Tramwajem do centrum o 3 minuty krócej | | targowek.info

Tramwajem do centrum o 3 minuty krócej

Rozpoczęło się włączanie zainstalowanych priorytetów tramwajowych. Czas przejazdu tramwajem skróci się oficjalnie o 3 minuty. Czy jesteście zadowoleni z tego wyniku?

 

Co się działo podczas remontu linii tramwajowej na Pradze i Bródnie, to się działo. Ale wreszcie po trwających blisko pół roku robotach, kasowaniu ruchu, przywracaniu ruchu, ponownym kasowaniu itd. doczekaliśmy (prawie) ostatniego aktu tej wielkiej inwestycji.

Dziś Tramwaje Warszawskie poinformowały, że rozpoczęły proces włączania zainstalowanych priorytetów tramwajowych na trasie Dworzec Wileński – Żerań.

Już we wtorek zostały uruchomione priorytety w ciągu ul. 11 Listopada oraz na ul. Odrowąża, wraz z rondem Żaba. W ciągu najbliższych dni priorytety otrzymają kolejne skrzyżowania wzdłuż ulicy Rembielińskiej (z ulicami: Matki Teresy z Kalkuty, Bartniczą i Kondratowicza) oraz ul. Annopol (z Odlewniczą).

Jak zapewniają tramwajarze, zmiany na tych wszystkich skrzyżowaniach pozwolą pasażerom podróżującym tramwajami linii 1, 3, 4, 25 i 41 skrócić czas przejazdu nawet o 3 minuty. Czy i o ile wydłuży się czas przejazdu autobusów miejskich i samochodów, które prawdopodobnie będą dłużej stały na światłach na skrzyżowaniach – nie wiadomo.

Ale na ostateczne mierzenie czasu przejazdu powinniśmy poczekać raczej do wiosny 2016 roku – bo wtedy, jeśli wierzyć aktualnym zapewnieniom urzędników, mają być odbudowane przystanki na Rembielińskiej przy Julianowskiej, zlikwidowane bez konsultacji z mieszkańcami podczas remontu


zdjęcie na górze: archiwum targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Tramwajem do centrum o 3 minuty krócej

 • 8 stycznia 2016 o godz. 15:33

  To jest czas na miarę naszych możliwości !. My tym czasem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz super czas, przez nas zrobiony i to nie jest nasze ostatnie słowo!”

 • 8 stycznia 2016 o godz. 15:43

  3 minuty x 2 razy dziennie x 20 dni w miesiącu x 15 zł na godzinę x liczba pasażerów..

 • 8 stycznia 2016 o godz. 15:47

  No, ciekawa jestem czy nie zapomna o tych co na 6 rano jezdza do pracy. Bo jak do tej pory to czekajac na 1 przy Żabie mozna wrosnac !!!!

 • 8 stycznia 2016 o godz. 18:30

  Likwidacja przystanku przy Julianowskiej to 1 minuta mniej, a oni się chwalą że skrócili o 3 min – żenada. Sukces miał być i jest, niezależnie od stanu faktycznego. Dodatkowe korki na Żabie gratis.

 • 8 stycznia 2016 o godz. 21:17

  Jaki Koń jest kazdy widzi. Szyny mogły by być pozłacane a czas przejazdu by śię nie zmienił.

 • 8 stycznia 2016 o godz. 23:36

  Stanowcze NIE dla przystanku przy Julianowskiej. Moherowe bereciki w ramach rozgrzewki przed morderczą walką o miejsca siedzące w tramwaju mogą te kilkaset metrów spokojnie na piechotkę przejść i nic im się nie stanie.

 • 9 stycznia 2016 o godz. 12:01

  Trzy minuty to czas nieodczuwalny dla pasażera, któremu tramwaj uciekł sprzed nosa i musi czekać na kolejny pojazd tej samej linii 15 minut (na przykład linii 3 lub 4 w sobotę o dowolnej porze). Natomiast dla ZTM przy wielu przejazdach na tej trasie jest to zasadnicza oszczędność. Gdyby ZTM zależało na pasażerach, to przywróciłby normalne kursowanie linii 4 na odcinku Park Praski – Inżynierska w kierunku Annopolu i skróciłby dojazd z Dworca Wileńskiego na tą linią Bródno o 5 minut. W ten sposób też by oszczędził, bo wystarczyłoby odblokować jedną zwrotnicę zamiast robić remont za miliony.

 • 14 stycznia 2016 o godz. 07:50

  za to teraz stoję w korku w autobusie na Bartniczej, bo cykl światła zielonego jest bardzo krótki. Rembielińską nic nie jedzie a korek na Bartniczej aż do Ogińskiego, no super :-/

 • 15 stycznia 2016 o godz. 09:59

  Za te 3 minuty dla tramwajów, kierowcy samochodów i pasażerowie autobusów dłuzej jadą/wracają do/z pracy stojąc w korku.

 • 1 lutego 2016 o godz. 10:43

  podkreślam to co już przedmówcy:

  1. KOREK NA SKRZYŻOWANIU BARTNICZA/REMBIELIŃSKA – nawet 2-3 cykle świateł!!!
  2. czwórka nadal objeżdżająca cerkiew dookoła to żenada. czym to ZTM wytłumaczy??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.