Myją koła na budowie – mniej błota na św. Wincentego

5
Share

Wystarczyła jedna kontrola i deweloper zaczął dbać o wspólną ulicę. Zauważyliście, że na św. Wincentego od kilku dni jest czyściej?

 

Błoto na św. Wincentego na wysokości Cmentarza Bródnowskiego pojawiło się wraz z budową na polu PGR. Osiedle o nazwie „Nowy Targówek” stawia tu firma Atal i trochę już się nabijaliśmy z ich reklam.

Pogodę mamy paskudną, na polu grząską ziemię, więc ciężarówki wyjeżdżające z budowy wywoziły na kołach mnóstwo gliniastej gleby. Inne samochody rozwlekały ją na odcinku kilkuset metrów. Nie wyglądało to dobrze i na pewno nie było bezpieczne.

W końcu sprawą zajęła się Straż Miejska i Zarząd Oczyszczania Miasta, który odpowiada za czystość ulic. – Budowy powinny być wyposażone w myjki kół samochodowych tak, aby ciężarówki nie wywoziły błota poza teren inwestycji. Tam, gdzie nie ma myjki, można to zorganizować w inny sposób – czytamy w ostatnim komunikacie ZOM.

W przypadku budowy przy św. Wincentego po interwencji patrolu ZOM i SM inwestor znalazł prosty i skuteczny sposób na usunięcie błota z kół ciężarówek. Po prostu kazał pracownikom myć koła.

mycie wincentego2

Zdjęcia: Zarząd Oczyszczania Miasta

 

 

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx