Osiedle Gama – wizualizacja bez cenzury

15
Share

Jak deweloper reklamuje swoje nowe osiedle? „Burzy” stare bloki w jego okolicy! Ale od czego jesteśmy my. Pokazujemy, jak jest ;)

 

Ten obrazek pokazaliśmy wam kilka dni temu na Facebooku. To wizualizacja przygotowana przez firmę Unidevelopment na potrzeby reklamy Osiedla Gama powstającego na ul. Kondratowicza w miejscu tzw. trumny, czyli wyburzonego starego domu handlowego. Bródno wygląda na niej pięknie…, tyle że nie wygląda tak w rzeczywistości.

Piękna wizualizacja powstającego osiedla Gama na Kondratowicza. Szkopuł w tym, że jakby się nie zgadza z rzeczywistością ;) Kto znajdzie wszystkie różnice? (podpowiedź: znikające bloki…)

Posted by Targówek Info on Thursday, 3 March 2016

 

Czym różni się wizualizacja od rzeczywistości? Pomińmy już to, że w Parku Bródnowskim cudownie rozrosły się drzewa, a niektóre budynki w okolicy nowej inwestycji zaznaczono przezroczystym, szarym kolorem – żeby nie rzucały się w oczy. To jeszcze od biedy można wybaczyć.

To, co nas dziwi najbardziej, to że co najmniej dwa bloki… zostały przed dewelopera całkowicie zburzone! Z tego, co nam wiadomo, bloki przy Chodeckiej 10 i Suwalskiej 40 mają się nieźle, mieszka w nich kilkaset osób i nikt nie planuje ich niszczyć. Z wyjątkiem dewelopera, sprzedającego swoje mieszkania zauroczonym klientom…

Jak wygląda Bródno naprawdę, widać na zdjęciu poniżej. Osiedle wciąż wygląda fajnie, ale nie da się ukryć, że drzew jest jakby mniej, za to bloków wyraźnie więcej. Oczywiście jest tu też jeszcze stary dom handlowy, w miejscu którego powstaje już osiedle.

fot. Google Earth

fot. Google Earth

 

W dodatku jeden ze „zlikwidowanych” bloków nie jest byle jaki – to właśnie budynek przy Chodeckiej 10 Paweł Althamer, wspólnie z lokalnymi emerytami, proponował przerobić na postać Jezusa większą niż ten w Świebodzinie. Na razie z tych planów nic nie wyszło, ale naprawdę nie ma się czego wstydzić.

Deweloper pewnie będzie się bronił, że wycinanie bloków na reklamowym obrazku nie było celowe, a wynikło jedynie z roztargnienia grafika – bo na innej wizualizacji Gamy blok przy Chodeckiej 10 zachowano. Ale może błąd zrobiono właśnie tutaj?

 

Osiedle Gama, widok z Parku Bródnowskiego / fot. materiały inwestora

Osiedle Gama, widok z Parku Bródnowskiego / fot. materiały inwestora

15
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx