La Melodie – tak nazywa się nowe osiedle na Targówku

36
Share

Darujemy sobie nabijanie się z nazwy La Melodie. Ciekawsze jest, jak będzie poprowadzony dojazd do tej nowej inwestycji na Targówku. 

 

Kilka dni temu pisaliśmy o groźnych środkach DDT na działce po dawnej szklarni. Inwestor ma je usunąć z zachowaniem środków bezpieczeństwa podczas kopania garażu podziemnego pod nowe osiedle.

Teraz wiemy nieco więcej o samej inwestycji. Osiedle firmy Bouygues Immobilier nazywało się będzie La Melodie. Nie wiemy, dlaczego nie po prostu „Melodia”, bo przecież też byłoby ładnie.

Do nazwy na wizualizacjach nawiązuje plac zabaw z instrumentami jako zabawkami. I na tym chyba koniec nawiązań, choć inwestor pisze o „unikalnej, muzycznej osobowości” osiedla. Z ciekawszych cech rzucił nam się też  w oczy certyfikat HQE, który ma zagwarantować, że osiedle będzie przyjazne dla środowiska.

Dla obecnych mieszkańców najważniejsze jest to, jak poprowadzony będzie tam dojazd. Działka La Melodie znajduje się bowiem na tyłach „osiedla widmo” z ul. Borzymowskiej, między ogródkami działkowymi, a zakładami kamieniarskimi przy ul. św. Wincentego. Na razie jedyna droga, która tam prowadzi, to gruntowa na tym odcinku ulica Samarytanka.

 

Teren przyszłej inwestycji / fot. Urząd Miasta

Teren inwestycji La Melodie / fot. Urząd Miasta

 

Inwestor rozpoczął już sprzedaż mieszkań, wraz z wizualizacjami udostępnia też mapę, na której zaznaczony jest dojazd. Wynika z niej, że na osiedle La Melodie poprowadzą aż dwie ulice. Pierwsza to Samarytanka, którą mieszkańcy dojadą do św. Wincentego. Ulica z pewnością zostanie zbudowana na nowo, bo teraz z trudem mijają się tam dwa auta, a po deszczu ciężko przejechać autem innym niż terenowe.

Druga, całkiem nowa, ulica połączy osiedle z Borzymowską. Poprowadzi przez zagrodzony dziś teren drukarni Semafic.

 

Dojazd na osiedle Le Melodie / materiały inwestora

Dojazd na osiedle La Melodie / materiały inwestora

 

Zapewne deweloper jakoś porozumiał się z właścicielem terenu. Na razie przejazd tędy nie jest możliwy. Nie udało się to nawet samochodowi Google Street View.

 

 

La Melodie to kolejne osiedle, które pojawia się w okolicy. Deweloperów ściąga oczywiście budowa metra.

Pisaliśmy już o inwestycji Nowy Targówek firmy Atal (na polu PGR) i kupnie części pola PGR przez Dom Development. Boom budowlany mamy też na Bródnie. Powstają tu osiedla Gama, Moderna czy Osiedle Kondratowicza z wieżowcem w pobliżu ratusza, a także kilka nowych inwestycji przy Parku Bródnowskim (Osiedle przy Parku – Victoria Dom, Napollo – Nowy Punkt). Do tego nowe bloki między stare wciska Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno, o czym informowaliśmy choćby wczoraj.

Oczywiście cieszymy się, że dzielnica się rozwija, ale szkoda, że nie idzie za tym rozwój infrastruktury. Gdy już powstanie metro na Bródno (realnie ok. 2024 roku), wyjazd z Targówka komunikacją będzie w miarę łatwy.

Ale zanim do tego dojdzie, wszyscy spotkamy się w zapchanych autobusach na zatkanym rondzie Żaba. Ratusz jak najszybciej powinien zbudować nie tylko wiadukt do mostu Krasińskiego, ale też obwodnicę Śródmieścia (między rondami Żaba i Wiatraczna) i ul. Nowotrocką z przebiciem do Trasy Świętokrzyskiej.

 

Zdjęcie na górze: Osiedle La Melodie / materiały inwestora

36
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx