100 lat Bródna w Warszawie – rozwiązanie konkursu

0
Share

Kto wygrał rocznicowy plakat autorstwa Pawła Sky?

 

8 kwietnia 2016 roku przypada setna rocznica przyłączenia Bródna i Targówka do Warszawy. Z tej okazji znany artysta, grafik i projektant – oraz mieszkaniec Bródna – Paweł Sky zaprojektował autorski plakat pt. “BRD100”.

A my ogłosiliśmy konkurs dla czytelników targowek.info – waszym zadaniem było zaproponowanie najlepszego/najfajniejszego/najciekawszego sposobu na uczczenie 100-lecia przyłączenia Bródna i Targówka do stolicy.

Oto nagrodzone osoby i ich propozycje:

* Rafał:
Proponuję paradę Wiechów. Zbieramy się w jakąś słoneczną sobotę, każdy przynosi okulary w czarnych oprawkach i przylepia sobie sztuczne wąsy, żeby się ustylizować na Wiecha. I tak w grupie Wiechów idziemy razem przez most na Plac Zamkowy. Będziemy zwracać uwagę.

* Michał:
Przejazd zabytkowym tramwajem od granicy Warszawy sprzed 8 IV 1916 (Rondo Żaba) do nowej granicy (przecięcie ob. ul. Annopol z Inowłodzką) – w tramwaju krótkie przedstawienie historii Bródna i Targówka. Tramwajem przewieziona powinna być symboliczna tablica z napisem „Warszawa” – wpierw wyjęta z ziemi przy Rondzie Żaba i na koniec uroczyście wkopana/wbita na „nowej” granicy miasta

* Krzysztof:
Wielki festyn w Parku Bródnowskim to must have. Ale niech wreszcie zagra na nim prawdziwa, głośna gwiazda. Sprowadźmy na 100-lecie Bródna w Warszawie Metallicę, Korn albo chociaż Machine Head!

* Izabela:
Trochę ponad 2 lata temu wyprowadziłam się z Targówka i Warszawy. Myślę, że najlepszą opcją na świętowanie 100 lat przyłączenia Targowka do Warszawy jest powrót na stałe do stolicy i urządzenie imprezy dla znajomych.

* Mariusz K.:
Najlepszym sposobem na świętowanie jest złożenie swojego „PITa” w Warszawie. Jak wiadomo jest to główna część dochodu miasta i determinuje jego rozwój, w tym także naszej pięknej dzielnicy. Co najlepsze, to nic nie kosztuje, a świętować możemy tak co rok, ażeby Targówek rósł w siłę przez kolejne 100 lat.

* Anna:
Mój pomysł na rocznicę to pokaz filmów krótkometrażowych z historią Bródna lub z Bródnem w tle, oczywiście w Domu Kultury Świt.

* Daniel:
Na obchody 100-lecia Bródna chętnie zagrałbym koncert ze swoim zespołem, to wielkie święto, więc wymaga hucznego obchodzenia, a my to potrafimy!

* Kasia:
Pewnie będzie mnóstwo okolicznościowych imprez, a ja wolałabym coś trwalszego. Proponuję, żebyśmy postawili gdzieś na Bródnie albo Targówku solidny Pomnik Stulecia. Może to być wielka cyfra 100 z cegieł (na wzór napisu Bródno w parku), może jakiś inny wzór – ale żeby przetrwał kolejne 100 lat!

* Mariusz R.:
Zorganizujmy wydarzenie na FB o inicjatywie dla 100 osób, którzy w dzień rocznicy zbiorą się w wyznaczonym miejscu i utworzą liczbę 100 (ustawiając się w pewien sposób). Następnie potrzebujemy dronaa, aby z góry zrobił zdjęcie.

* Andrzej:
100 lat Targówka – no to po 100 zł dla każdego mieszkańca. Ta nowa świecka tradycja dawania kasy za nic bardzo mi się podoba. Jestem pewien, że innym mieszkańcom dzielnicy też!

 

Wszystkie wymienione wyżej osoby wygrały plakat „BRD100” autorstwa Pawła Sky. Gratulujemy! Informację o miejscu i sposobie odbioru plakatu przesłaliśmy już na mejle zwycięzców – sprawdźcie swoje skrzynki.

 

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx