Aqua aerobic na Targówku

1
Share

Gdzie odbywają się zajęcia z wodnej gimnastyki w naszej dzielnicy? I ile kosztują?

 

Ten artykuł przygotowała dla nas nasza czytelniczka pani Aleksandra (dziękujemy!), miłośniczka auqa aerobiku, która odwiedziła i ćwiczyła we wszystkich opisywanych miejscach.

W naszej dzielnicy i okolicy działają trzy ogólnodostępne baseny, na których oprócz rekreacyjnego pływania można wziąć udział w zajęcia Auqa aerobiku. Zajęcia nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania fizycznego ani nie są trudne, stąd uczestniczyć w nich może każdy. Zmotywowana odnalezieniem tych najbardziej dopasowanych do moich potrzeb odwiedziłam wszystkie trzy pływalnie, czyniąc małe spostrzeżenia.

Basen Polonez OSiR, ul. Łabiszyńska 20, 03-397 Warszawa
Cena pojedynczego wejścia – 25 PLN
Cena wejścia w karnecie – 1x tyg. 80 PLN (20 PLN za zajęcia w karnecie)
Czas zajęć – 30 min.
Gdzie odbywają się zajęcia – w małym basenie (cieplejsza woda), max. głębokość ok. 1,2m

Do wyboru w Polonezie są ogólne zajęcia Aqua aerobiku bądź Aqua zumby. Akcesoriów do ćwiczeń, oprócz standardowych „makaronów” z pianki, niestety jest niewiele – podczas uczestnictwa w zajęciach dwa razy w tygodniu przez miesiąc, tylko raz mieliśmy rękawice do ćwiczeń pod wodą. Zajęcia na karnecie można odrabiać w innych grupach, ważne aby były w tym samym miesiącu. Plusem jest również duży parking zewnętrzny.

Basen Muszelka, ul. Balkonowa 2
Cena pojedynczego wejścia – 32 PLN
Cena wejścia w karnecie – koszt pojedynczych zajęć w karnecie raz w tygodniu 21 PLN, dwa razy 19 PLN
Czas zajęć – 30 min.
Gdzie odbywają się zajęcia – duży basen, przeznaczony jeden tor

Na tym basenie do wyboru są trzy typy zajęć w wodzie – Aqua aerobik, Aqua zumba i Hydrosipinning. Same zajęcia wydają się być dostosowane bardziej do ćwiczeń w sali gimnastycznej niż do zajęć w wodzie. Zajęć z karnetu nie można odrabiać w innych grupach, możliwe jedynie wejście na basen za okazaniem karnetu w dowolnym momencie w ciągu miesiąca. Przy basenie duży parking, więc nie ma problemu z zaparkowaniem.

Basen Namysłowska, ul. Namysłowska 8 (to już Praga, ale blisko Targówka)
Cena pojedynczego wejścia – 30 PLN
Cena wejścia w karnecie – 1x w tyg. 85 PLN (21,25 za zajęcie) , 2x tyg. 140 PLN (17,50 za zajęcie)
Czas zajęć – 30 min.
Gdzie odbywają się zajęcia – basen duży rekreacyjny, nawet dwa tory

Możliwość wypróbowania zajęć z Aqua aerobiku na bezpłatnych zajęciach (co bez wątpienia jest plusem), bardzo duże zainteresowanie i wysoka frekwencja na zajęciach (jednak nie jest to aż tak odczuwalne ponieważ zajęcia prowadzone są w dużym basenie). Na wskazanym basenie zajęcia prowadzą dwie różne firmy zewnętrzne. Bardzo mały parking zewnętrzny przed basenem – miejsca do zaparkowania należy szukać w okolicznych osiedlach.

zdjęcie na górze: targowek.info

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx