Trzy osoby zarażone wirusem A/H1N1 w Szpitalu Bródnowskim

2
Share

Mamy potwierdzone informacje: tzw. świńska grypa dotarła na prawą stronę Wisły.

 

Od kilku dni w Warszawie i okolicach pojawiają się informacje o kolejnych przypadkań zarażeń wirusem grypy AH1N1, czyli tzw. świńską grypą. Uzyskaliśmy oficjalne potwierdzenie, że groźna choroba dotyczy też naszej części Warszawy.

W tej chwili (stan na 16.02.2016) w Szpitalu Bródnowskim na ul. Kondratowicza oficjalnie zdiagnozowano trzy przypadki zarażenia wirusem A/H1N1.

– Zarażone są osoby dorosłe, które zostały przyjęte do szpitala z powodu innych schorzeń i A/H1N1 wykryto u nich przy okazji rutynowych badań – informuje targowek.info Piotr Gołaszewski, doradca Prezesa Zarządu i rzecznik prasowy Szpitala Bródnowskiego.

Chorzy znajdują się w izolatkach i ich stan aktualnie nie zagraża życiu, jednak z powodu zaistniałej sytuacji szpital zamierza ograniczyć – a być może czasowo całkowicie zawiesić – odwiedziny u pacjentów. Oficjalny komunikat na ten temat będzie wydany prawdopodobnie dziś po południu.

Piotr Gołaszewski podkreśla, że Szpital Bródnowski nie jest ogniskiem choroby. Wszyscy zarażeni „przynieśli” groźną odmianę grypy z zewnątrz. To równocześnie dobre i złe wieści – gdyż to oznacza, że świńską grypą możemy zarazić się praktycznie wszędzie.

Po Targówku błyskawicznie rozchodzi się plotka, że z powodu świńskiej grypy w placówce na ul. Kondratowicza zmarły dwie osoby. Przedstawiciel szpitala temu zaprzecza.

– Oprócz tych trzech osób, które są obecnie leczone, w Szpitalu Bródnowskim nie było innych przypadków zarażeń tą odmianą wirusa. Nikt też z tego powodu nie zmarł – zapewnia targowek.info Piotr Gołaszewski.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Warszawie poinformował dziś, że w 2016r. na terenie Warszawy zdiagnozowano i zarejestrowano 10 przypadków zakażenia wirusem grypy A/H1N1 wśród dzieci w wieku od 8 m-ca do 7-go roku życia. Zgłoszenia zachorowań napłynęły z dwóch warszawskich szpitali. Jednak nie dotyczyły Szpitala Bródnowskiego, w którym co do zasady leczeni są tylko dorośli – i tylko dorośli są tam aktualnie zakażeni.

Główny Inspektor Sanitarny zaleca, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia się grypą:
* unikać bliskiego kontaktu z chorymi osobami,
* w czasie wystąpienia objawów pozostać w domu i zachować dystans do osób zdrowych,
* zasłaniać usta i nos chusteczką higieniczną podczas kichania i kasłania, a zużytą chusteczkę wyrzucić do kosza na śmieci
* myć często ręce
* unikać dotykania oczu, nosa i ust, co zapobiegnie roznoszenia zarazków
* zadbać o siebie, dużo spać, być aktywnym fizycznie, unikać stresu, pić dużo płynów i zdrowo się odżywiać.

 

zdjęcie na górze: Szpital Bródnowski na ul. Kondratowicza/ fot. targowek.info

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx