoła, to nie było by tak olbrzymiej „produkcji” bezmyślnych debili.

 • 27 maja 2020 o godz. 20:21

  Robiłem zakupy w Lidlu przed Wielkanocą ,podjechałem wózkiem do samochodu aby przenieść zakupy do bagażnika w pewnym momencie od strony przodu samochodu podszedł obcokrajowiec i łamaną polszczyzną pytał się o galerię Wileńska kiedy mu tłumaczyłem że trzeba iść w stronę Pragi a działo się na ul Radzyminskiej podbiegł z tyłu drugi obcokrajowiec i wyrwał z mojego wózka saszetkę z pieniędzmi i dokumentami ,zaczął uciekać w stronę ul Trockiej rzuciłem się w pościg z krzykiem , Złodziej rzucił saszetkę i z kolesiem uciekli w stronę obi ul radzymińską . Dzięki desperacji odzyskałem saszetkę , nie mam nic przeciwko emigrantom ale niech omijają mnie z daleka . Jeżeli bydło ma emigrować do Polski to wolę aby wybrali Antarktydę a nie Polskę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.