Mieszkania na Targówku szybko drożeją

7
Share

W skali całej Warszawy ceny mieszkań pozostają niemal bez zmian. Ale na Targówku ruszyły ostro w górę.

 

To prawdopodobnie pierwszy efekt zbliżającej się wielkimi krokami budowy II linii metra w stronę Targówka – w 2016 roku lokale mieszkalne z rynku wtórnego w naszej dzielnicy mocno podrożały.

Według statystyk serwisu domy.pl jeszcze w listopadzie 2015 roku metr kwadratowy mieszkania na Targówku (chodzi o całą dzielnicę, a więc Bródno, Targówek, Zacisze i Elsnerów łącznie) kosztowal średnio tylko 6423 zł – i była to najniższa cena od czasu wielkiej eksplozji cen mieszkań w 2006 roku. Zwyżkowy trend zaczął się w grudniu, gdy przeciętna cena lokali poszła w górę o ok. 150 zł za metr.

Rok 2016 przyniósł przyspieszenie wzrostu cen. Wg najnowszych danych w serwisie domy.pl średnia cena ofertowa za 1m²  na Targówku to już 6883 zł – czyli ponad 7 procent więcej niż w listopadzie!

Najdroższe są najmniejsze lokale. Małe jednopokojowe kawalerki w naszej dzielnicy kosztują obecnie średnio 7180 zł, a dwupokojowe mieszkanka 7104 za metr kw. Cena większych mieszkań (3-4 pokojowych) jest wyraźnie niższa i wynosi niewiele powyżej 6500 zł za metr kwadratowy.

Co ciekawe, w tym samym czasie ceny ofertowe w całej Warszawie wzrosły raptem o 1 procent, a w niektórych dzielnicach (np. Śródmieściu czy Ursynowie) nawet ciut zmalały.

Wszystkie te dane zebrano w czasie, gdy budowa metra w stronę Targówka była coraz bliżej (media informowały o zdobyciu kolejny pozwoleń na tę inwestycję) – ale jeszcze przed podpisaniem oficjalnej umowy na budowę podziemnej kolejki.

Teraz umowa już jest, a wielka budowa ma się rozpocząć w ciągu miesiąca – i zakończyć w 2019 roku. Ceny mieszkań na Targówku prawdopodobne będą więc szły dalej w górę.

 

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

 

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx