100 lat Bródna w Warszawie – wygraj rocznicowy plakat! [KONKURS]

0
Share

Już za kilka tygodni będziemy obchodzić stulecie przyłączenia Bródna (i Targówka) do Warszawy. Paweł Sky zaprojektował z tej okazji specjalny plakat.

 

Wielka rocznica będzie miała miejsce 8 kwietnia 2016 roku. Równo sto lat wcześniej, 8 kwietnia 1916 roku, generał Hans von Beseler (o ironio, niemiecki gubernator okupowanej podczas I wojny światowej Warszawy) rozszerzył granice administracyjne polskiej stolicy, ponad trzykrotnie zwiększając powierzchnię miasta. Między innymi do Warszawy przyłączono wtedy kolejowe Nowe Bródno oraz Targówek – zarówno Mieszkaniowy, jak i Fabryczny.

Z tej okazji znany artysta, grafik i projektant – oraz mieszkaniec Bródna – Paweł Sky zaprojektował autorski plakat pt. “BRD100”.

Jak opowiada sam artysta, plakat stworzył kilka miesięcy temu społecznie, z myślą o mieszkańcach, a potem pojawił się też pomysł, żeby wykorzystać go do oficjalnej promocji dzielnicy z okazji tej rocznicy. Ostatecznie jednak władze Targówka nie zainteresowały się tym projektem, a zamiast tego ogłosiły dość dziwny konkurs na logo obchodów 100-lecia. Dziwny, gdyż wprawdzie konkurs rozstrzygnięto i nagrodzono zwycięzcę, ale wybrane logo… cały czas pozostaje tajne.

logo_BRD_100_na_FBNatomiast „bródnowski” plakat Pawła Sky żyje własnym życiem. Jego oficjalna premiera miała miejsce w grudniu. Został też udostępniony za darmo w wersji cyfrowej – elektroniczną wersję plakatu można pobrać ze strony www.pawelsky.pl. Ostatnio niektórzy użytkownicy Facebooka samorzutnie zaczeli używać uproszczonej wersji plakatu (w postaci kwadratowego logotypu – patrz obok) jako avatary na swoich profilach. A dzięki darowiźnie prywatnego sponsora w marcu udało się też plakat w końcu wydrukować w limitowanej edycji 200 sztuk (każdy egzemplarz jest numerowany). Jego wydawcą jest Stowarzyszenie Kulturalne Bródno.

Stylowy czerwony plakat „BRD100” ma rozmiar 420×594 mm, a na jego drugiej stronie została zamieszczona historia Bródna autorstwa Bartosza Wieczorka. Można go kupić tylko przy specjalnych okazjach.

Można także ten plakat łatwo wygrać go w konkursie – tutaj, dziś, na targowek.info :)

Jak zdobyć plakat autorstwa Pawła Sky? To proste. Wyślijcie email na adres redakcja@targowek.info, a w nim w dosłownie jednym-dwóch zdaniach zaproponujcie najlepszy/najfajniejszy/najciekawszy sposób na uczczenie 100-lecia przyłączenia Bródna i Targówka do Warszawy.

Mamy aż 10 wielkich plakatów, więc nagrodzimy aż 10 osób z najfajniejszymi (naszym skromnym zdaniem) propozycjami! Aha, w tytule mejla napiszcie koniecznie „BRD100”, a w treści oprócz pomysłu na lokalną rocznicę podajcie swoje imię i nazwisko. Nic więcej!

Na mejle czekamy od teraz do piątku 18 marca włącznie, jedna osoba może wygrać tylko jeden plakat – ale propozycji można oczywiście przysłać więcej. Zwycięzców i zwycięskie odpowiedzi podamy w weekend na targowek.info.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

 

Paweł Sky i jego plakaty

Paweł Sky i jego plakaty

 

Pobierz plakat „BRD100” w wersji cyfrowej

 

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx