Nie będzie bazarku przy Fantazyjnej | | targowek.info

Nie będzie bazarku przy Fantazyjnej

SKO orzekło, że urząd dzielnicy wydał warunki zabudowy z naruszeniem prawa. A więc wszystkie formalności trzeba zaczynać od początku!

 

Jedno w tej historii jest pewne: nasz lokalny urząd wziął się za szukanie miejsca dla kupców za późno i byle jak. W efekcie zaproponowano tylko jedno miejsce – rezerwę pod budowę ul. Nowotrockiej – na które nie zgodzili się mieszkańcy Zacisza.

Przeciwnicy bazaru w tym miejscu odwołali się od decyzji o warunkach zabudowy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Obawiają się, że samochody kupców i klientów zatkają lokalne uliczki, a sąsiedztwo hałaśliwego bazarku obniży wartość ich nieruchomości.

SKO własnie odpowiedziało na ich wniosek i zdecydowało o uchyleniu warunków zabudowy! Czyli decyzja jest nieważna i cały proces trzeba zaczynać od nowa, co pewnie zajmie długie miesiące.

Ciekawe jest też uzasadnienie uchylenia decyzji. Wcale nie chodzi o hałas, korki, brak miejsc parkingowych. Nasz lokalny ratusz wyłożył się już na sprawie czysto formalnej. Zgodnie z prawem o wszystkich decyzjach musi powiadamiać sąsiadów planowanej inwestycji. I robił to wysyłając pisma do kilkudziesięciu osób. Tyle że jedna z nich już nie żyła, czego w ratuszu nie sprawdzili. To oznacza, że pisma powinny być kierowane do prawnych spadkobierców zmarłej osoby. Tego nie zrobiono, więc nie zostali oni poinformowani zgodnie z wymogami prawa. To wystarczyło, żeby SKO uchyliło decyzję.

Co dalej? Ratusz może odwołać się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ale to zajmie kolejne miesiące. Urzędnicy mogą zacząć całą procedurę wydania warunków zabudowy od nowa, powiadamiając wszystkie strony zgodnie z wymogami. Ale to też zajmie miesiące.

Dlatego bazarek przynajmniej do maja zostaje w obecnym miejscu. Tak w zeszłym tygodniu podczas spotkania z kupcami zapewniał wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. Czy to oznacza opóźnienia w budowie metra? Na razie nikt oficjalnie tego nie potwierdza.

Wiceprezydent Olszewski powiedział za to jedną nową rzecz: ratusz szuka całkiem nowej lokalizacji tymczasowej. Nie zdradził jakiej. Może najpierw chcą załatwić wszystkie formalności…

 

zdjęcie na górze: bazarek Trocka /fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

72 komentarzy na temat “Nie będzie bazarku przy Fantazyjnej

 • 15 lutego 2016 o godz. 07:23

  Niedawno mieszkańcy Piaseczna wygrali w sądzie sprawę przeciwko gminie w sprawie rozbudowy Auchan. Tutaj jest ta sama sytuacja. Jakkolwiek długo będą trwały procesy, wygrają mieszkańcy Fantazyjnej i mieszkańcy Targówka. Mieszkańcy Targówka powinni być wdzięczni Fantazyjnej za ten protest. Nie można za miliony złotych budować PRZEJŚCIOWYCH BAZARÓW i dla garstki handlarzy wywracać życie dzielnicy do góry nogami. Handlarze mają dość miejsca na innych bazarach i wielu lokalach użytkowych. Szybko znajdą pracę w innym miejscu. Miasto nie powinno zajmować się budową bazarów. Ten bazar ma za zadanie uniemożliwić budowę Nowo Trockiej. Miasto powinno budować: drogi, ulice, szkoły, przedszkola, place zabaw itp. A tu widzimy walkę o bazar. Bazar jest przedsięwzięciem komercyjnym. Handlarze, którzy już mają swoje stowarzyszenie, powinni kupić sobie kawał ziemi i rozpocząć budowę stałego targowiska. Ci z Trockiej tylko wołają DAJCIE NAM i o dziwo, spodziewają się dostać coś drogiego, tam gdzie im pasuje i za darmo. wszystko po to, żeby potem swobodnie tymi budami kupczyć i podnajmować. Targówek to nie jest dzielnica frajerów. Mamy w dzielnicy większe potrzeby, na które powinniśmy przeznaczyć miliony.

 • 15 lutego 2016 o godz. 08:04

  Co za propaganda przedmówcy, gorzej niz w TV Trwam. Bazar jest przedewszystkim dla mieszkańców. To oni dzieki niemu moga kupic smaczne i świeże produkty.

 • 15 lutego 2016 o godz. 08:28

  „smaczne i świeże” to chyba oksymoron

 • 15 lutego 2016 o godz. 08:39

  Chyba jest oczywiste, że większość mieszkańców Targówka, jeśli dać im kartę do głosowania z zapytaniem, co preferujesz na miejscu przy ul. Trockiej, odpowiedzą:
  [ ] bazar,
  [X] metro.
  I po co pisać te dyrdymały o zdrowej, bazarowej żywności? W tej chwili ten bazar jest złem koniecznym.

 • 15 lutego 2016 o godz. 09:22

  A jak by miało dojść do budowy ul. Nowotrockiej to mieszkańcy ul. Fantazyjnej też się nie będą zgadzali bo im ulica będzie szła pod „nosem” i będzie głośno i cena ich nieruchomości spadnie przez hałas. No ktoś się tu musi walnąć w czoło.

 • 15 lutego 2016 o godz. 10:16

  mieszkańcy ul. Fantazyjnej będą akurat ostatnimi którzy będą protestować przeciwko Nowotrockiej, podobnie jak mieszkańcy Jórskiego i Gilarskiej, czekają na tę ulice już 30 lat !

 • 15 lutego 2016 o godz. 11:03

  Plotka głosi że jak nie bazar to baraki dla uchodźców (j.w.)

 • 15 lutego 2016 o godz. 11:09

  Smaczne i świeże produkty to ci z bazarów wykupują tam, gdzie akurat jest na nie promocja. Wykupuje się całe palety w Kauflandzie, Lidlu czy Biedronce i wali z tym na bazar. Cała Warszawa kupuje też na Broniszach ten sam towar. Jest tych samych firm i pakowany w takie same skrzynki. Nie będzie bazaru, to ten sam towar zamówią właściciele okolicznych sklepików. Kto i dlaczego uparł się wydawać miliony, żeby ustawić kilku handlarzy? Niech radni wreszcie potraktują problem poważnie i zadadzą kilka pytań.

 • 15 lutego 2016 o godz. 13:29

  Chyba tylko w marketach niektórzy robią zakupy bo wiedzą mają znikomą o bazarkach :( Ja niektóre produkty kupuje tylko na bazarku. mieszkańcy z Fantazyjnej również i postulowałbym o nie wpuszczanie ich na bazar jak im tak bardzo przeszkadza szczególnie po jego zamknięciu po godz 18 gdzie wiatr chula a do 18 jest spokojniej niż pod sklepem. Prawda jest taka że Fantazyjną jeszcze usłyszymy w sprawie Nowotrockiej bo Polak lubi ale jak nie jest po sąsiedzku :)

 • 15 lutego 2016 o godz. 13:34

  Niech handlarze za własne pieniądze zakładają sobie polski market a nie za miejskie pieniądze bazar.

 • 15 lutego 2016 o godz. 13:42

  Nie sprowadzajcie bazaru tylko do warzyw z giełdy. Jeśli pofatygować się na sam koniec znajdzie się też rolników z warzywami i owocami własnej produkcji. Jeśli muszę kupić warzywa z innego niż zwykle, sprawdzonego ekoźródła kupuję tylko u nich. Poza tym na bazarku są też np. sklep papierniczy, pasmanteria, sklep zielarski, sklep z polską markową bielizną, sklep z polskim markowym obuwiem dla dzieci, szewc, krawcowa. To są sklepy i usługi, z których regularnie korzystam. Nie ma dla nich miejsca w przestrzeni dzielnicy. Ci ludzie na pewno woleliby handlować, czy świadczyć swoje usługi w bardziej cywilizowany sposób. Ja też wolałabym w bardziej cywilizowany sposób z nich korzystać. Ale nie mam wyboru. W całej dzielnicy nie ma innej pasmanterii, nie ma innego sklepu zielarskiego ani obuwniczego i wielu innych. Nie ma lokali, gdzie te sklepy mogłyby się znaleźć. Mnie nie interesuje marnej jakości chińszczyzna, czy towar od sztancy z supermarketu, czy galerii handlowej. Nie interesują mnie zakupy w klimatyzowanym molochu. Na Targówku Mieszkaniowym nie ma centrum w sensie handlowym z prawdziwego, miejskiego zdarzenia. W tym sensie to jest dosłownie pustynia. Całe szczęście, że jest chociaż ten bazarek i mam nadzieję, że będzie nadal.

 • 15 lutego 2016 o godz. 13:57

  Polak lubi jak bazary są pod oknami tych, którzy z nich korzystają. Proszę podać adres. Postawimy pod Pańskim oknem. Bazar szuka nowej lokalizacji. Będą wdzięczni. Przybędą razem z ekologiczną żywnością i towarami nie od Chińczyków ale za to po 1 zł.

 • 15 lutego 2016 o godz. 14:07

  postulujcie o pierzejowa zabudowe ulicy Kondratowicza. Jest szansa, zeby zrobic tam cos funkcjonalnego i ladnego. Bedzie miejsca az nadto na lokale uslugowe w parterze. Bedzie miejsce na sklepik zielarski, obuwniczy i inne potrzebne lokale. Cywilizowanego centrum chcecie – to jest jedyna szansa, zeby takie cywilizowane centrum dla calej dzielnicy tam powstalo, nie na 2 lata, 10 ale na kilkaset.

 • 15 lutego 2016 o godz. 14:55

  Jesli zamkną bazarek to juz nic na Targówku świeżego nie kupisz. Zamykaja po kolei wszystkie damy i otwierają alkoholowe. Nie masz gdzie nawet kupić czegoś do jedzenie wracając po 22 z pracy .. dawna rema wszystko przeterminowane, żabka oszukują na prawo i lewo. Nic juz nie ma na tym Targówku !!!

 • 15 lutego 2016 o godz. 15:04

  Zrozumiałem, że opóźnienie w budowie metra będzie spowodowane tym, że ktoś umarł…

 • 15 lutego 2016 o godz. 15:08

  Opóźnień budowy metra nie będzie. Przynajmniej nie z tego powodu.Tylko budowy bazaru na Fantazyjnej nie będzie. Będzie piękna dobra ulica dla całego Targówka i nie tylko. Opatrzność czuwa.

 • 15 lutego 2016 o godz. 15:21

  Ten bazar jest projektowany PRZEDE WSZYSTKIM dla handlarzy, bo twierdzą, że dobrowolnie nie ruszą się z Trockiej. Chyba, że na nowy i lepszy bazar. Tu najmniej o klientów chodzi. To chyba raczej wygląda jak szantaż. Zawsze wiedzieli, że tam będzie metro. Umowy podpisywali zawsze tylko do końca roku. Sami twierdzą, że w bazar nie inwestowali. Teraz są zaskoczeni, że będzie metro! Czym zaskoczeni?

 • 15 lutego 2016 o godz. 15:22

  Do AntyFantazyjny, nim zasiądziesz do klawiatury podciągnij się w pisowni, pisze się przede wszystkim a nie przedewszystkim. Precz z udawaną zdrową żywnością z bazarku. Ludzie gdzie Wy tam widzicie świeży towar prosto od rolników? Na którym końcu bazarku on jest? Poza tym jest tam drogo, drogo i jeszcze raz drogo. Czekamy na Nowotrocką. A tzw. „kupcy” niech wykładają własną kasę, niech inwestują we własny biznes, tak właśnie robią wszyscy przedsiębiorcy. Alleluja!

 • 15 lutego 2016 o godz. 16:36

  Bazarek na Fantazyjnej powstanie :-)
  Czekamy tylko na ponowne rozpatrzenie SKO i WSA :-)
  A powstanie na wydzierżawionym terenie od Miasta z pieniędzy kupców i dofinansowania :-)
  A więc Anonimowi właściciele segmentów drżyjcie :-) Sami sobie sfinansujemy bazarek i będziemy „kupczyć”:-)
  Pozdrowienia dla Anonimów!!!

 • 15 lutego 2016 o godz. 17:36

  P.Anonimowy jakie pan bzdury pisze że handlarze wykupując z biedronki czy Lidla!!! Niech pan nieoszukuje ludzi!!!!

 • 15 lutego 2016 o godz. 17:39

  Oczywiście że powstanie:-)

 • 15 lutego 2016 o godz. 17:49

  Czy jest jeszcze ktoś, kto wierzy, że lokalizacja na Fantazyjnej ma być tylko na 3 lata?
  Jeżeli miałaby być na 3 lata to czas szukać innej lokalizacji. W ciągu 3 lat nie skończy się postępowanie w sprawie pozwolenia na budowę.

 • 15 lutego 2016 o godz. 18:09

  Poza tym to niekupcy są zaskoczeni tylko gmina handlarze też walczą o swoje!!!

 • 15 lutego 2016 o godz. 18:14

  do Anonim Kupiec. Raczej nie zbudujecie tam bazarku. Jeżeli teren zostanie przeznaczony na cel inny niż droga (a na ten cel został wywłaszczony) wówczas odzyska go właściciel. Podobnie jak odzyskał teren byłej pętli autobusowej 512. Tak czy inaczej czas szukać innej lokalizacji.

 • 15 lutego 2016 o godz. 19:20

  Wasze anonimowe komentarze są tak wstrętne i obraźliwe, że jeszcze chwila a sprawa zostanie zgłoszona na policję.
  Wasze działania są poniżej krytyki i wszelkich norm społecznych. Prowadzę działalność na bazarku 7 lat i od długiego czasu Pana teściowa była moją klientką, tym bardziej dziwi mnie Wasze frajerskie zachowanie, wydawało by się, że pochodzi z inteligentnej rodziny.
  Proszę się nie martwić o przyszłość „handlarzy” , jesteśmy siłą.
  Jeszcze raz uprzedzę dobitnie, jeśli kolejny raz anonimie „Tomaszu Nowak ” będziesz publicznie obrażał osoby prowadzące działalność gospodarczą na Bazarze Trocka, lub naszych klientów sprawa zostanie zgłoszona na policję oraz do sądu o naruszenie dóbr oraz mienia, zniewagę i pomówienia. Pamiętaj anonimie, że w sieci nikt nie jest anonimowy :-)

 • 15 lutego 2016 o godz. 19:25

  Pamiętajcie również przeciwnicy bazarku, żeby nie składać fałszywych podpisów za kogoś na proteście do SKO. Oczywiście wiecie, że takie rzeczy skutkują prokuraturą.
  Anonimie Twoje dane nie są tajemnicą :-) Kupcy doskonale wiedzą, kto dopuszcza się tych pomowień i zniewagi. Natomiast dostaniesz ostatnią szansę, jeśli nie to spotkamy się w sądzie.

 • 15 lutego 2016 o godz. 19:44

  Tak tu Masz rację,nieodzisz wie że metro powstanie zobacz ile osób morze stracić pracę rodzin

 • 15 lutego 2016 o godz. 19:48

  P.anonimowy warto przemyslec to!!!

 • 15 lutego 2016 o godz. 19:51

  A jeszcze p.anonimowy wypisuję bzdury i oszukuje!!!

 • 15 lutego 2016 o godz. 20:48

  P.anonimowy nieobchodzi mnie to gdzie ty pracujesz,Ale chciałbym żebyś też znalazł się w takiej sytuacji żeby stracić pracę!

 • 15 lutego 2016 o godz. 22:38

  @ANONIM KUPIEC
  Nie pisałem jeszcze na tym forum, bo akurat wróciłem dzisiaj do domu około 20ej a forum zacząłem czytać ok. 22giej.
  Czekam z niecierpliwością na pozew z tytułu czegoś, czego nie zrobiłem. Skoro nikt w sieci nie jest taki anonimowy czemu kupcu się nie podpiszesz z imienia i nazwiska? Oczywiście, ja nie jestem na tyle głupi, żeby ujawniać swoje prawdziwe dane i się obnażać na fb ze wszystkim. Nie jestem ekshibicjonistą. Ja szanuję swoją prywatność. Nie znajdzie pan mojego nazwiska na liście protestujących no i co z tego? Myśli pan, że taki z pana Szerlok? Detektyw Rutkowski co zwietrzył spisek? Mieszkam w domu, który nie jest moją własnością. Nie mam prawa oficjalnie składać protestu, co nie znaczy, że nie mam prawa się wypowiadać i nie wspieram protestujących. Nie chcemy mieć tutaj bazarku i zrobimy wszystko, żeby nie powstał w tym miejscu. Na razie nie macie nic. Nawet „wasze władze” nie potrafią dopełnić najprostszych formalności. Startujecie od zera. Jesteście bez umowy najmu. Bez planu zabudowy, bez przetargu, kto ma to wybudować itd… w grudniu byliście rok w plecy. Teraz jesteście 1.5. Wybudujecie bazar na 1.5 roku? Ktoś w to uwierzy? Nikt nie chce tego bazaru. Ani władze, ani my.
  Czytam komentarze i nie widzę żeby ktoś handlarzy obrażał, chyba, że obrażają się za słowo „handlarz”. Mniej lub bardziej merytoryczne uwagi odnośnie „działalności” i ewentualnie zamiarów. Natomiast z Pana strony bije pieniactwo, powoływanie się na jakieś bliżej nieokreślony normy społeczne i straszenie mnie policją i sądem. Kto i gdzie Pana znieważa i pomawia na tym forum? Kto Panu narusza mienie? Ktoś panu coś ukradł? Używa pan słów, zwrotów, które może brzmią mądrze, ale których Pan do końca nie rozumie i myśli, że mnie nastraszy?
  powodzenia.

 • 15 lutego 2016 o godz. 23:58

  I tu się Pan myli, jeśli chodzi o to, że jesteśmy w plecy. Na szczęście nie i sami się o tym Państwo przeciwnicy bazarku przekonacie. Nasza władza? A Pana nie? No chyba, że konwersję ze słoikiem to proponuję wrócić na swoje tereny. W takiej aglomeracji jaką jest Warszawa trzeba się liczyć z tym, że miasto się rozwija i powstaje wiele nowych inwestycji. Jedną z nich jest rozwój lokalny Dzielnicy Targówek i powstanie Pasażu Handlowego przy ul. Fantazyjnej. Proszę mi wierzyć, że kupcy zrobią wszystko, żeby ta inwestycja tam powstała. Na szczęście teren pod tą inwestycję nie jest Pana terenem prywatnym i nie Pan będzie o tym decydował. Owszem procedura w SKO zaczyna się od początku, ale nie ze względu na Wasze absurdalne argumenty.
  Pożyjemy, zobaczymy :-)

 • 16 lutego 2016 o godz. 00:30

  Działania w sprawie bazaru ratusz powinien podjąć 3 lata temu a nie w wakacje 2015. Mówiąc działania, mam na myśli projekt. Ten nie jest gotowy nawet dzisiaj. W zaskarżeniu są warunki zabudowy, a to przecież tylko wstęp do inwestycji. W jednym urzędnicy osiągnęli zamierzony cel. Zdołali wmówić ludziom z bazaru, że winni w tej sprawie są mieszkańcy Fantazyjnej. Tych z Fantazyjnej jest rzeczywiście najwięcej. Stroną w sprawie w rozumieniu KPA są także pozostali sąsiedzi inwestycji. Zapewniam, że jest ich kilku. Sam Pan Prezydent Olszewski oświadczał w wywiadzie Kuriera, że protesty są zawsze i wszędzie. Dlaczego nie przewidział ich w tym przypadku? Najgłupsze w tym wszystkim jest to, że sprawa bazaru zaczęła żyć własnym życiem. Tworzy się mity o tym, kto był sprawcą tego protestu i kto fałszuje podpisy na proteście. Skargę do SKO wnoszą ludzie, którzy są stroną w sprawie w myśl KPA. O zamiarze budowy powiadamia strony inwestor. Urzędnicy powiadomili strony pismem. Zrobili to nieprawidłowo. Strony się odwołały, bo mają do tego prawo. Tak przecież robią wszyscy, którzy nie chcą jakieś inwestycji w sąsiedztwie. Pan Prezydent Olszewski to potwierdza publicznie w telewizji. Protestują. Dlaczego zatem budzi zdziwienie protest ludzi, którzy otrzymują urzędowe pouczenie, że ich prawem jest się odwołać, zaskarżyć warunki zabudowy, które im nie odpowiadają? Każdy piśmienny obywatel, którego pouczono pismem o przysługujących mu prawach, chce z tych praw skorzystać. Udało się urzędnikom odwrócić uwagę ludzi od sedna problemu. Mieszkańcy mają prawo, bo kupili swoje domy na zawsze. Koło ich domów miała przebiegać ulica a nie funkcjonować bazar. Ludzie z bazaru zawsze wiedzieli, że kiedyś będą musieli uwolnić ten teren dla budowy metra. Nigdy nie nabyli tej ziemi, pracują tam bez umów i chyba już nie płacą za użytkowanie tego miejsce do celów zarobkowych. Wywołano potężny konflikt. To nie powinno mieć miejsca. To są sprawy prawne, które powinny być załatwiane ze stosownym wyprzedzeniem kilku lat. W postępowaniu strony powinny być chronione a nie wystawiane na konfrontacje, na ataki i pogróżki tłumów. W stresie zaczyna dziwnie pracować wyobraźnia. Trochę logiki. Warunki zabudowy zaskarżyło 36 osób. Nikt ich podpisów nie musiał podrabiać. Chcieli,zaskarżyli i będą to robić do skutku, bo nikt nie chce pod oknami bazaru. Do zaskarżenia wystarcza nawet jeden człowiek. Ważne, żeby miał prawa strony. Te sprawy reguluje Kodeks Postępowania Administracyjnego. Skąd wiedza, że podrobiono któryś z tych 36 podpisów do SKO? Nie ma takiej wiedzy, bo to nie jest możliwe. SKO to przecież sąd i każdy zdaje sobie sprawę z tego co podpisuje. Skoro można poddać w wątpliwość legalność 36 podpisów skarżących mieszkańców, to dlaczego nie zakwestionować legalności owych 2500 podpisów, które zebrano na bazarze? Trochę logiki.

 • 16 lutego 2016 o godz. 07:02

  Nie mają umów i nie płacą za to, że tam prowadzą działalność gospodarczą? Ziemia należy chyba do Agencji Nieruchomości Rolnych. Dotąd dzierżawił ją ZGN. Czy to jest jakaś forma darowizny? Niech inni najemcy ZGN poproszą o takie samo potraktowanie. Niech ZGN pozwalnia ich z płacenia czynszów.

 • 16 lutego 2016 o godz. 07:42

  Pisałem „władze” w cudzysłowie. To władze dzielnicy nie potrafią nas poinformować. Nie raz pisałem, że władze dzielnicy nie chcą bazarku – to się nazywa ironia.
  Są państwo w plecy a nawet w głębokim czarnym rowie. Gdyby nawet nie było żadnych protestów i było zielone światło na wybudowanie tam czegokolwiek, nawet prywatnie – ile by to trwało? Pół roku? Rok? Półtora? Ale procedura zaczyna się od nowa. SKO wydaje super szybkie decyzje. Na szczęście teren pod tą inwestycję nie jest Pana terenem prywatnym i nie Pan będzie o tym decydował czy powstanie tam bazar czy nie. Procedura w SKO zaczyna się od początku ze względu na nieudolność „waszej władzy” i nie było jeszcze szans na zapoznanie się z Waszymi absurdalnymi żądaniami.

 • 16 lutego 2016 o godz. 09:44

  P.anonzimowy dlaczego pan z now pisze bzdury i z now oszukuje!!!kupcy pomimo braku umowy płacą za czynsz niech pan najpierw się dobrze zastanowi co pisze!!!

 • 16 lutego 2016 o godz. 10:21

  1) Czy są jakieś oficjalne dane, ile osób pracuje na bazarku?
  2) Ilu z nich prowadzi realnie deficytową działalność (krawiec, szewc, pasmanteria, żywność ekologiczna), a ilu to pośrednicy?
  3) Jakie są wpływy z opłaty targowej i innych opłat wnoszonych z tego tytułu a jakie są koszty utrzymania (nawet pomijając wątpliwy standard)?
  4) Czy dzielnica (miasto, spółdzielnie mieszkaniowe) posiadają w swoich zasobach lokale handlowe, które mogłaby przeznaczyć – nawet na pewien czas na preferencyjnych zasadach – dla deficytowych profesji osób z bazarku?
  5) Czy możliwe jest prowadzenie w pobliży przyszłej stacji raz czy dwa razy w tygodniu prawdziwego targu jednodniowego dla producentów żywności oraz np. osób sprzedających niepotrzebne rzeczy (nie śmiałbym nazwać ich antykami…)?
  6) Czy są jakieś przyczyny, dla których nie pojawiają się w tej dyskusji precyzyjne i merytoryczne argumenty?

 • 16 lutego 2016 o godz. 10:23

  I dodatkowo:
  dlaczego pobliskie spółdzielnie mieszkaniowe nie zamierzają zadbać o swoich członków i na własnym terenie (i na własny koszt) urządzić targowiska? Skoro jest to taki cymes, to wszyscy powinni być zainteresowani przejęciem interesu :-)

 • 16 lutego 2016 o godz. 12:24

  Pieniactwo tzw.”kupców” i próba zastraszenia osób, które są przeciwne bazarkowi przy Fantazyjnej jest czymś ohydnym i nagannym z punktu widzenia etycznego. My mamy prawo protestować , aby bazarek nie powstał przy naszej ulicy, a Wy macie prawo walczyć o swoje. Tylko, że w Waszych wypowiedziach brak niestety konkretów, za to dużo insynuacji. Wstyd. Czy w ten sposób chcecie przekonać do siebie protestujących? Marne szanse.

 • 16 lutego 2016 o godz. 14:25

  Skąd kupcy wiedzą, że pisze anonimowy facet? I to taki, który dla nich nie jest wcale anonimowy. Już „dobrze wiedzą kto to jest” i dają mu ostatnią szansę. Myślenie na temat czynszów jest prawidłowe. Nie ma umowy, to skąd wiadomo ile i komu płacić. Takie pytanie może zadać każdy. Nie musi to wcale być ta upatrzona ofiara, wróg i mieszkaniec Fantazyjnej. W sprawie bazaru zbyt wiele się ukrywa. Jest wiele niedomówień i przemilczeń. Najbardziej bazaru nienawidzą niektórzy jego obecni sąsiedzi. Obstawili bloki pojemnikami z trutką na szczury i wyczekują dnia jego wyprowadzki. Do dyspozycji pozostaje im Lidl i Topaz. Są ich dziesiątki albo nawet setki. Oby jakiś biedny facet nie stał się ofiarą frustratów, których irytuje słowo „handlarz”. A to normalne słowo. Jest nawet program telewizyjny o nazwie „handlarze”. Uczestnicy nie wyglądają na oburzonych. Wręcz przeciwnie. Obecnie należy przyłożyć się do znalezienia sobie wolnego miejsca na innym bazarze a nie do odreagowywania frustracji na nieświadomych niczego ludziach. Skoro można na forum grozić, to pewnie wolno też pytać i wyrażać opinie.

 • 16 lutego 2016 o godz. 14:51

  Kto tu komu grozi?
  Mówisz Anonimie o tym, że w przypadku dalszych pomowień zglosimy sprawę na policję? Czy to jest groźba? Wskaż paragraf :-)
  Anonimie czyżbyś był Janem Kowalskim z Facebooka? Mowa była o „babie z nabiałowego, a nie handlarzu.
  Poza tym jesteśmy przedsiębiorcami, a nie handlarzami. Tak samo jak jedna z protestujących osób prowadząca restaurację.

 • 16 lutego 2016 o godz. 18:30

  P.anonimowy jeżeli twierdzisz że jesteś już nieanimowy to ujawnijsie!!! I przestań pisać tę bzdury i najpierw dobrze przemysl!!!

 • 16 lutego 2016 o godz. 18:58

  P.anonimowy czy ty myślisz że wszytko nam dają za darmo!! Ty teraz sobie odpoczywać a my jeszcze pracujemy!

 • 16 lutego 2016 o godz. 19:01

  Do wiadomości rdzennych mieszkańców targówka i zscisza. Budowa ulicy Nowotrockiej już zaczyna być blokowania przez życzliwych mieszkańcó ul. Fantazyjnej. A ziemia na której była pętla 512 zawsze miała właściciela który brał za dzierżawę kupę kasy. A ziemia na Fantazyjnej i tak nie ma wartość. Wille które stoja na bagnach i wysypisku smieci. Coś pięknego.

 • 16 lutego 2016 o godz. 19:57

  Skoro tak ciężko pracujecie, nawet o tej, jakże „późnej” porze to, ciekawe skąd macie czas na wypisywanie tych wszystkich gróźb i głupot państwo handlarze?

 • 16 lutego 2016 o godz. 20:54

  @Andzia
  W jaki sposób budowa ulicy jest blokowana?

 • 16 lutego 2016 o godz. 21:40

  Jakich gruzb!pan chociaż to rozumie co to jest groźba bo dla mnie co pan napisał to jest śmieszne

 • 16 lutego 2016 o godz. 21:41

  Bo sami sobie szkodzą na własne zyczenie

 • 17 lutego 2016 o godz. 00:06

  @Arek
  Przepraszam, ale Pana wypowiedzi są śmieszne. A jeszcze śmieszniejsza była wypowiedź Pana Andrzeja Niedzielskiego – przewodniczącego Stowarzyszenia Kupców „Trocka” dzisiaj w TVP Warszawa o fałszowaniu podpisów za zmarłych na skardze do SKO i wietrzeniu kolejnego spisku :)
  Dla myślących… wolniej/inaczej/bazarkowo, wytłumaczę: Została powiadomiona osoba zmarła – co znaczy, że – nie zostali powiadomieni spadkobiercy tej osoby. Nie dopełniono formalności powiadomienia wszystkich zainteresowanych osób. Jako spadkobiercy m.in nieruchomości, która sąsiaduje z działką przy ul. Fantazyjnej mają, jak najbardziej, prawo wnieść protest. Jeżeli nie zostali o tym poinformowani, to znaczy, że nie dopełniono formalności.
  Jeżeli się to komuś nie podoba, to niech sobie wyobrazi, że jego mieszkanie, pensję, samochód zajmuje komornik, a on nie został powiadomiony. I komornik ma to w d., bo dług jest. Tak działa prawo – obosiecznie – w jedną i w drugą stronę. Zawsze mamy prawo się odwołać i w końcu to sąd zdecyduje, po czyjej stronie jest racja. Jeżeli ktoś/coś nam to prawo odbiera lub nas o nim skutecznie nie powiadamia, to sam łamie prawo.
  Burmistrz Targówka, Antonik- też jest śmieszny, nie ma informacji kto i kiedy umarł :D

 • 17 lutego 2016 o godz. 00:19

  @Michał
  […]Skoro jest to taki cymes, to wszyscy powinni być zainteresowani przejęciem interesu :-)[…]
  Też nad tym myślałem i będąc właścicielem jakiegokolwiek terenu przy obecnym bazarze np. parking za Topazem. Gdybym od każdego z kupców miał 1000 zł miesięcznie też wolałbym bazar niż zas*y parking, ale… przecież zaraz wartość placu wzrośnie ze względu na bliskość stacji metra i na miejscu parkingu powstanie wspaniały apartamentowiec.
  Na co komu bazar? Czy ktoś jeszcze wierzy, że to wróci w dawne miejsce, a Fantazyjna ma być lokalizacją tymczasową? Tymczasową np. na 25 lat?

 • 17 lutego 2016 o godz. 01:34

  Bo to prawda,co powiedział nietylylgo wy macie rację to że macie tam domy nikt wam niezostrości tego,ale zachowujecie się jak żenujące, uwierz mi my jesteśmy jak jedna rodzina i to najwazniejsze,myślisz że jak będzie ulica będzie spokój mylisz się ją mieszkam też na Targówku i mieszkam w okno w okno i co mam zrobić zaskarżyć wszystko? Napisz najpierw prawdziwe słowa wasze zaskarżenia? Zobaczysz jak tam zrobią ulicę i czy niebedzie hałasu nawet po 22 ej a będzie więź mi w to i odpowiedź mi jedno jak byś się zachował przed utratą pracy gdzie żoną niepracuje i są dzieci? Bo co piszecie na forum to bzdura

 • 17 lutego 2016 o godz. 01:39

  A jeszcze jedno jak ktoś niepotpisal waszej petycji z fantazyjniej jest wróg jest ktoś który morze to potwierdzc!! Ale my będziemy walczyć bo to niewasz teren tak samo jak nasz

 • 17 lutego 2016 o godz. 01:42

  Nie tylko wy jesteście najwazniejsi!!!

 • 17 lutego 2016 o godz. 01:46

  Małe dzieci mają więcej kultury od was!! I bardziej zrozumieja od was!!
  Ja porównaniu dowas ja się nieukrywam jak wy!!

 • 17 lutego 2016 o godz. 07:52

  Topaz czy też Lidl lub Biedronka nie załatwi sprawy zakupów.
  Na bazarku jest wybór pieczywa, warzyw, mięsa i innych produktów jeśli ludzie kupują tzn że chcą kupować i nikt ich do tego ni zmusza to jest ich wolna wola. A że mają wybór co i gdzie chcą kupić to należy to uszanować.
  Przy braku problemów z budową metra czas realizacji wyniesie 4 lata może mniej plus ewentualny rok na wybudowanie pasażu handlowego na którym chciałbym by były pawilony handlowe nowsze niż obecne 20 paro letnie ale z tymi towarami co obecnie
  Lokalizacja tymczasowa od początku przy Fantazyjnej była skazana na wadę prawną, ale jest to zarówno zasługa miasta, spółdzielni jak i dzielnicy, ponieważ blokowali dostęp do placu przy gimnazjum 141.
  Wystarczyło by miasto ten teren przekazało pod tymczasowa lokalizacje bazarku a w sądzie złożyło wniosek o wykluczenie tego terenu ze sprawy i było by jasne i proste
  Szczególnie że przecież do budowy metra sprzęt i ciężarówki muszą jakoś dojechać, czyli będą jeździć Trocką, która będzie przecięta w połowie a przy tej ulicy jest gimnazjum dwa przedszkola ciągły ruch dzieci i osób.
  A nie lepiej by było zrobić taki przejazd z Radzymińskiej przez teren obecnych jeszcze ogródków wystarczy utwardzić płyty położyć i jest szeroki i wygodny dojazd do zaplecza metra.
  Ciekawe jak będą dojeżdżać mieszkańcy Zamiejskiej i Askenazego to jest kilka tysięcy samochodów do swoich mieszkań jeśli ciężarówki będą jeździć wąską Trocką/Borzymowską

  Kto nie chce bazarku nie musi i zapewne nie korzysta z niego ale do póki ludzie sprzedają na nim a inni kupują to musi istnieć, zresztą taka też i słusznie jest polityka miasta i Pan Olszewski o tym na każdym zebraniu powtarza.

 • 17 lutego 2016 o godz. 11:21

  Anonimy z Fantazyjnej ! Mówcie za siebie! Ujawnijcie swoje prawdziwe, dane i nie mierzcie wszystkich swoją miarą!
  Mieszkam na osiedlu Fantazyjna bardzo blisko przyszłego bazarku! Moja siostra mieszka na ulicy Karkonoszy ( tak Anonimie i Tomaszu Nowak w jednym-wiemy wszyscy z kim mamy doczynienia.) Jesteśmy sąsiadami. Zastanawiam się dlaczego Pana teściowa reprezentuje osiedle Fantazyjna skoro mieszka na Uranowej!
  Ludzie opanujcie się! Wolicie trasę pod oknem? Przecież wcześniej skladaliscie protesty przeciwko Nowotrockiej! Teraz jest Wam niezbędna? Ależ skąd!
  Wszyscy na Targówku i Zaciszu potrzebujemy bazarku. Każdy z nas robi tam zakupy. Anonimie Nowak Ty również!
  Wasze działania są absurdalne! To jest jakiś kosmos! Jak można szerzyć taką nienawiść? Jesteście pieniaczami! Podpisaliśmy się całą rodziną pod petycją poparcia dla Bazarku na Fantazyjnej i mam nadzieję, że nasze głosy w SKO dodadzą sprawie powagi.

 • 17 lutego 2016 o godz. 15:01

  To nie plebiscyt ani głosowanie czyich głosów jest więcej.

 • 17 lutego 2016 o godz. 15:59

  P.anonimowy was jest 36 przeciw a nas 2500 podpisów za i chyba to coś świadczy

 • 17 lutego 2016 o godz. 16:05

  Ciekawe co jeszcze zaskarza?to jest pytanie

 • 17 lutego 2016 o godz. 16:20

  O Ela …….Na Fantazyjnej nie mieszka nikt o tym imieniu kto ma prawo strony w postępowaniu administracyjnym. W rozumieniu KPA wystarczy, żeby tylko jedna osoba (będąca stroną) nie wyraziła zgody i wniosła protest. Taki protest jest ważny i podlega rozpatrzeniu przez SKO, potem sąd i sądy wyższych instancji. Podpisało się 36, bo tylu akurat było w Warszawie. Teraz podpisze się więcej, bo już wrócili. To śmieszne, że ponad stu handlujących na bazarze zdołało zebrać tylko 2500 podpisów. Przecież to tylko po 25 podpisów na łebka. Tylu znajomych to każdy ma. Koniec durnej dyskusji. Piszcie sobie na Berdyczów.

 • 17 lutego 2016 o godz. 16:47

  Myślisz się młody człowieku. Twoja teściowa nie potrafi się nawet ukłonić na ulicy. Okiennice wiecznie zamknięte bo jesteście aspołeczni. Zaskarzacie wszystko i wszystkich budowę Nowotrockiej, hurtownię tkanin, słupki na drodze, bazar. Dlaczego Twoja teściowa została wydalona z pracy w szkole w Markach? Bo wszyscy mieli jej dość! Świat jest mały i uwierz, że nie jesteś anonimowy. Oczywiście nie podam publicznie Twoich danych i swoich również. Dlatego też użyłam imienia Ela. A Ty nie jesteś Tomasz Nowak.
  Naprawdę myślicie, że znajomość z byłym i skorumpowanym burmistrzem Wam pomoże? Otóż odpowiedź brzmi tak, że wszyscy sobie zaszkodzicie.
  Jasna sprawa, że nawet gdyby to jedna osoba zaskarzyla by warunki zabudowy to cała procedura musiałaby się odbyć. W Waszym przypadku ilość nie ma znaczenia. Każdy ma do tego prawo, ale przy tym wszystkim trzeba być człowiekiem i nie zabierać ludziom z bazarku ich pewnie często jedynego źródła dochodu.
  Jeszcze raz dla świadomości przeciwników i zwolenników. Na osiedlu Fantazyjna i najbliższej okolicy macie poparcie!

 • 17 lutego 2016 o godz. 16:55

  Ale panie anonimowy wcześniej pisałeś że was wielu jest i jakoś ich niema!

 • 17 lutego 2016 o godz. 16:59

  Miało byc ze cały targowek czeka na nowatrocka a co się okazuje ze sami zaskarzyliscie sami niewiecie co chcecie tak naprawdę

 • 17 lutego 2016 o godz. 17:02

  Wiesz tyle urlopu mieli niewierze piszesz bzdurę

 • 18 lutego 2016 o godz. 01:47

  P.anonimowy bo przegrałes z nami!! Niewiesz jak się trzymać razem!! Pamiętaj pieniądze są ważne ale dziś morzesz mieć a jutro nie!zapamiętaj jedną rzecz niebac taki pewny siebie bo za 5 lat morze być inaczej!!

 • 18 lutego 2016 o godz. 01:53

  A jak tak jest spotkajmy się, jeżeli później stwierdzisz że cię każdy zastrszy a niejestes goru bo dla mnie nieodbiegasz do moich pięt niezastraszam!

 • 18 lutego 2016 o godz. 09:06

  Zwińcie ten bazarek, proszę. Nie chcę opóźnień przy budowie metra! Niech radni będą pewni, że jeśli do marca nie zacznie się likwidacja bazarku, na mój głos nie mają co liczyć i mam nadzieję, że na innych wyborców też nie.

 • 18 lutego 2016 o godz. 12:20

  @Arek, człowieku do jakiej szkoły Ty chodziłeś? Jednego słowa nie umiesz napisać dobrze po Polsku. Poza tym, piszesz jakieś obrzydliwości i insynuacje na temat innych ludzi. Trochę przyzwoitości by się może jednak przydało? Może lepiej się wyśpij zamiast po nocach wypisywać głupoty. Dobrze Ci to zrobi na główkę (sen). Zdrowia życzę.

 • 18 lutego 2016 o godz. 13:19

  O rety, co wy tu wypisujecie! I dlaczego tak jedni drugich obrażacie?! Do pana tez piszę – anonimowy kupcu czy jak tam pan się nazwał. Wstyd! 7 lat handlu na bazarku i co – pewność, że się panu należy?! Otóż ci wszyscy, którzy mieszkają przy Fantazyjnej – mieszkają tam znacznie dłużej niż 7 lat, na które pan się powołuje!!! Może zatem mają prawo nie chcieć bazarku pod oknami? Tym bardziej, że nikt nie dał im ich gruntu ani domów za darmo – musieli sobie je kupić. Pan oczywiście ma prawo chcieć wynająć pawilon na bazarze ale oni mają prawo tego bazaru pod oknami nie chcieć. Ale to nie jest powód, żeby tych ludzi obrażać.
  A dociekanie pani Eli czy czyjaś teściowa ma zamknięte okiennice czy otwarte, czy ją wyrzucili ze szkoły czy może do szkoły przyjęli – to jest zwyczajny magiel i nijak się ma do bazarku czy ulicy Nowotrockiej.
  A swoją drogą – takie bazarki jak ten nasz – to jest przeżytek.
  Miłego dnia, kochani!

 • 18 lutego 2016 o godz. 15:10

  Droga O-livio, żaden wstyd, duma mnie rozpiera, że będąc w tak młodym wieku jestem przedsiębiorcom. Proszę zacytować moje słowa jeśli ktoś został obrażony?
  A skąd Pani wie, iż sądzę, że mi się należy bazar na Fantazyjnej? Czy padły takie słowa? Że coś mi się należy? Również proszę zacytować jeśli znajdzie Pani taką wypowiedź na tym forum. Uprzejmie poproszę.
  Apropo nie chęci osób z Fantazyjnej. Nie mam im za złe tego, że nie chcą bazaru na swojej ulicy. Mam im za złe to, że miasto, dzielnica i architekci proponowali wiele rozwiązań, aby bazar nie był dla nich uciążliwy, a oni nie chcą bazaru tak po prostu. Nie bo nie. To jest cały problem. Nie mają żadnych prawnych argumentów, ani tych odnośnie toalety, parkingu itp, bo wszystko w projekcie zostało poprawione tak jak Ci Państwo chcieli i uzgodnili to na spotkaniu z burmistrzem i Prezydentem.
  Zatem grają tylko na czas. Ale spokojnie plan awaryjny jest opracowany, a bazarek na Fantazyjnej powstanie lecz z dodatkowym opóźnieniem.
  Również pozdrawiam wszystkich forumowiczów :-)

 • 19 lutego 2016 o godz. 21:11

  „Droga O-livio, żaden wstyd, duma mnie rozpiera, że będąc w tak młodym wieku jestem przedsiębiorcom. Proszę zacytować moje słowa jeśli ktoś został obrażony?”

  przedsiębiorcĄ

  jestem przedsiębiorcą
  tym przedsiębiorcom

 • 1 marca 2016 o godz. 23:31

  P.sowa przepraszam cię ale piszę z telefonu dlatego takie błędy,nielubie jak ktoś pisze bzdury prosty przykład p.anonimowy napisał 19 marca 2013 roku na portalu Targówek info cytuję jego słowa wreszcie zaczyna się dziać na Targówku ale żeby nam bazarku nieprzeniesli na koniec świata to są jego słowa, przerażają mnie jego wypowiedzi moim zdaniem to gra w dwie strony i jedno jest pewne to oszust i ttylko patrzy na siebie tyle pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.