Parking i nowy blok między budynkami na Kondratowicza

41
Share

Władze miasta konsultują, jak ma wyglądać okolica Kondratowicza po wybudowaniu metra – a spółdzielnia nie gada, tylko zabudowuje co się da. 

 

Od kilku dni między blokami na tyłach pawilonów przy ul. Kondratowicza uwija się ekipa z ciężkim sprzętem. W tej sprawie napisał do nas pan Igor:

Pod budynkiem na Kondratowicza 23a spółdzielnia postanowiła zrobić dodatkowe miejsca parkingowe kosztem trawników, wpuszczając samochody między drzewa.
Wszyscy cierpimy na brak miejsc parkingowych, ale to zakrawa już na jakiś absurd – kilka dodatkowych miejsc pod samymi oknami kosztem zieleni. Co więcej, nikt nie pytał o zdanie mieszkańców obu bloków, między którymi prowadzone są prace.
Zastanawiam się jak tą bezmyślną machinę zatrzymać.

Nie mamy pojęcia, jak tę machinę zatrzymać. Co więcej, jest jeszcze gorzej, niż to wygląda!

Miejsc parkingowych powstanie faktycznie mało. Może kilka i będą dokładnie pod oknami. Ale wkrótce zniknie kilkadziesiąt miejsc parkingowych kawałek dalej, przy ul. Rohatyńskiej na tyłach City Sportu. Według naszych informacji, Spółdzielnia Mieszkaniowa planuje tam wciśnięcie nowego bloku i te nowe miejsca mają zrekompensować utratę tamtych. Co zrekompensuje utratę trawnika – nie wiemy.

Przypomnijmy, że ratusz ogłosił konkurs na zaplanowanie okolic Kondratowicza od Rembielińskiej do św. Wincetego. Wybrano pięć zespołów konkursowych. Większość proponuje „uspokojenie ruchu” i zwężenie jezdni ul. Kondratowicza. Realizacja tych planów ma jednak odbyć się dopiero po wybudowaniu metra, czyli gdzieś w 2023 roku. Do tej pory spółdzielnia zdąży jeszcze wcisnąć przy metrze kilka bloków.

Zdjęcie na górze: budowa nowego parkingu przy ul. Kondratowicza 23a / fot. targowek.info

41
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx