Kto oszukał pół Targówka? I po co?

14
Share

Jeśli to miał być żart, to słabo się udał. Według właściciela terenu po zakładach tłuszczowych, ogłoszenie o wyburzenia komina to wielka mistyfikacja.

W niedzielę rano napisaliśmy, że o godz. 14.45 ma zostać wysadzony w powietrze komin na terenie dawnych zakładów tłuszczowych przy Radzymińskiej.  Na widowisko przyszło kilkaset osób, ale nic takiego się nie wydarzyło. Wszyscy wymarzli i odeszli rozczarowani. A komin jak stał, tak stoi.

Nie tylko my daliśmy się oszukać. Na miejscu byli też dziennikarze dużych ogólnowarszawskich mediów. Tyle, że cała wyburzenie okazało się… kiepskim żartem. Tak przynajmniej twierdzi przedstawiciel Kruszwicy. Według niego ogłoszenie o wyburzeniu było falsyfikatem.

image

Ogłoszenie pojawiło się m.in. na bazarku przy Trockiej. Urzędowym językiem dokument informował o wydaniu zgody na wyburzenie, które miało być poprzedzone sygnałem syreny alarmowej. Wszystko brzmiało bardzo wiarygodnie. Dokument miał logo Kruszwicy, podpis i pieczątkę rzecznika prasowego firmy. Ten jednak teraz twierdzi, że to nieprawda i ktoś się pod niego podszył.

Tylko kto i po co zrobił taki żart? Tego nie wiemy. Z drugiej strony z komina zniknęły nadajniki sygnału sieci komórkowych, co faktycznie sugeruje, że budowla może być szykowana do rozbiórki. Poza tym zebrani mieszkańcy widzieli, że ktoś chodził wokół komina i jakby coś przygotowywał.


 

***Aktualizacja***

W poniedziałek dostaliśmy oświadczenie rzecznika firmy Kruszwica Rafała Niczypora:

„W odniesieniu do pojawienia się fałszywych informacji nt. planowanego wyburzenia komina na terenie pozakładowym przy ul. Radzymińskiej w Warszawie, ZT Kruszwica S.A. informuje, że spółka nie ma obecnie takich planów i nie jest źródłem podanych publicznie informacji. W związku z nieuprawnionym posłużeniem się przez autora informacji logotypem spółki, powołaniem się na rzecznika prasowego oraz sfałszowaniem jego podpisu, ZT Kruszwica S.A. złoży oficjalne zawiadomienie na ten temat organom Policji.”

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx