Są dwa zezwolenia na budowę metra! | | targowek.info

Są dwa zezwolenia na budowę metra!

Brakuje jeszcze pięciu zezwoleń. Ale (podobno) to już tylko formalność.

 

Naprawdę czuć zbliżającą się budowę metra na Targówek. We wtorek wojewoda mazowiecki wydał dwa pozwolenia kończące proces zbierania „papierów” dla tej ważnej inwestycji: zezwolenia na budowę stacji oraz sąsiedniej wentylatorni przy ul. Trockiej.

Cały wschodni odcinek II linii metra wymaga jeszcze pięciu innych zezwoleń na budowę (w tym na stację przy ul. Pratulińskiej) ale w urzędzie wojewódzkim zapewniają, że nie powinno być z tym kłopotów – i „nasze” metro ma szanse otrzymać komplet zezwoleń w ciągu miesiąca.

Wtedy będzie już tylko krok do podpisania umowy z wykonawcą – i rozpoczęcia tej prawdopodobnie najważniejszej inwestycji w naszej dzielnicy od czasów budowy linii kolejowej w XIX wieku.

Przypomnijmy jednak, że na terenie przyszłej stacji Trocka, której dotyczy dzisiejsze zezwolenie na budowe, wciąż stoi i działa bazar, którego urzędnicy z Targówka nie są w stanie przenieść z żadne sensowne miejsce…

 

na górze strony: wizualizacja wejścia do stacji metra na ul. Trockiej

PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Są dwa zezwolenia na budowę metra!

 • 17 lutego 2016 o godz. 07:16

  Bo dla bazarów nie ma sensownych miejsc. Obecnie bazar nazywa się market lub dom towarowy. Mają wiele funkcji i różnorodne stoiska.Bazary mogą być stałe lub jednodniowe. Unijne przepisy nakazują budowę zadaszonych bazarów stałych. Jest to związane z normami sanitarnymi. Bazary są uciążliwością sanitarną i komunikacyjną, dlatego muszą spełniać wiele dodatkowych norm, w tym odpowiednią ilość miejsc parkingowych i powstać tam, gdzie nie dominuje funkcja mieszkaniowa terenu. Takiego rygoru nie ma dla bazarów jednodniowych (obwoźnych). Spełniają rolę zaopatrzenia mieszkańców ale po zakończeniu targu, teren musi być idealnie uprzątnięty a nawet zdezynfekowany. Wtedy nie ma szczurów żyjących pod zgniłymi budami. Bazary są uciążliwe i mieszkańcy zawsze protestują przeciwko ich powstaniu. Mają rację, bo bazary otwarte to już przeszłość. Ludzie mają prawo do normalnego życia.

 • 17 lutego 2016 o godz. 07:45

  Zupelnie nie rozumiem tego cackania sie z tym bazarem z chińska tandetą!

 • 17 lutego 2016 o godz. 08:52

  Kolejna bajda,pisana a w supermarkiecie to polskie? No chyba nie!!! P.anonimowy widział projekt nowego bazarku!

 • 17 lutego 2016 o godz. 10:50

  Pan Anonim jak nie lubi bazarków to nie musi na nich ani bywać ani w nich kupować. Na szczęście większość okolicznych mieszkańców woli zakupy na bazarku niż w super- hiper- markecie. Do wielu z nas po prostu oferta „super-hiper” nie jest skierowana. Młodzi, prężni ,dynamiczni” to główni bywalcy centrów handlowych. Oni gonią za modą, a to co niemodne lub zepsute wyrzucają. Starsza część społeczeństwa, z racji oszczędności, nawyków lub niedostatku, korzysta nie tylko z towarów,ale i usług oferowanych za niewielką kwotę przez bazarkowych rzemieślników. Tu można za niewielkie pieniądze wszyć suwak,skrócić spodnie, zreperować buty czy naprawić zegarek. Tu można kupić ubranie w rozmiarze niespotykanym w centrach handlowych, czy wygodne, acz niemodne buty na zmęczone i zdeformowane wiekiem stopy seniora. Tu jest inna klientela, i inne wymagania . Ważna jest jakość i świeżość kupowanych produktów. Wyższa cena jest sprawą względną. Jeśli doliczy się koszty biletów, trudy dojścia i dojechania autobusem do Centrum Handlowego, to cena zakupów na bazarku wcale nie jest wygórowana drogi Anonimie.
  Jestem tak jak i pan za ucywilizowaniem zakupów na bazarze. Bazarek nie musi być slamsem. Dobrze zorganizowany i kontrolowany nie powinien być uciążliwy dla okolicznych mieszkańców.

 • 17 lutego 2016 o godz. 17:23

  Nie znam nikogo, komu by ten bazar przeszkadzał, a mieszkałam ładnych parę lat w bloku położonym najbliżej tego przybytku, z okna sprawdzałam kolejkę do piekarni ;) Nie wiem co jest uciążliwego w bazarku, a trzeba się z nim pożegnać ze względu na budowę metra, a nie wyższość centrów handlowych.

 • 18 lutego 2016 o godz. 09:09

  Zwińcie ten bazar zanim będzie mogła ruszyć budowa metra, żeby nie było przez niego opóźnień. Wolę metro niż bazarek!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.